Öneriler: Yağlı Ciltler için En İyi 6 Nemlendirici Krem

Öneriler: Yağlı Ciltler için En İyi 6 Nemlendirici Krem

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yağlı cilde sahip olanları çok iyi anlıyoruz; yüzlerine bir krem sürdüklerinde ciltlerinin daha fazla yağlanacağını düşünüyorlar. Ancak cilt tipi ne olursa olsun fark etmeden, herkesin nemlendirici krem kullanması gerekiyor. Tabii ki cilt tipine uygun nemlendirici kremlerden bahsediyoruz! 

Yağlı ciltler hangi nemlendiriciyi kullanmalı?

Az önce de söylediğimiz gibi: Tüm cilt tiplerinin olduğu gibi yağlı ciltlerin de neme ihtiyacı vardır. Yağlı ciltlerde nem dengesi olmadığı için, cilt bu dengeyi sağlamak için normalden daha fazla sebum yani yağ üretir. Bu da ciltte yağlanmalara, parlamalara, geniş gözeneklere hatta sivilcelere kadar giden cilt problemlerine neden olabilir. Bu yüzden yağlı cilterin nem dengesini sağlamak önemlidir.

Peki yağlı ciltler hangi nemlendiriciyi kullanmalı? Öncelikle yağlı ciltlerin tercih edeceği nemlendirici formu, su bazlı ve hafif olmalı. Cilt tarafından kolayca emilen, ağırlık yaratmayan ve nem odaklı ürünler cildin hızlı bir şekilde nemlenmesini sağlarlar. Jel formüllü, oil free yani yağ içermeyen nemlendiricler yağlı ciltler için uygundur.

Yağlı ciltler nasıl nemlendirilir? diye soruyorsan, bu yazımızda yağlı ciltler için en iyi nemlendirici önerilerimizi senin için bir araya getirdik!

1. La Roche-Posay Effaclar Duo +

1. La Roche-Posay Effaclar Duo +

Yağlı ciltler için en iyi nemlendirici kremi arayanlara özel rehberimizin ilk ürünü La Roche-Posay Effaclar Duo +. Cildin hem yağlı hem de akneye eğilimliyse ve cildinde yapışkan his bırakmayan, hafif yapıda bir krem arıyorsan ideal ürünlerden! Jel-krem dokusuyla ciltteki fazla yağın arınmasını sağlarken daha pürüzsüz bir görünüm elde etmene destek oluyor. 

Nasıl kullanılır: Makyaj yapmadan önce Effaclar Duo + uygulayarak makyaj bazı olarak kullanabilirsin. Parmağının ucuna az miktarda kremi alıp yüzünün iç kısmından dışa doğru hafif hareketlerle kremi uygulamaya başla. Yüzünün ortasına da burnundan yanaklarına doğru hareketler yaparak uygulayabilirsin. 

2. Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi

2. Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi

Akneye eğilimli ve yağlı ciltler için krem arayışında olanlara bir başka önerimiz de Vichy Normaderm Phytosolution krem. Doğal kaynaklı içerikleriyle hem cilde yoğun nem sağlıyor hem de genişlemiş gözenek, siyah nokta problemlerini düzeltmeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda parlamayı önlemeye, cilt kusurlarını da azaltmaya destek oluyor.

Nasıl kullanılır: Göz çevresi ile temasından kaçınarak sabah ve akşamları temizlenmiş cildine uygulayabilirsin.

3. Kieh's Ultra Facial Oil-Free Gel Cream

3. Kieh's Ultra Facial Oil-Free Gel Cream

Yağsız formülü ile yağı ciltlerin çok seveceği bir diğer nemlendirici önerimiz ise Kiehl's Ultra Facial Oil-Free Gel Cream. Buzul glikoproteinleri, mikronize edilmiş amino asit ve gliserin içeren formülü ile mükemmel bir nemlendirme sağlıyor. Yağsız, su bazlı formülü ile yağlı ciltlerin kullanımına çok uygun olan bu nemlendirici, aynı zamanda parlamayı da kontrol altına alıyor, gözenek görünümünü hafifletiyor.

Nasıl kullanılır: Günde bir veya iki kere temiz cildine uygulayabilirsin.

4. La Roche-Posay Effaclar H

Yağlı bir cilde sahipsen ve cildine kurutucu dermatolojik uygulamalar yapıldıysa, senin için uygun kremlerden biri de La Roche-Posay Effaclar H nemlendirici bakım. Cildin güçlenmesi ve yatıştırılmasına yardımcı olan bu bakım, içeriğindeki Ceramide 5 sayesinde cildin bariyer işlevini güçlendirmeye yardımcı olur. La Roche-Posay Termal Suyu eklenmiş formülü ile de cilt kuruluğuna bağlı rahatsızlık ve kızarıklıkları rahatlatmaya yardımcı olur.

Nasıl kullanılır: Sabah ve akşamları, yüzünü temizleyip arındırdıktan sonra uygulayabilirsin.  

5.Garnier Hyaluronik Aloe Jel

Garnier Hyaluronik Aloe Jel

Adından da anlaşıldığı gibi Hyaluronik Asit ve Aloe Vera içeren bu jel krem, cildi yağlandırmadan nemlendiriyor! Cilde 48 saate kadar nem desteği sağlayan bu nemlendirici, cildin canlı görünmesini sğalıyor. Cilt tarafından anında emildiği için de son derece kolay uygulanıyor.

Nasıl kullanılır: Temiz ve kuru cildine günlük olarak uygulayabilirsin. 

6.L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Normal/Karma

L’Oréal Paris Nem Terapisi Normal/Karma

Yağlı ciltler için en iyi nemlendiriciler, hafif formüllü, hafif yapılı kremlerdir. İşte bu nemlendiricilerden biri de tam “su gibi” diye tabir ettiğimiz, hafif yapıya sahip L’Oréal Paris Nem Terapisi! Normal ve karma cilt tiplerine uygun olan çeşidini kullanarak hem cildini neme doyurabilir hem de ferahlık hissine sahip olabilirsin. Süper değil mi? :)

Nasıl kullanılır: Her sabah ve akşam, temiz ve kuru cildine uygulayabilirsin. Yüzüne ve boynuna dairesel hareketlerle masaj yaparak cildine daha iyi nüfuz etmesini sağlayabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?