Aydınlık ve Işıltılı Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?


Yazın enerjisini üzerinde toplayacak, ışıl ışıl görünmeni sağlayacak aydınlık bir yaz makyajı nasıl yapılır merak ediyorsan, doğru yerdesin!

Enerjik görünen, güneşin tüm ışıltısını üzerine yansıtan, aydınlık bir yaz makyajı bu aralar aklımızdaki tek şey desek yalan olmaz. Dikkati özellikle gözlerde toplayacak, ışıl ışıl görünen bir yaz makyajını şimdi sana adım adım anlatmaya başlıyoruz! İşte karşında ışıltılı makyajın sırları...

1. Işıltılı fondöten önerisi

Işıltılı fondöten önerisi

Işıltılı yaz makyajı için en önemli adımlardan biri, ten makyajında cildinin doğal ışıltısını ön plana çıkaracak, aydınlık ve nemli bitişli bir fondöten kullanmak. Armani Luminous Silk Fondöten, ışıltılı ve doğal bitişi sayesinde cilde o kadar aydınlık ve sağlıklı bir görünüm veriyor ki, yaz-kış favori fondötenlerimizden biri. Micro-fill teknolojisi sayesinde ciltte ipeksi ve hafif bir dokunuş yaratırken, cilt dokusunu ve kusurları iyileştirmeyi sağlıyor, gün boyu kapatıcılık etkisini koruyor ve parlak bir görünümden ziyade aydınlık-ışıltılı bir görünüm sunuyor.

2. Işıltılı ve metalik likit farlarla aydınlık göz makyajı

ışıltılı likit far önerisi

Yaz makyajında metalik likit farlar, ışıltılı göz makyajları için çok kullanışlı. Bizim favorilerimizden olan Armani Eye Tint likit farlar, ışıltılı ve parlak bitişleri sayesinde tam yaza yakışır bir göz makyajı yapmamızı sağlıyor. Hızlı ve kolay uygulanan, aydınlık ve hafif bitişleriyle ışıltı katan ve suya dayanıklı bir formülleriyle gün boyu bozulmadan kalan bu likit farları mutlaka denemelisin.

3. Yükselen trend: Işıltılı allıklar

ışıltılı allık önerisi

Devir parlak ve ışıltılı allıkların devri! İster toz olsun ister likit, allıklar artık ışıltılı ve parlak bir bitişe sahip. Bu sayede cildin çok daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlıyorlar. Eğer kusursuz bir ışıltılı allık önerisi istersen, Armani Luminous Silk Glow Blush'ları sana gözümüz kapalı önerebiliriz. Yumuşacık dokusu ciltte resmen ipek gibi kayıp gidiyor, Silk Filler özelliği sayesinde cilt dokusunun pürüzsüz görünmesini sağlıyor ve Mica 2.0 pigmentleriyle de ışığı dağıtarak çok doğal, içten gelen bir ışıltı sağlıyor. Bu allık resmen bir teknoloji harikası gibi!

4. "Armani Işıltısını" yakala

4.

Gelelim yaz makyajının olmazsa olmazına: Likit aydınlatıcı! Likit aydınlatıcıları makyajında hem aydınlatıcı olarak yüksek noktalara uygulayabilir, hem fondöteninin içine birkaç damla karıştırarak aydınlık bir bitiş elde edebilir, hem de makyaj bazı olarak uygularak cildine içten gelen bir ışıltı katabilirsin. Armani Fluid Sheer Likit Aydınlatıcı'lar, şeffaf kapatıcılık ve doğal nemli bir görünüm sağlıyor. Farklı renk seçenekleri ile aydınlatıcı, allık ve bronzer olarak da kullanılabiliyor.

5. Canlı ve parlak dudaklar

Canlı ve parlak dudaklar

Işıltılı yaz makyajında, dudaklara da büyük görev düşüyor. Saten bitişli bir ruj ile yaz makyajını bir üst seviyeye taşıyabilirsin. Armani Lip Power Ruj'ların canlı renkleri ve saten bitişi gerçekten de tam yaz makyajına yakışacak cinsten. Yoğun renk veren, saten bitişli, 8 saate kadar kalıcı, hafif dokulu ve konforlu bu rujların her makyaj çantasına yerini alması gerek!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?