Grunge Makyaja Yeni Yorum: Soft Grunge Makyaj

Grunge Makyaja Yeni Yorum: Soft Grunge Makyaj

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Grunge makyajının asi ve çarpıcı estetiğinden etkileniyor fakat yüzünde daha yumuşak tonları tercih ediyorsan, TikTok makyaj trendleri o yüzü bir kez daha güldürecek. Hadi, pastel tonların hakim olduğu soft grunge makyajla tanış!

TikTok kullanıcılarının yarattığı soft grunge makeup etiketiyle meşhur olan hafif grunge makyaj stili, grunge modasının isyankar ruhunu daha romantik bir tavırla birleştiriyor. Bu sayede grunge akımının isyankarlığı korunurken, bu tarza ilgi duyanlar için daha özgür seçimler ortaya çıkıyor. TikTok soft grunge makyaj trendi senin de ilgini çektiyse, aklındaki soft grunge nedir ve soft grunge makyaj nasıl yapılır sorularını yanıtlamaya hemen başlayalım!

 

Soft Grunge Makyaj Nedir?

Soft grunge makyaj, klasik grunge makyaj stilindeki koyu renkler, yoğun gölgeler ve keskin yüz hatları yerine daha doğal renk tonlarını ve yumuşak geçişleri baz alan yeni nesil bir makyaj stili.

 

Soft Grunge Makyaj Özellikleri Nelerdir?

Soft Grunge Makyaj Özellikleri Nelerdir?

  • Soft grunge makeup trendinde mat ve koyu renkler yerine pastel renkler ve toprak tonları tercih ediliyor.
  • Gözlerde hafif dumanlı bir göz makyajı, dudaklarda hafif dağınık kırmızı veya pembe rujlar dikkat çekiyor.
  • Soft grunge makyajı, klasik grunge stilinin sert çizgilerini yumuşatarak hem asi hem de büyüleyici bir görünüm sunmayı başarıyor.

Soft Grunge Makyaj için Uygun Malzemeler Nelerdir?

Soft Grunge Makyaj için Uygun Malzemeler Nelerdir?

  • Doğal bitişli serum fondöten
  • Doğal renk tonlarında krem allık
  • Yumuşak uçlu göz kalemi
  • Kirpikleri tek tek ayıran maskara
  • Doğal bitişli kalem ruj

Soft Grunge Makyaj Nasıl Yapılır?

Klasik grunge makyajı kadar koyu renkli, yoğun ve keskin çizgilere sahip olmayan soft grunge estetiği için öncelikle cildini hazırlamalısın. Cildini yıkayıp nemlendirdikten sonra güneş kremi uygulamayı alışkanlık haline getirmen gerek. Uyarılarımızı yaptığımıza göre şimdi soft grunge makyaj yapılış adımlarına geçebiliriz!

Soft Grunge Makyaj için Fondöten Adımı

Soft Grunge Makyaj için Fondöten Adımı

Soft grunge ten makyajı için hafif yapılı, nemlendirici etkili ve ciltle kolayca bütünleşen serum fondötenleri tercih edebilirsin. Bize soracak olursan bu adım için Maybelline New York Super Stay Skin Tint Fondöten biçilmiş kaftan. Bu Maybelline serum fondöten, C vitamini içeren formülüyle cilde doğal ve parlak bir görünüm kazandırıyor. 24 saate kadar kalıcı etki sunduğu için gün içinde makyaj tazeleme ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.

Koyu veya çökük göz altlarına sahipsen fondötenin yanı sıra bir de kapatıcı kullanmalısın. Bunun için artık sarsılmaz bir fenomen haline gelen Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı’yı kullanabilirsin. Soft grunge ten makyajı için son olarak yanaklarını da renklendirmen gerekiyor. İzin verirsen seni en sevdiğimiz allıklardan biri olan Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık’la tanıştıralım. Biz bu allığın kolayca dağılmasını ve yanaklarda doğal bir pembelik bırakmasını çok seviyoruz. Hafif romantik izler taşıyan soft grunge makyaj için de nokta atışı olduğunu düşünüyoruz.

 

Soft Grunge Makyaj için Göz Kalemi ve Maskara Adımı

Soft Grunge Makyaj için Göz Kalemi ve Maskara Adımı

Hafif dumanlı gözlerin ön plana çıktığı soft grunge göz makyajında kolayca dağılan göz kalemleriyle pratik bir makyaj yapabilirsin. Bu adımda Maybelline New York Tattoo Liner Jel Göz Kalemi’nin 911 Smooth Walnut rengini göz kapağına kalın bir şekilde sürüp parmaklarınla veya bir far fırçasıyla dağıtabilirsin. Grunge makyajın asi görünümünü daha iyi yansıtmak için ince keçe uçlu bir eyeliner veya dipliner ile kirpik diplerini belirginleştirmeyi unutmamalısın.

Maybelline New York Hyper Precise All Day Eyeliner ile incecik bir çizgi halinde kirpik diplerini belirginleştirebilirsin. Daha grunge bir görünüm elde etmek için göz kapağına uyguladığın göz kalemini gözünün alt kısmına da sürüp parmaklarınla dağıtabilirsin. Şimdi ise sıra maskara adımında. Soft grunge göz makyajının sonlandırmak için elimiz direkt ​​Maybelline New York Lash Sensational Sky High Maskara’ya gidiyor. Bu maskarayı daha önce kullanmadıysan kirpiklerindeki etkisine bayılacaksın!

 

Soft Grunge Makyaj için Dudak Makyajı Adımı

Soft Grunge Makyaj için Dudak Makyajı Adımı

Dudak makyajında hafif dağınık bir görünüm elde etmek için kalem rujları kullanabilirsin. Mesela Maybelline New York Superstay Ink Crayon’un 115 Know No Limits rengini dudaklarına sürdükten sonra ruj fırçası veya parmaklarınla hafifçe dağıtabilirsin. İşte, şimdi hazırsın!

Grunge makyajın asi ruhunu romantik dokunuşlarla birleştirmekten keyif aldıysan TikTok makyaj trendleri arasına giren soft grunge akımını sen de hemen denemelisin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?