Cilt Yenileme Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey!

Cilt Yenileme Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Pürüzsüz bir cilt görünümü herkes gibi senin de hayalin olmalı. Bu noktada cildini yenilemek veya cildinin genç görünümünü korumak için birçok yöntem deniyor olabilirsin. Peki, cildi yenilemek için hangi bakım ürünlerini kullanman gerektiğini biliyor musun? Cilt yenileyici ürünleri ve cilt yenileme işlemine dair tüm bilmen gerekenleri senin için derledik!

Cilt bakımı ürünleri üzerinde hep şu mesajı görüyoruz: Cildinizin yenilenmesine yardımcı olur, cilt yeniler veya cildinizin yenilenmesini destekler. Peki, cilt yenileme mümkün mü? Cildin yenilenmesi için ne yapmamız gerekiyor? Ezbere bildiğimiz cilt bakım terimlerinin içini açmaya ve bu terimleri en doğru şekilde anlatmaya başlıyoruz: Cilt yenilenmesinin ne anlama geldiğini anlatıyoruz! Cildimizin kendini nasıl yenilediğini öğrenince daha doğru cilt bakımı yapmaya başlayacaksın. Hadi öyleyse, cilt yenileme nasıl olur ve cilt yenileme için ne yapılır birlikte bakalım!

 

Cilt Yenilemesi Nedir?

Cilt yenilemesi nedir?

Cilt yenilemesi, cilt hücrelerinin yenilenerek cildin daha aydınlık, canlı ve sağlıklı görünmesi demek. Hyaluronik asit ve kolajen üretimi cilt yenilenmesinin en önemli iki kahramanı. Cildimizin doğal olarak ürettiği hyaluronik asit ve kolajen, 20'li yaşların sonundan itibaren azalma eğilimine geçiyor. Yani cilt bu yaşlardan itibaren kendini daha az yeniliyor ve yavaş yavaş elastikiyetini kaybediyor. Tam bu noktada cildine yardım edip doğru cilt bakımı yaptığında cilt yenilenmesine destek olabilirsin.

Sadece cildimiz değil, vücudumuzdaki diğer organlar, derimiz ve yüzümüz de yenileniyor. Vücuttaki ölü deri atılıyor ve yeni deri gün yüzüne çıkıyor. Gerçekten insan vücudu kendini 30 günde bir yenileyerek adeta mucize yaratıyor. Tabii cildin kendini yenilemesi için senin de bu sürece katkıda bulunman gerekiyor. Sigara ve alkol tüketimi olan ve aynı zamanda güneşte korumasız gezen birinin cildinin kusursuz görünmesini bekleyemeyiz, öyle değil mi?

 

Cilt Ne Zaman Kendini Yeniler?

Cilt ne zaman kendini yeniliyor?

Cildin kendini yenilemesi ve onarması akşam saatlarinde gerçekleşiyor. Akşam 9-11 arasında cilt güneşe maruz kalmadığı için kendini onarmaya başlıyor. Bu nedenle akşam kremi kullanmak çok önemli. Gece kremlerinin içeriğindeki bileşenler cilt tarafından daha kolay kabul ediliyor ve bu nedenle gece kremlerinden yoğun etki görmek mümkün oluyor.

Cilt kendini yenilemek için gece 11 ila sabah 6 arasını tercih ediyor. Sağlıklı uyku düzenin oluşması cildin yenilenmesi için çok önemli. Gece 11'den sonra yeni hücreler ortaya çıkıyor ve ölü hücreler vücuttan atılıyor. Günde 7 saat uyumak cildin canlılığını korumak ve genç görünmek için olmazsa olmaz!

Editörün Favorisi

Glikolik asit içeren yüz yıkama jeli

Sen uyurken cildinin yenilenmesi için SkinCeuticals Glycolic 10 Renew Overnight Gece Bakım Kremi kullanmanı öneririz. Yüzde 10 glikolik asit ile zenginleştirilmiş bu gece bakım kremi, uyku esnasında cildin yenilenmesini destekliyor ve yüzün daha ışıltılı görünmesini sağlıyor. Glikolik asit kullanmak ciltteki renk eşitsizliğini dengelemeye yardımcı oluyor ve cildin daha aydınlık ve canlı görünmesini sağlıyor. Yaşlılık ve cilt lekelerine karşı etki gösteren ve cildin pürüzsüzlüğünü sağlayan bu bakım kremini dört mevsim boyunca kullanabilirsin.

Glycolic 10 Renew Overnight gece kremini ilk hafta yüzüne gün aşırı olarak uygulayabilirsin. Birinci haftadan sonra kremi her gece yüzüne ve boynuna sürerek cildinin yenilenmesini sağlayabilirsin.

Cilt Yenilemesi için Ne Yapmalıyız?

Cilt nasıl yenilenir ve cilt yenileme işlemi evde nasıl yapılır diyorsan bunun yanıtı aslında çok basit. Doğru ürünlerden oluşan bir bakım rutiniyle yüzün gençleşmesi için ne yapmalı sorusunun yanıtlarını bulabilirsin. Cildin yenilenme hızını artıran doğru seçilmiş bakım ürünleriyle cildinin ideal görünümünü korumayı başarabilirsin. Hadi o zaman, cilt yenileyici bakım rutini nasıl olmalı hemen alt satıra geçip öğrenmeye başla!

 

Cildini Etkili Şekilde Arındıracak Bir Yüz Temizleyici Kullan

Bildiğin üzere cilt bakımının en önemli adımı yüz temizliği. Cildi yenilemeye yardımcı olacak bir bakım rutini oluştururken de tabii ki bu durum yine geçerli. Cilt yenileyici temizleyici olarak bizim favori temizleyicilerimizden biri Lancôme Mousse Eclat Papaya Özleri İçeren Arındırıcı Köpük Temizleyici. Cildi iyi bir şekilde temizlemeye ve arındırmaya yardımcı olan bu Lancôme temizleyici, içeriğindeki papaya özleriyle cildi nemlendirmeye ve ferahlatmaya da katkı sağlıyor. Bu sayede aslında cilt yenileme yönünde dolaylı bir etki sunuyor. Sen de cilt yenileme yollarını denerken bakım rutininde bu temizleme köpüğüne yer verebilirsin. Senin de bizim gibi bu temizleyiciyi çok seveceğini düşünüyoruz!

 

Glikolik Asit İçeren Tonik Kullan

Tonik kullan

Cilt temizliğini sağlamak, ciltteki leke ve kusur görünümünü gidermek için glikolik asit içeren tonikler kullanabilirsin. Glikolik asit ciltte peeling etkisi yaratıyor, mikro bir şekilde cilt yüzeyinin soyulmasını sağlıyor ve bu şekilde cilt yenilenmiş oluyor.

L'Oréal Paris Revitalift %5 Saf Glikolik Asit Peeling Etkili Tonik, formülündeki glikolik asitle daha ilk kullanımda cildin daha pürüzsüz ve parlak olmasını sağlıyor. Düzenli kullanımda ise ciltteki leke ve kusur görünümünün gözle görülür şekilde azalmasına yardımcı oluyor.

Antioksidan Serum Uygula

Cildi yenilemeye yardımcı olan içerikler arasında C vitamini, hyaluronik asit, niasinamid ve ferulik asit bulunuyor. Cildin yenilenmesi ve daha aydınlık görünmesi için kullanılan bu cilt bakım içerikleri, cildin hem kısa hem de uzun vadede çok daha iyi görünmesine yardımcı oluyor. Bu içeriklerle ciltteki ince çizgi ve kırışıklık görünümleri azalırken daha sıkı bir cilt görünümü mümkün hale geliyor. Ciltteki aydınlık ve pürüzsüz etkiden söz etmiyoruz bile! Bu nedenle söz konusu içeriklerin cildi en hızlı ne yeniler sorusunun cevaplarından olduğunu söylememiz de mümkün.

Peki, seni formülünde tüm bu içerikleri barındıran bir antioksidan serumla tanıştırsak? Lancôme Rénergie Triple Serum’un içeriğinde C vitamini, hyaluronik asit, niasinamid ve ferulik asit yer alıyor. Cilt görünümünü yenilemeye katkıda bulunan bu yüksek performanslı yaşlanma karşıtı serum, cilt yenileme serumu olarak bizim vazgeçilmezlerimizden biri. Hyaluronik asitle cilde daha nemli ve dolgun bir his kazandıran, C vitamini ve niasinamid ile cilt tonunu eşitleyip daha aydınlık bir görünüm sunan ve ferulik asitle antioksidan koruma sağlayan bu cilt yenileyici serum senin de bakım rutinine acilen dahil olmalı!

Cilde Genç Görünüm Veren Nemlendirici Kullan

Temizleyici, tonik ve serumdan sonra cilde genç görünüm veren içeriklere sahip olan bir nemlendiriciyle bakım rutinini sonlandırabilirsin. Lancôme Génifique Crème yoğun nemlendirme etkisiyle cilde dolaylı olarak yenileyici bir etki sunuyor. Bizim cilt yenileyici krem olarak da kullandığımız bu Lancôme nemlendirici, kadifemsi yapısıyla cilde ipeksi bir yumuşaklık kazandırırken diğer yandan aydınlık bir görünüm veriyor. Bayıldığımız bu Lancôme krem bizce senin de favorin olacak!

Cildi yenilemek için kullanılan ürünleri ve bu sayede cilt yenileme yöntemlerini keşfettin. Şimdi cildin yenilenmesi ne kadar sürer diye de merak ediyor olabilirsin. Sen cildine doğru bakım ürünlerini uygulayıp rutinini aksatmadıktan sonra, cildin yenilenmiş görünümünü korumaya hep devam edecek!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?