Tatil Dönüşü: "Sahte" Bronz Makyaj Nasıl Yapılır?

Tatil Dönüşü: "Sahte" Bronz Makyaj Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Tatil bronzluğu bitti, bitmek üzere... Bronzken her şey ne kadar da güzeldi, değil mi? Yoğun makyaj yapmana gerek kalmıyor, fotoğraflarda her daim güzel görünüyorsun. Ofise döndüğün ilk günü hatırla, herkes ten rengine övgüler yağdırmıştı. Tamam tamam seni üzmek için burada değiliz! Tam tersine sahte bronz makyaj yapmanın sırlarını anlatarak seni o kusursuz ten rengine geri döndürmeye geldik! Bronz makyaj yapmayı öğrendikten sonra yaz bronzluğunu uzun süre koruyabilir, etrafından övgüler duymaya devam edebilirsin. Çikolata ten rengini özleyenler aşağıdaki adımları takip ederek 'sahte' bronz makyaj hilelerini öğrenebilir.

Renkli nemlendirici kullan

Renkli nemlendirici kullan

Bronz makyaj için ilk kural, asla cildinde yoğun makyaj görünümü yaratacak ürünler kullanmamak. Doğal bronz günlerinde nasıl abartılı makyaj ürünleri kullanmıyorsan, bronz makyaj yaparken de ince yapılı ve doğal bitişli ürünleri tercih etmelisin. Ten rengini eşitlemek ve cildine doğal bir aydınlık etki kazandırmak için L'Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici'sini uygula. Su bazlı renkli nemlendirici, cildini yoğun bir şekilde nemlendirir, renk eşitsizliğini dengeler, yüzüne doğal bir ışıltı kazandırır ve ıslak makyaj efekti yaratır. Evet , tek bir Loreal renkli nemlendirici ile bütün bu etkileri kazanmak mümkün!

Editörün önerisi: Bronz makyaj için ten renginden bir tık koyu olan renkli nemlendiriciyi kullanmak serbest!

Ten rengini ısıt

bronzer kullan

Bronz görünmek için önce ten rengini ısıtmakla işe başlayabilirsin. Makyaj acemileri 'ten rengi ısıtmak nedir?' diye sorabilir, çok da haklılar! Ten rengi ısıtmak, sıcak alt tonlu bronzler ile ten rengini daha sıcak ve bronz bir renge kavuşturmak demek. Bu işlem için sana L'Oréal Paris Bronze Please Matlaştırıcı Pudrayı öneriyoruz. Bronze Please bronzer'ın mat bitişi ve içindeki doğal glitter etkisi cildinde ışıltılı bir görünüm sağlayacak. Loreal bronzerı büyük pudra fırçası ile alnına, boynuna, burun üzerine ve yanaklarına uygula. İlk adımda bronzerı çok hafif bir şekilde uygulamalısın. Unutma, bu adımı yüzünü ısıtmak için yapıyorsun, çok doğal ve yok gibi görünmesi için adım adım ilerlemelisin.

Editörün önerisi: Eğer vücuduna da bronz makyaj yapacaksan Loreal Bronze Please Bronzer bu görünüm için ideal! Pudra fırçasıyla bronzerını dekolte bölgesine ve omuz başlarına da uygulayabilirsin.

Yüzünü renklendir

L'oréal paris life's a peach allık

Yaz aylarında bronzlaştığında nasıl elmacık kemiklerin daha belirgin olur ve yüz hatların öne çıkarsa, biz de sahte bronz makyajla aynı etkiyi yaratmayı amaçlıyoruz. Yüz hatlarını öne çıkarmak için doğal allık tekniğini kullan. Bunun için L'Oréal Paris Life's a Peach Allığını kullanmalısın. Şeftali tonlarındaki allığın içindeki minik ışıltılar yüzünün yüksek bölgelerinin daha aydınlık görünmesini sağlayacak, tam da istediğimiz görüntü bu! Allığını, fırça yardımıyla yanaklarına ve yüzünün orta bölgesine uygula. Güneşten kızarmış gibi görünmek için şeftali rengi allığı bronz makyajında mutlaka kullanmalısın.

Yüzünü aydınlat

Yüzünü aydınlat

Bronz makyaj yaparken sanki yüzüne güneş ışığı yansıyor gibi göstermek istiyorsan aydınlatıcı kullanmalısın. Aydınlatıcı kullanmak, bronzluğunu ön plana çıkarır ve makyajının daha fresh görünmesini sağlar. Son zamanlarda denediğimiz en iyi aydınlatıcılardan olan L'Oréal Paris Icoconic Glow Aydınlatıcı, bronz tenini ön plana çıkarırken yüzüne doğal bir aydınlanma efekti sağlıyor.

Loreal aydınlatıcını yüzünün yüksek bölgelerine yani güneşin ilk yansıdığı bölgelere uygulamalısın. Sedef ışıltılara sahip olan bu aydınlatıcı, tam da güneş sonrası ciltte oluşan aydınlık görünümü yakalamak için ideal!

Son bronzer dokunuşu

Allık yerine bronzer

Bronz ten makyajını tamamlarken bronzer ile yüzünü boyutlandırmayı dene. Bu görünüm için L'Oréal Paris Back to Bronze bronzer uygun bir tercih olacak. Bronzerını allık fırçasına al ve yanaklarından saç diplerine doğru uygula. Ten rengine uygun bronzer rengini seçtikten sonra yanaklarını renklendirerek bronz makyajını tamamlamış olacaksın.

İşte 'sahte' bronz makyajın hazır! Bu makyajla herkes tatilden yeni döndüğünü düşünecek, tatil bronzluğunu uzun süre canlı tutabileceksin. Kış aylarında bronz makyaj yapmak isteyenler de bu rehberden ilham alabilir.


Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?