Neden Erkeklerin Cildi Daha Güzel?


Erkeklerin yüzü neden pürüzsüz, öğrenmeye hazırsan erkek cildinin güzellik sırlarını açıklıyoruz!

Kadınların dokuza varan adımdan oluşan cilt bakım rutinlerine karşın, çoğu erkek için cilt bakımı yüzlerini suyla yıkamaktan ibaret. Buna rağmen pek çok erkeğin yüzü son derece pürüzsüz görünüyor. Beyler için keyifli olan bu durum, cilt bakımına saatler harcayan kadınlar içinse çıldırtıcı olabiliyor. Peki ama erkeklerin yüzü neden daha iyi oluyor? Erkek cildi kadın cildinden farklı mı ki? Asıl can alıcı soru da şu: Bu güzelliğin sebebi erkek yüz bakımının basitliği mi, yoksa bundan çok daha karmaşık bir neden mi? Eğer sen de bu soruların cevabını merak ediyorsan kaynağına geldin!

Erkeklerin Cildi Neden Daha İyi Görünür?

Erkeklerin Cildi Neden Daha İyi Görünür?

Erkeklerin cildi neden daha güzel sorusunun çok basit bir cevabı var: Genetik! Evet yanlış okumadın. Erkeklik hormonu olarak bilinen androjenin cildi kalınlaştırma ve kıl yapısını kalınlaştırma etkisi bulunuyor. Bu etki aynı zamanda erkek cildinin kolajen yönünden daha zengin ve daha dirençli olmasını sağlıyor. 

Cilt kalınlığı, cildin daha fazla sebum üretebilmesini ve daha nemli kalmasını mümkün kılıyor. Bu da erkeklerin cilt kuruluğu sorunuyla daha az karşılaşmasını sağlıyor. Sık tüyler ise cilt yüzeyinde güneşin zararlı etkilerini bir miktar da olsa engelleyebiliyor. Elbette hem bu genellemeler hem de sağlıklı cilt görünümü tüm erkekler için geçerli değil.

Madalyonun Öteki Yüzü: Erkeklerin En Sık Karşılaştığı Cilt Problemleri

Fazla sebum üretimi gibi testosteron kaynaklı durumlar, kimi zaman erkek cildinde yağlanmaya bağlı sorunların gelişmesine neden olabiliyor. Bu durum gözenek görünümünün artmasına ya da cildin akneye eğilimli olmasına yol açabiliyor. Öte yandan, erkeklerin ciltlerinin daha kalın olması da bazen olumsuz etkilere sebebiyet verebiliyor. 

Erkek cilt yapısı kolaylıkla kurumamasına rağmen kuruluk sorunu geliştiği takdirde cilt yapısının kalınlığından dolayı gözle görülür iri döküntüler oluşabiliyor. Ayrıca erkek cildinin kalınlığı sebebiyle ileri yaşlarda kırışıklıkları da daha derin oluyor. Yine de kabul etmek gerekirse, erkekler yaratılışları gereği cilt konusunda bizden daha şanslı gibi görünüyor.

Editörün Önerisi: Çevrendeki beyleri bu cilt problemlerinden korumak için onlar adına bir erkek cilt bakım seti ya da tekli ürünler seçebilirsin. L’Oréal Men Expert Hydra Energetic Wake Up Boost Yüz Temizleme Jeli ve 24 Saat Etkili Yorgunluk Karşıtı Nemlendirici erkek cildinin ihtiyaçları için birebir. Guarana ve C vitamini türevi içeren bu seriyle erkekler ciltlerini fazla yağ ve kirlerden arındırıp nemlendirebilir, böylelikle güne canlandırıcı bir başlangıç yapabilir.

Pürüzsüz Erkek Cildinin Bir Diğer Sırrı: Basit ve Etkili Rutinler

Pürüzsüz Erkek Cildinin Bir Diğer Sırrı: Basit ve Etkili Rutinler

Erkeklerin cildi neden daha iyi sorusunun bir diğer yanıtı ise cilt bakım rutinlerinde yatıyor. Kadınların ihtiyaçlarından dolayı saatler süren bakım rutinlerinin aksine, erkekler çok daha basit bir cilt bakımı uyguluyor. Bu basit rutin hata yapma, ciltlerinin pH dengesini bozma ve tahriş etme risklerini de ortadan kaldırıyor. Bu sayede erkeklerin cilt bariyerlerinde genellikle herhangi bir bozulma görülmüyor. Böylelikle erkekler ideal cilt yapılarını daha fazla koruyabiliyor.

Kadın Cilt Bakım Ürünlerini Erkekler Kullanabilir mi?

Kadın Cilt Bakım Ürünlerini Erkekler Kullanabilir mi?

Bu başlıktaki soru şu şekilde de sorulabilir: Erkek ve kadın cilt bakım ürünleri arasında gerçekten fark var mı? Evet. Kadın ve erkek cildi arasındaki farklar sebebiyle kadınların kullandığı bakım ürünlerinin erkekler için pek uygun olduğunu söyleyemeyiz. Erkeklerde cilt bakımı nasıl olmalı sorusunu yanıtlayacak olursak, öncelikle her birey işe kendi cildini tanıyarak başlamalı. Bir kişinin çok beğendiği bir erkek yüz kremi diğeri için fazla yağlı veya yetersiz olabilir. Bu nedenle her erkek rutinini kendine özel oluşturmalı. Tabii bu noktada bir dermatologdan destek almakta fayda var.

Etrafında değer verdiğin erkekler için cilt bakımı alışverişi yaparken elbette erkek cilt bakım ürünleri tavsiyelerini araştırabilir, önerileri değerlendirebilirsin. Ancak her erkeğin cildinin aynı olmadığını unutmamalısın. Eğer nasıl bir rutin oluşturabileceğinden emin değilsen Erkekler için En İyi Cilt Bakımı Önerileri yazımız sana fikir verebilir!

Editörün Önerisi: Erkek cildinde zamanın etkileriyle savaşmak için Kiehl's Age Defender Erkeklere Özel Sıkılaştırıcı Kırışıklık Karşıtı Bakım Kremi’ne güvenebilirsin. Erkek cildine özel olarak geliştirilen bu anti-aging krem, ince çizgi ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmak için etkili bir formüle sahip.

Erkek arkadaşın/eşin, erkek kardeşin, abin ya da baban... Çevrendeki değer verdiğin beyleri düzenli cilt bakımına alıştırmaya kararlı gibisin. O zaman Erkekler için Kore Cilt Bakımı Rehberi yazımıza da mutlaka göz atmalısın!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala