Pratik Makyaj Çantası Hazırlama Rehberi

Pratik Makyaj Çantası Hazırlama Rehberi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kısa bir hafta sonu tatiline çıkarken ya da spor çıkışı hafif bir makyaj yapmak için yanına alacağın makyaj malzemelerinden hem çok amaçlı hem de üstün performans gösteren ürünler olmasını bekliyorsan pratik makyaj çantası hazırlama rehberimiz emrine amade! Sonuçta tüm makyaj malzemelerini her zaman yanında taşıyamazsın değil mi?

İsteriz ki tüm makyaj malzemelerimiz her zaman yanımızda olsun ve yavaş yavaş belki de tüm ürünleri deneye deneye keyifle makyaj yapalım. Ama ne yazık ki hızla hazırlanmamız gereken zamanlar ya da yanımıza çok az makyaj malzemesi alıp sırt çantamızda yer açmak istediğimiz tatiller de oluyor. Bu gibi durumlarda en güvendiğimiz makyaj malzemelerimizi makyaj çantamıza almaya dikkat ediyoruz ki hem zamandan hem de ürün kalabalığından kurtulalım. 

Ciltle bütünleşen bir fondöten! 

Pratik Makyaj Çantası Hazırlama Rehberi_1

Makyajda ilk adımımız her zaman eşitlenmiş ve ışıldayan bir cilt rengi olduğu için fondöten seçimimiz pratik makyaj çantası hazırlama rehberimizde ekstra önem taşıyor. Az ürün çok performans dedik o ya işte tam da aradığımız tüm özelliklere sahip L’Oréal True Match fondöten makyaj çantamızın başköşesinde yerini alıyor. True Match’in en önemli özelliği cilt rengimizle kusursuz uyum göstermesi ve cildimizde maske etkisi yaratmayarak aslında yokmuş gibi gözükmesi. Ayrıca fırça ya da parmak uçları yardımıyla da kolayca dağılabiliyor.

Bakımlı Dudak görünümü! 

Pratik Makyaj Çantası Hazırlama Rehberi_2

Soğuk havanın yıpratıcı etkisine en çok maruz kalan dudaklarımız için pratik makyaj çantamızda hayat kurtarıcı bir ürün mutlaka bulunuyor! Şu sıralar en çok tercih ettiğimiz ürün ise içerisinde bulunan vitaminlerle dudaklarımızı korurken aynı zamanda besleyen Kiehl’s Lip Balm oluyor. Sürdüğümüz gibi yumuşacık etkisiyle sanki soğuk havanın da keskinliğini kıran yapısına biz bayılıyoruz ve yanımızdan eksik etmiyoruz.

Aydınlatıcı etkisi! 

Pratik Makyaj Çantası Hazırlama Rehberi_3

Pratik makyajlarda dikkat ettiğimiz başka bir konu ise yüzümüzde yüksek kalan bölgeleri aydınlatarak daha boyutlu bir hava kazandırmak ve fondöten ile eşitlediğimiz cildimizde bazı bölgeleri aydınlatarak ön plana çıkarmak. Bunun için en en en pratik ürün olarak gördüğümüz Maybelline New York Age Rewind (yeni adıyla Maybelline Anti Age Eraser Kapatıcı) bizim için pratik makyaj çantamızda olmazsa olmaz. Çok az ürün kullansak bile göz altlarımızı inanılmaz bir şekilde aydınlatan Age Rewind’ın bittiğin gibi yerine yenisin geldiğini söylememize gerek var mı?

Çarpıcı Kirpikler!

Pratik Makyaj Çantası Hazırlama Rehberi_4

Makyajımız pratik de olsa, hazırlanmak için sadece 5 dakikamız da olsa bakışlarımız her zaman çarpıcı olsun isteriz! Bu değişmez kural için sonuna kadar güvendiğimiz Maybelline New York Big Shot maskara pratik makyaj çantamızın vazgeçilmezlerinden biri. Kirpiklerimize 10 kata kadar hacim veren etkisinin yanında bir de uzatan Big Shot için buraya satırlarca övgü yazmışızdır zaten ama yine de söyleyelim bizim için efsaneler arasında şimdiden yerini aldı!

Buğulu Bakışlar! 

Pratik Makyaj Çantası Hazırlama Rehberi_5

Kolay uygulanabilir ve farklı şekillerde kullanılabilir ürünlerin olmasına dikkat ettiğimiz pratik makyaj çantamızda bir göz kalemine her zaman ihtiyacımız oluyor. Özellikle kahverengi göz kalemleri bu konuda hayat kurtarabiliyor. Alt kirpiklerini belirginleştirmek ya da pratik bir şekilde hafif buğulu göz makyajları yapabilmek için senin de her zaman yanında kahverengi bir göz kalemi bulundurman gerektiğini düşünüyoruz. Kolay dağılan ama hızla sabitlenip akmayan yapısıyla L’Oréal Paris Infallible Göz Kalemi senin için de hayat kurtarıcı bir makyaj malzemesi olmaya aday!

Çok marifetli paletler! 

Pratik Makyaj Çantası Hazırlama Rehberi_6

Son olarak makyaj çantasının içine eklemen gereken on parmağında on marifet olan hem aydınlatıcı hem de allık olarak kullanabileceğin bir palet. Ama öyle bir allık olmalı ki o günkü kombinine kusursuzca uyacak ve asla tezatlık oluşturmayacak. Var mı öyle bir palet diye soracak olursan Maybelline New York Master Blush paletten haberin yok demektir. İçerisinde bulunan renkleri karıştırarak kendine en uygun tonu kolaylıkla bulabileceğin bu palette bir de aydınlatıcı olarak kullanabileceğin şampanya rengi mevcut. Daha ne olsun? 

Pratik Makyaj Çantası Hazırlama Rehberi_7

Bizim pratik makyaj çantamıza alacağımız başlıca hayat kurtaran ürünler bu şekilde! Sen de bizimle aynı fikirdeysen bu ürünlerle yaptığın pratik makyajını #makyajselfiem etiketiyle bizlerle paylaşmayı unutma! 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?