Yağlı Cilde Ne İyi Gelir?

Yağlı Cilde Ne İyi Gelir?

Yağlı cildi olanlar cilt bakım konusuna ne kadar hassas davranmaları gerektiğini iyi bilirler. Yağlı cildin gün için parlamasını önlemek ve cildin kontrolsüz bir şekilde yağlanarak kusurlara davetiye çıkarmasına engel olmak için yağlı cilt bakım kurallarını iyi öğrenmelisin.

Cildi yağlananlar, cilt kusurlarına yatkın olanlar kullandıkları cilt bakım ürünleri ile cilt problemlerini kontrol altına alabilirler. Yağlı cilde iyi gelen içerikleri merak ediyorsan doğru yerdesin! Yağlı cilt için önerilen nemlendiriciler (evet cildin yağlı olsa da nemlendirici kullanmalısın!), yüz yıkama jeli ve tonik gibi mutlaka kullanman gereken bakım ürünlerini paylaşıyoruz. 

İlk ders: Cildini temizle

İlk ders: Cildini temizle

Cildin yağlıysa veya yağlanmaya müsaitse ilk olarak dikkat etmen gereken konuların başında cilt temizliği geliyor. Çünkü cildini temizlemediğinde cildin sebum üretimini hızlandırıyor ve cildin ekstra yağlanıyor. Cildindeki aşırı yağlanma gözeneklerinin tıkanmasına, siyah nokta oluşmasına ve cilt kusurlarına davetiye çıkarabilir. 

Gün içinde sabah ve akşam günde en az iki kere cildini yağlı ciltler için uygun yüz temizleyici ile temizlemelisin. La Roche Posay Effaclar Jel, yağlı ve akneye eğilimli cildini derinlemesine temizleyerek yüzünü fazla yağdan arındırır. Siyah nokta görünümünü azaltmaya ve parlamayı kontrol altına almayı hedefleyen bu yüz yıkama jelini düzenli kullandığında cildinin yağ üretiminin dengelendiğini görebilirsin. 

Editörün önerisi: Yağlı ciltlere uygun temizlik rutininde mutlaka yüz toniği de olmalı. La Roche Posay Effaclar Tonik, yağlı ciltte oluşabilen gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı oluyor ve mikro soyucu etki gösteriyor. Böylece cildindeki pürüzler azalıyor ve cildin daha taze görünüyor. Yağlı ciltler için uygun toniği günde iki kere temiz cildine uygulamanı tavsiye ederiz.

Yağlı ciltler için peeling önerisi

Yağlı ciltler için peeling önerisi

Yağlı cilt tipi için peeling seçmek oldukça hassas bir konu! Çünkü peelingler cilt yüzeyini hassaslaştırabilir ve cildinin daha çok yağlanmasına yol açabilir. Bu nedenle yağlı cilde sahip olanların Salisilik asit ve LHA gibi cilt tipine uygun içeriklere sahip olan peelingleri kullanmalarını öneririz. 

La Roche Posay Effaclar Mikro Peeling Temizleme Jeli, gözeneklerini derinlemesine temizliyor ve formülündeki salisilik asit sayesinde kontrollü peeling etkisi yaratıyor. Özellikle tıkanmış gözenekler ve pürüzlü cilt görünümüne sahip olanlar için önerdiğimiz Effaclar Peeling Temizleme Jeli, yüzde yağlı ve yapışkan bir his bırakmaz. İhtiyacına göre günde bir veya iki kere peeling temizleme jelini köpürterek cildine uygula. Yuvarlak hareketlerle cildini temizledikten sonra ılık suyla yüzünü durulayabilirsin. 

Yağlı ciltler serum kullanmalı mı?

Yağlı ciltler serum kullanmalı mı?

Bize en çok sorulan soruların başında 'cildim çok yağlı, hangi serumu kullanmalıyım?' geliyor. Klasik cilt bakım serumları cildin daha parlak görünmesine yardımcı oluyorlar. Bu parlak görünüm yağlı ciltlerin pek hoşuna gitmeyebilir. Yağlı cilde sahip olanlar hızlı emilen cilt bakım serumları kullanabilirler. 

Yağlı cilde ne iyi gelir?: Yağlı cilde iyi gelen içeriklerden ikisi Glikolik Asit, ve Salisilik Asit. La Roche Posay Effaclar Peeling Etkili Serum, formülündeki %3.5 glikolik Asit ve %1.5 salisilik asit ve LHA sayesinde yağlı ciltte oluşan cilt kusurların azalmasına yardımcı oluyor ve ciltte peeling etkisi gösteriyor. Yağlı ciltlere uygun olan bu serum, ciltteki koyu lekelerin azalmasını sağlarken aynı zamanda içindeki Niacinamide sayesinde cildi de yatıştırıyor. La Roche Posay serum, üç asit kompleksinden destek alarak yağlı cildinde kontrollü bir peeling etkisi başlatıyor. Cildindeki pürüzlerin azalmasını sağlıyor ve serumun etkisiyle gözeneklerin daha temiz görünmeye başlıyor. 

Kısaca, evet yağlı cilde sahip olanlar serum kullanabilirler, önemli olan bu serumun içeriğindeki asitlerin oranı ve doğru kombinasyonu! 

Yağlı ciltler nemlendirici seçerken nelere dikkat etmeli?

Yağlı ciltler nemlendirici seçerken nelere dikkat etmeli?

Yağlı cilde sahip olanlar mutlaka günlük nemlendirici kullanmalılar. Cildin nemsiz kaldığında daha fazla sebum üretebilir ve cildinde ekstra yağlanma oluşabilir. Bize göre yağlı ciltler için en uygun nemlendiricilerin başında La Roche Posay Effaclar Duo (+) bakım kremi geliyor. Jel krem dokusundaki bu nemlendirici, cildinde yağlı bir his bırakmıyor ve hızlı emiliyor. 12. saatten itibaren etkili olan Effaclar Nemlendirici, cildin yenilenmesini hızlandırarak cilt kusurlarının daha az belirgin olmasını sağlıyor. Formülündeki Procerad, leke görünümünü azaltırken cilt tonunu da eşitliyor. 

La Roche Posay'ın yağlı ciltler için uygun olan Effaclar bakım setiyle tanışmak için Effaclar Akneye Eğilim Gösterebilen Ciltler için Tanışma Kiti'ni kullanmaya başlayabilirsin. Eczanelerde bulabileceğin bu tanışma kiti Effaclar Jel 50 ml ve Effaclar DUO(+) 15 ml içeriyor. Effaclar Jel, akneye eğilimli cildini derinlemesine temizleyerek siyah nokta oluşumunun önüne geçer. Effaclar Duo(+) bakım kremi ise cilt kusurlarının görünümünü azaltarak yağlı cildine daha pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Yağlı cilde sahip olanlar Effaclar Tanışma Kiti sayesinde yağlı cilde iyi gelen içerikleri kullanmaya başlayabilir ve sebum üretimini kontrol altına alabilirler. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?