Canlı ve Enerjik Bahar Makyajı Nasıl Yapılır?


Canlı, enerjik ve aydınlık bahar makyajı ipuçlarını bir araya getirdik!

Madem bahar kapıda, o kalın kürklü paltolarımızdan kurtuluyoruz, e makyajımızı da sıcak havalara adapte etmenin zamanı geldi. Şöyle kışın koyu renklerini bir kenara bırakıp, canlı, enerjik bir bahar makyajı yapmanın tam zamanı!

Aydınlık ten makyajı

Aydınlık ten makyajı

Bu yılın en popüler makyaj trendlerinden biri de aydınlık ve kusursuz ten makyajları. Hem aydınlık, hem parlak bitişli hem de son derece enerjik görünen bir ten makyajı bahar aylarına son derece yakışıyor.

Bu ten görünümünde ilk önce cildimizi makyaja hazırlamak için makyaj bazı uygulayacağız. YSL Beauty’nin Touche Éclat Blur Primer renk düzenleyici ve gözenek gizleyici turuncu bazı, hem ciltteki renk eşitsizliklerini kontrol altına alıyor hem de gözenek görünümünü gizliyor. Cilde anında yumuşacık ve aydınlık bir etki veren bu makyaj bazı resmen sihirli!

Daha sonra da cildin doğal ışıltısını ön plana çıkaracak, ışıltılı ve aydınlık görünmesini sağlayacak bir fondöten uygulayabilirsin. Lancome Teint Miracle Fondöten, AURA-INSIDE teknolojisi sayesinde her cildin kendi ışıltısını ön plana çıkarmaya yardımcı oluyor. Uygular uygulamaz cildin aydınlık görünmesini sağlayan bu fondöten, aynı zamanda ciltteki tüm kusurları tek katta gizliyor ve 18 saate kadar daha pürüzsüz kalmasını sağlıyor.


Işıltılı ve enerjik göz makyajı

Işıltılı ve enerjik göz makyajı

Göz makyajında metalik görünümler popülerliğini bu baharda da devam ettirecek gibi görünüyor. Bunun için de yapılarını çok sevdiğimiz far paletlerinden birini önermeliyiz: Lancome Hypnose Palette'lerden 09 Fraicheur Roseé rengi! Yumuşacık farlara sahip olan bu 5'li far paleti, bahar makyajında ihtiyaç duyabileceğin sıcak tonlu nude tonlarını içeriyor.

Hem pigmentli hem de kolay dağılan bu farları gölgeli ve doğal bir görünüm elde edecek şekilde uygulayabilirsin. Koyu kahve tonlarını gözlerinin dış köşelerine, metalik açık tonu da göz kapağına ve göz pınarlarına uygulayarak enerjik ve canlı görünen buğulu bir göz makyajı elde edebilirsin.

Kirpik liftingi etkisi

Kirpik liftingi etkisi

Bahar makyajına anında enerjik ve çekici bir hava katacak adım ise maskara adımı. Kirpik liftingi etkili bir maskara ile hacimli ve kıvrık kirpik görünümü elde edebilirsin. Lancome Lash Idole Maskara, kirpiklere tek katta kirpik liftingi etkisi verirken aynı zamanda kirpikleri tek tek ayırıyor ve hacimlendiriyor. Özel kıvrımlı maskara fırçası en kısa kirpikleri bile kaldırarak kıvırdığı için, çok daha açık ve enerjik bakışlar elde edebilirsin.


Işıl ışıl bir aydınlatıcı

Işıl ışıl bir aydınlatıcı

Bahar makyajının olmazsa olmazı nedir? Evet, ışıl ışıl bir aydınlatıcı. Daha doğal ve ıslak bir görünüm elde etmek için bahar makyajında likit aydınlatıcıları tercih edebilirsin. Lancome Custom Glow Drops Likit Aydınlatıcılar, bahar makyajı için biçilmiş kaftan!

Bu likit aydınlatıcıları makyaj bazı olarak kullanabilir, fondötenine birkaç damla karıştırarak ışıltılı bir görünüm elde edebilir, son adımda da yüzünün yüksek noktalarına uygulayarak yoğun bir etki elde edebilirsin. Metalik formülleriyle abartıya kaçmadan, içten gelen sağlıklı bir ışıltı elde edebilirsin. Renk önerimiz ise rose gold rengiyle Custom Glow Drop Rose Glow!

Bu sıcak aydınlatıcıyla birlikte, cildine doğal ve içten gelen sağlıklı bir renk vermek için pembe-şeftali tonlu allıkları tercih edebilirsin. Lancome Blush Subtil Rose Sable rengi, doğal pembe tonu ve hafif ışıltılı bitişiyle capcanlı görünmeni sağlayacak.

Dolgun ve parlak dudaklar

parlak ve dolgun dudaklar

Bu yılın en popüler makyaj trendlerinden bir diğeri de dolgun ve parlak dudaklar. "Lip Gloss" yani dudak parlatıcı rujları makyaj çantandan eksik etmemelisin.

Etkisini çok sevdiğimiz parlak rujlardan biri de Maybelline Vinyl Ink rujlar. 16 saate kadar kalıcı ve aynı zamanda da parlak bitişe sahip bu rujlar, asla olmaz dediğimiz bir şeyi hayata geçiriyorlar: Kalıcı lip gloss! Yemeye, içmeye ve bulaşmaya dayanıklı formülleri ile ruj yenileme derdine son verirken, parlak bitişleriyle dudaklarımızı daha çekici gösteriyorlar. Yapışkan his bırakmadıkları gibi tek sürüşte de renk veriyorlar. Renk önerimiz ise Vinyl Ink 35 Cheeky!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala