Bahar Detoksu: Cildini Arındırmak ve Bahara Hazırlamak İçin Neler Yapabilirsin?


Baharın gelişiyle birlikte yavaş yavaş modumuz da yükselmeye başlıyor! Her bahar mevsiminde olduğu gibi, bu bahar da yenilenmek ideal bir dönem. Tabii ki cildimizi de yeni mevsime hazırlamamış şart. E ne de olsa bahar demek, yenilenmek, arınmak, temizlenmek demek! Sen de evde yapabileceğin bakımlarla, arındırıcı uygulamalarla cildinde bahar detoksu etkisi yaratabilirsin. O zaman seni daha fazla meraklandırmadan bunu nasıl başarabileceğini, cildini bahar mevsimine nasıl hazırlaman gerektiğini hemen açıklamaya başlıyoruz! :)

Cildini Bahar Mevsimine Nasıl Hazırlamalısın?

Cildini Bahar Mevsimine Nasıl Hazırlamalısın?

Yaz ayları da yaklaştıkça nasıl kilo vermek, fit görünmek için vücudumuzu yeni mevsime hazırlıyorsak, aynı durum cildimiz için de geçerli. Çeşitli detoks etkisi sağlayan cilt bakım ürünleriyle cildimizi de yeni mevsime hazırlayabiliyoruz. Cilt tipimize ve cildimizin ihtiyacına uygun ürünleri kullanarak arındırıcı bir cilt bakımı oluşturabilir ve bu bakımı düzenli olarak uygulayabiliriz.

Kış aylarının cildimizde bıraktığı solgun görünümden kurtulmak, cildimizi kalıntılardan, ölü deriden arındırmak için mutlaka peeling yapmalı, detoks etkisine sahip kil maskelerinin gücünden yararlanmalı ve cildimizi derinlemesine temizlemeliyiz.

Sana yardımcı olmak için bizim favorimiz olan ürünlerle, tam da bahar detoksuna uygun bir bakım önerimiz var. Bakım önerimizi aşağıda bulabilirsin:

Cilt için Bahar Detoksu Bakımı

Temizleme jeli adımı:

Temizleme jeli adımı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi cilt temizliği bahar detoksunun en önemli adımlarından biri. Cildini günlük olarak uygun bir temizleyici jel ile temizlemeyi atlamamalısın. Cilt temizliği sayesinde cildimiz bakımın diğer aşamalarına hazırlanır, temiz cilt yüzeyi ile kullanacağımız ürünler cildimize daha yoğun şekilde etki eder.

Bizim favorilerimizden olan temizleme jelimiz ise L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Arındırıcı Temizleme Jeli. Cildimizi nemlendirerek dolgunlaştırmak için Hyaluronik Asit içeren bu temizleme jeli, jel yapısıyla hassas bir köpüğe dönüşerek cildimizi yoğun şekilde arındırıyor ve ferah bir his bırakıyor. Hem sabah hem de akşam bakım rutinimizde düzenli olarak bu temizleme jelini uyguluyoruz ve cildimizi güzelce duruluyoruz.

Tonik adımı:

Tonik adımı

Yüz bakım toniği, genellikle cilt bakımında atlanan bir adım. Ancak cilt bakım toniği kullanarak hem cildimizi kalıntılardan arındırmış hem de cildimizi canlandırıp yatıştırmış oluruz. L’Oréal Paris Değerli Çiçekler Tonik ise en sık kullandığımız toniklerden. Hem normal ve karma ciltler için hem de kuru ve hassas ciltler için 2 ayrı çeşidi bulunan bu tonik, adından da anlaşıldığı gibi Gül, Lotus gibi çiçek özleri içeriyor. Bu çiçek özleriyle de cildimizi nazikçe temizliyor. Bir pamuk yardımıyla cildimize sabah/akşam uyguluyoruz ve cildimizi nazikçe arındırıp yatıştırıyoruz.

Peeling adımı:

Peeling adımı

Bahar detoksu peelingsiz olmaz! Cildimize canlı bir görünüm kazandıran L’Oréal Paris Işıltı Canlandırıcı Şeker Peelingi ise bu konudaki en büyük yardımcımız! İçerisindeki doğal kaynaklı şekerler ve üzüm çekirdeği yağı ile cildimizi arındırırken pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda dudaklara da uygulanabiliyor. Kış boyunca kuruyan dudaklarımıza da çok iyi geliyor. :) Cildimize haftada 2-3 defa L’Oréal Paris Işıltı Canlandırıcı Şeker Peelingi yaparak cildimize canlı bir görünüm kazandırabiliyoruz.

Kil maskesi adımı:

Kil maskesi adımı

Kış aylarının cildimizde bıraktığı etkiden kurtulmak, cildimizi arındırmak için kil maskelerinden yardım alıyoruz. Kil maskeleri cildimizde detoks etkisi yaratıyor, bu nedenle de bakım rutinlerimizin vazgeçilmezlerinden. Favorimiz ise L’Oréal Paris Saf Kil Maskeleri! 3 saf kil içeren bu kil maskelerinden cildine uygun olanı seçerek cildine arındırıcı bir bakım yapabilirsin.

Eğer yağlı bir cilde sahipsen ve cildinin matlaşmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan sana önerimiz 3 saf kil ve okaliptuz özleri içeren L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske. Cildindeki ışıltı eksikliğinden şikayetçiysen kömür içeren L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi’nden, hassas, yatışmaya ihtiyaç duyan bir cilde sahipsen de ebegümeci özlerine sahip L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi’nden yardım almanı öneririz.

Nemlendirici adımı:

Nemlendirici adımı

Bakım rutinini nemlendirici olmadan tamamlamak olmaz! Cildimizi anında nemlendirmesiyle, ferahlatmasıyla, cildimize nemi hapsetmesiyle L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu günlük rutinlerimizin bir parçası. Aloe Vera suyu ve Hyaluronik Asit içeren formülüyle cildimizi anında, yoğun şekilde nemlendiriyor. Hafif ve ince dokusuyla su gibi güzel bir cilde ulaşmamızı sağlıyor! :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?