Güne Enerjik Başlamanı Sağlayacak Tüyolar

Güne Enerjik Başlamanı Sağlayacak Tüyolar

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Evde olduğumuz bu günlerde, her geçen günün sıkıcı bir rutine dönüşmesine engel olmak, kendini daha iyi hissetmek ve güne enerjik başlamak için uyguladığımız tüyoları bir araya getirdik!

Kendimizi ve çevremizi güvene aldığımız, mümkün olduğunca evden çıkmamaya çalıştığımız bu zorlu dönemde, günlerin gittikçe sıkıcı bir rutine dönüşmüş olabilir. Bize sorarsan, evden çalışıyor olmak, en büyük alışkanlıklarımızdan birini sekteye uğrattı: Her gün hazırlanmak, makyaj yapmak ve dışarı çıkmak! Durum böyle olunca da makyaj malzemelerimizi özlemeye başladık. Gün içerisinde aynaya baktığımızda her ne kadar makyajsız cildimize alışmış olsak da, özellikle bunaldığımız anlarda o çok özlediğimiz makyaj malzemelerimizle özlem gidermek hem keyifli zaman geçirmemize, hem de daha enerjik ve canlı hissetmemize yardımcı oluyor. İşte bu yüzden, sabahları uyguladığımız ve kendimizi enerjik hissetmemize yardımcı olan bazı makyaj tüyolarını bir araya getirdik, umarız senin de işine yararlar ve bu zorlu süreci biraz da olsa daha kolay atlatmana yardımcı olurlar!

Editörün Önerisi: Geçen günlerin sıkıcı bir hal almasına engel olmak ve biraz olsun evdeki hayatına hareket katmak için yeni rutinler oluşturmayı düşünebilirsin. Örneğin her sabah belirli bir saatte egzersiz yapmak, bir yerleri düzenlemek veya kitap okumak gibi…

Uyanır uyanmaz cilt bakımı

Uyanır uyanmaz cilt bakımı

Evde olduğumuz bu dönemde hepimiz cildimize ve saçımıza daha çok bakım yapar olduk, sende de öyle değil mi? Bunun için sabah uyanır uyanmaz cildini bir yüz temizleyicisiyle yıkamaya, sonrasında da iyi bir şekilde nemlendirmeye özen göstermelisin. Böylece cildin çok daha sağlıklı ve canlı görünecek.

Cildine aydınlık bir görünüm ver

Cildine aydınlık bir görünüm ver

Eğer bu günlerde evden çalışıyorsan ve gün içerisinde iş arkadaşlarına görüntülü toplantılar yapıyorsan, cildine daha aydınlık ve enerjik bir görünüm vermek için kapatıcılardan yardım alabilirsin. İnce yapılı ama yüksek kapatıcılığa sahip bir kapatıcıyla cildindeki kusurları gizleyebilir ve yüzünü aydınlatabilirsin. Bunun için önerimiz Maybelline Instant Anti Age Eraser kapatıcı. Bu kapatıcı hem yüzdeki sivilce izleri ve göz altı morluklarını gizliyor, hem de cilde enerjik ve canlı bir aydınlık veriyor. Fondöten sürmeden kusursuz bir cilt görünümü elde etmek için ideal.

Yüzüne renk ve canlılık ver

Yüzüne renk ve canlılık ver

Yüzünün daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlamak için bronzer ve allıktan yardım alabilirsin. Bronzerını elmacık kemiklerinin altına, şakaklarına, alın köşelerine, burun üzerine ve çenene uygula. Bunun için Maybelline City Bronzer’lar son derece uygun. Turuncu alt tonu olmayan, doğal bir renkleri oldukları için hem yüze gerçek bir sıcaklık veriyorlar hem de yüzü boyutlandırıyorlar.

Daha sonraki adımda, -bizim en sevdiğimiz- allık uygulayabilirsin. Son zamanlarda favorimiz olan Maybelline Cheek Heat likit allıklar, en doğal sonucu veriyorlar. Jel-krem formülü sayesinde, fırçaya bile gerek kalmadan sadece parmaklarınla bile kolayca uygulanabilen bu allığı dağıtmak için çaba sarf etmeye gerek kalmıyor. Birkaç tampon hareketi ile yanaklarına gülümseyerek uygulayabilir, en son kalanları da burnunun üzerine uygulayabilirsin.


Kirpiklerine lifting etkisi ver

Kirpiklerine lifting etkisi ver

Evde olduğumuz süre boyunca kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan makyaj malzemelerinin ilk sırasında maskaralarımız geliyor. Upuzun, kıvrık ve hacimli kirpiklere evde olsak bile “Hayır” diyemeyiz. Bunun için de sana gözümüz kapalı önerebileceğimiz bir maskara var: Maybelline Falsies Lash Lift maskarası, profesyonel kirpik liftingi uygulamasından yola çıkarak tasarlanmış bir maskara. En kısa kirpikleri bile kökünden kavrayıp kaldırıyor, kıvırıyor ve sonuç olarak kirpikler, kirpik liftingi yaptırmış gibi görünüyor.


Kaşlarını belirginleştir

Kaşlarını belirginleştir

Yüze bir ifade vermenin en kolay yolu, kaşlarından geçiyor. Seyrek, ince ve boşlukları olan kaşların varsa, bir kaş kalemi ile hızlıca doldurabilir ve çok daha net ve enerjik bir ifadeye sahip olabilirsin. Üstelik bir de kaşlarını yukarı doğru tararsan çok daha genç ve canlı görüneceğine emin olabilirsin. Maybelline’in Brow Ultra kaş kalemi, incecik ucu ille kaşları doğal bir şekilde doldurmak için ideal. Kalemin ucu o kadar ince ki, resmen bir kaş kılı etkisi veriyor. Daha sonra kaşlarını doğallaştırmak ve yukarı taramak için arkasındaki fırçayı kullanabilirsin.

Dudaklarına doğal bir renk ver

Dudaklarına doğal bir renk ver

Son zamanlarda uygulamayı en sevdiğimiz makyaj tüyolarından biri de ruju dudaklara çok hafifçe uygulamak ve parmakla dağıtmak. Bu yöntem çok doğal bir sonuç veriyor ve sürülen ruj dudağın kendi rengi gibi duruyor. Bunun için mat bitişli, kalıcı rujları tercih edebilirsin. Maybelline Super Stay Ink Crayon kalem rujların 20 rengini tercih edebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?