Bahar Cilt Bakım Rutinini Nasıl Güncellemelisin?

Bahar Cilt Bakım Rutinini Nasıl Güncellemelisin?

Baharın gelmesiyle, cilt bakım rutinini nasıl güncellemen gerektiğini biliyor musun? İşte baharda cilt bakımı sırlarımızla buradayız!

Mevsimlerin değişmesi, cildinde de kendini gösterebilir. Kışın soğuk havası, yağmur ve sert rüzgarları cildinde farklı ihtiyaçları ön plana çıkarırken, bahar aylarına girdiğimizde de cildin farklı şeylere ihtiyaç duymaya başlayabilir. Sıcak ve bol güneşli havanın, kuşkusuz ki cildin üzerinde farklı etkileri olacak. Tam da bu yüzden, bahar cilt bakımını nasıl yapman gerektiğini, cilt bakım rutinini nasıl güncellemen gerektiğini anlatmaya geldik! Unutma ki her mevsimde cildin farklı bir bakıma ihtiyaç duyabilir, sen de cildinin sana ne söylediğini dinleyerek, pürüzsüz, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olabilirsin!

İşte karşında bahar cilt bakımı tüyoları!

Hafif formüllü ürünler kullan

Hafif formüllü ürünler kullan

Kışın soğuklarında cildimize maksimum nem vermek için kullandığımız yoğun formüllü nemlendiriciler, bahar ve yaz aylarında yerini daha hafif formüllere bırakıyor. Ciltte ağır bir katman yaratmayan, daha ferah ve taze bir his veren, aynı zamanda da ciltte hızlı emilen nemlendiriciler, bahar cilt bakım rutinine dahil olabilir.

Garnier’in Hyaluronik Aloe Jel nemlendiricisi, jel formülü ile o kadar hafif ki, sürer sürmez cilt tarafından hızla emiliyor. Formülündeki hyaluronik asit ve aloe vera ile cildi 48 saate kadar nemlendiriyor, ferah ve sağlıklı bir görünüm veriyor.

Temizleyicini değiştirmen gerekebilir

Temizleyicini değiştirmen gerekebilir

Havalar ısındığında, cildin daha az kuruyabilir ve daha fazla yağ üretmeye başlayabilir. Eğer cildinin tam temizlenmediğini, hala biraz yağlı kaldığını hissediyorsan, yüz temizleyicini değiştirmeyi düşünebilirsin. Cildindeki fazla yağı arındıracak ama bunu yaparken de cildinin nem dengesini bozmayacak, kurumasına neden olmayacak bir yüz temizleyicisi tercih edebilirsin.

Eğer senin de bahar ve yaz mevsiminde cildin karma veya yağlıya dönüyorsan, Vichy Phytosolution Normaderm Yüz Temizleyicisini bahar cilt bakımına dahil edebilirsin. Çinko, bakır ve probiyotiklerle zenginleştirişmiş formülü sayesinde bu yüz temizleyici, kullandıktan 7 saat sonra etkisini fark ettirmeye başlıyor. Ciltteki sebumu dengeliyor, cildi kurutmadan arındırıyor ve gözeneklerin de küçülmesine yardımcı oluyor.

Peeling yapmayı unutma

Peeling yapmayı unutma

Kışın cildin kuruması demek, ciltte ölü derilerin yoğun bir şekilde birikmesi demek. Kuruluktan pul pul dökülen bir cilde sahipsen, tıpkı baharda doğanın kendini yenilemesi gibi sen de cildinin yenilenmesini sağlayabilirsin.

Cildini bahara hazırlayıp tazelenmesini sağlamak, sağlıklı ışıltısını ön plana çıkarmak için peeling adımını atlamamalısın. Bizim bahar aylarında cilt bakım rutinimizde mutlaka kullandığımız L’Oréal Paris Şeker Peelingi Işıltı Canlandırıcı, cildi arındırmak ve ışıltısını ortaya çıkarmak için en iyi peelinglerden. Formülündeki doğal kaynaklı 3 şeker ve üzüm çekirdeği yağı ile cildi arındırırken harika bir ışıltı da veriyor!

Tonik çok şey değiştirebilir!

Tonik çok şey değiştirebilir!

Isınan havayla birlikte cildinin daha çok sebum üretebileceğini düşünürsek, genişleyen gözeneklerini tamamen arındırmak ve sıkılaşmalarını sağlamak için tonik kullanmak da son derece önemli.

Eğer sen de bahar ve yaz aylarında gözeneklerini daha geniş göründüğünü düşünüyorsan, sana favorimiz olan La Roche Posay Effaclar Tonik’i öneriyoruz! Yağlı ve akneye eğilim gösterebilen ciltler için Effaclar Tonik, formülündeki temizleyici maddeler ve LHA ile ciltteki gözeneklerin temizlenmesini sağlıyor ve tıkanmalarını da engelliyor.

Yüz maskeleri ile cildini yenile

Yüz maskeleri ile cildini yenile

Bahar demek, yenilenmek demek. Bu yüzden bahar cilt bakımında, cildine detoks etkisi vermek ve tüm kirlerden arınmasını sağlamak için kil maskelerini kullanabilirsin. Kilin arındırma ve temizleme özelliği sayesinde, bu bahar cildinin tertemiz olmasını sağlayabilirsin.

L’Oréal Paris’in Saf Kil maskeleri, bizim kullanmayı en sevdiğimiz ve en iyi sonuç aldığımız yüz maskelerinden. Özellikle Saf Kil Detoks maskesi, ciltteki kirleri ve kalıntıları arındırma konusunda oldukça başarılı. Haftada 1-2 kere kil maskesi uygulayarak cildinin arınmış, taze ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin.

Güneş korumasını artır

Güneş korumasını artır

Yılın her günü, her mevsimde güneş koruyucu kullanmanın önemi büyük, fakat bahar aylarında güneş kendini daha fazla göstermeye başladığı için sen de aksatmadan her gün, dışarı çıkmasan bile güneş koruyucu krem sürmeyi ihmal etmemelisin.

Ciltte ağırlık yaratmayan, yağlı bir his bırakmayan, hafif formüllü ama aynı zamanda da yüksek UVA ve UVB koruması sağlayan La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid güneş kremi, bizim asla vazgeçemediğimiz güneş kremlerimizden. Eğer bu güne kadar denemediysen, bu bahar cilt bakımının son adımı olarak Anthelios Invisible Fluid güneş kremini rutinine ekleyebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?