Erkekler İçin Kore Cilt Bakımı Rehberi

Erkekler İçin Kore Cilt Bakımı Rehberi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kore cilt bakım trendleri genellikle çok uzun aşamalardan oluşuyor. Bu nedenle erkekler tarafından çok fazla tercih edilmeyen bu cilt bakım rutini sonunda erkeklerin de uygulayabileceği daha kısa ve öz bir bakım seansına dönüştürüldü. K-güzellik uygulamalarını kısa ve etkili bir şekilde uygulamak istiyorsan senin için hazırladığımız Kore cilt bakım rehberimizi okuyabilirsin. Erkek cildine özel cilt bakım rutini oluşturmak ve Kore güzellik trendlerinden ilham almak için yazının devamındaki ürün önerilerini kaçırma. 

1. Adım: Temizlik

1. Adım: Temizlik

K-güzellik cilt bakımında genellikle yüzü temizlemek için multi fonksiyonel ürünleri kullanıyorlar. Sadece cildini temizlemek için değil, aynı zamanda peeling ve maske yapan ürünleri kullanarak hem daha hızlı sonuç alabilir hem de bir ürünle üç etkiyi elde edebilirsin. 

Garnier Saf ve Temiz 3’ü 1 Arada: Temizleyici, Peeling, Maske, okaliptüs özü, salisik asit ve çinko türevi ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde cildinde derinlemesine temizlik sağlıyor. Suyla köpürterek bu ürünü yüz yıkama jeli olarak kullanabilir veya peeling formunda uygulayabilirsin. Erkek cildi genellikle yağlanma eğiliminde olur. Cildini daha mat ve pürüzsüz göstermek için bu ürünün maske özelliğini kullanabilirsin. Haftada 2 veya 3 kere Garnier Saf ve Temiz 3'ü 1 Arada'yı cildine sür ve kurumasını bekle. İçeriğindeki beyaz kil T bölgesindeki yağlanmayı kontrol altına alarak sebum oranını dengeler. Sürenin sonunda cildini ılık suyla yıkayarak ferah görünümünün tadını çıkarmaya başlayabilirsin. 

2. Adım: Peeling

2. Adım: Peeling

Kore cilt bakım rutinleri cildinin üzerindeki ölü derilerin ve kirlerin arınması için peeling yapmanı öneriyor. Cildini pürüzsüzleştirecek ve cildinin daha yumuşak görünmesini sağlayacak peeling jelini mutlaka cilt bakım rutinine ekle. 

Peeling uygulamasını haftada 2-3 kere mutlaka tıraştan önce yapmalısın. Tıraş olduktan sonra cildin hassaslaşacağı için sadece nemlendirici kremini sürmen yeterli olur. La Roche Posay Effaclar Micro Peeling Jel, gözeneklerinde biriken yağ ve kiri dışarı çıkarır, cildinin daha mat, aydınlık görünmesini sağlar. Effaclar Peeling Jel'in formülündeki minik tanecikler cildinde hassasiyet yaratmaz, cildinin daha temiz görünmesine yardımcı olur. Eğer akneye eğilimli ve yağlı bir cildin varsa Effaclar Peeling ile birlikte Effaclar yüz yıkama jeli ve Effaclar Duo (+) bakım kremini de kullanabilirsin. Yağlı ciltlere iyi gelen Effaclar ailesi, cildinin parlamasını en aza indirecek.

3. Adım: Tonik

3. Adım: Tonik

Kore erkek cilt bakım rehberinin olmazsa olmazı tonik kullanmak. Cilt yüzeyindeki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayan tonikler aynı zamanda cildin pH seviyesini yeniden dengelemeye, cildi yatıştırmaya da yardımcı olurlar. 

Erkek cildi için tonik seçerken mutlaka cildini kurutmadan temizleyen ürünleri kullanmalısın. L'Oréal Paris Değerli Çiçekler Tonik, cildindeki kızarıklığı yatıştırır ve gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlar. Formülündeki Lotus ve gül özleri cildini nemlendirerek, gözeneklerindeki yağı ve kiri çıkarırlar. Sabah akşam günde iki kere cildine tonik uygulayarak daha mat ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olabilirsin. Unutma, dışarı çıkmasan bile gün içindeki yağlanma gözeneklerinin tıkanmasına yol açabilir. Bu nedenle Koreli erkekler gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmak için tonik adımını atlamamalısın. 

4. Adım: Cildini nemlendir

4. Adım: Cildini nemlendir

Her cilt bakım rutininde olduğu gibi, Kore cilt bakımında da cildi nemlendirmek çok önemli. Koreliler, cildini derinlemesine nemlendiren ürünleri tercih ediyorlar. Düzenli olarak nemlendirici kullanmak cilt bariyerinin güçlenmesini sağlar ve cildindeki nemin kilitlenerek yüzünde kalmasını sağlar. 

Garnier Hyaluronik Günlük Nemlendirici Aloe Jel, tam Kore güzellik trendlerine uygun bir nemlendirici. %96 doğal içeriği sayesinde cildi derinlemesine nemlendiriyor ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor. En güzel yanı ise erkek cildini yağlandırmaması ve yapışkan bir his bırakmaması. Nemlendiricini mutlaka her tıraş sonrası cildine uygulamayı unutma. 

5. Adım: Güneş koruması

5. Adım: Güneş koruması

Kore güzellik adımlarının son basamağında güneş kremi yer alıyor. Korelilerin güneş kremine ne kadar önem verdiğini biliyorsun, değil mi? Onlar gibi aydınlık, sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsan cildini güneşin zararlı etkilerinden korumalısın. 50 SPF güneş kremi kullanmak cildini güneşin UV ışınlarından koruyacak ve erken yaşlanma belirtilerini kontrol altına alacak. 

En iyi erkek güneş kremi önerisi isteyenler için La Roche Posay Anthelios Ultra SPF50 öneririz. Geniş spektrumlu güneş koruyucu, cildinde beyaz iz bırakmadan UV ışınlarından cildini koruyacak. La Roche Posay, cildini yağlandırmaz ve ağırlık yapmaz. Güneş kremini sadece yazın değil, güneşli kış günlerinden bile kullanarak pürüzsüz Kore cilt görünümünün kapısını aralayabilirsin! 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?