Erkek ve Kadın Cilt Bakım Ürünleri Arasında Gerçekten Fark Var Mı?


Erkek ve kadın cilt bakım ürünleri genellikle farklı olarak üretilirler. Kadın cildine uygun nemlendirici, erkeklere özel kremler... Eminiz sen de bu etiketleri görmüşsündür. Peki, kadın ve erkek nemlendiricilerinin ayrı olması gerçekten gerekli mi yoksa aralarında çok büyük bir fark yok mu?

Kadınlar ve erkekler için olan cilt bakım kremlerini araştırdık ve birbirinden neden daha farklı olduğunu çözdük! Eğer sen de eşinin veya arkadaşlarının kremlerini rastgele kullanıyorsan bu makalemizi mutlaka okumalı ve işin doğrusunu öğrenmelisin!

Kadın ve erkek cildi birbirinden farklı mıdır?

Erkek cildi ile kadın cildi arasındaki farklar nelerdir?

Erkek cildinin, kadın cildinden farklı yaşlanmasına yol açan birçok özelliği bulunuyor. Birincisi, yüksek kolajen içeriği nedeniyle erkek cildi, kadınlara göre % 25 daha kalın olur. 

İkincisi ise, erkek cildindeki yağ bezleri daha aktiftir ve ergenlik yıllarından itibaren daha fazla yağlanmaya eğilimli olur. Cildin yaşlanma süreci erkeklerde genç yaştan itibaren daha kademeli ilerler. Kadınlarsa ise cilt kalınlığı ve nem dengesi menopoz dönemine kadar ortalama aynı oranda devam eder. Kadın cildindeki en önemli değişim, östrojen seviyelerinin düşmesi ile ortaya çıkar. Kısaca evet, erkek cildi ile kadın cildinin yapısı ve yaşlanma süreci birbirinden farklı ilerler. 

Erkek cildi ile kadın cildi arasındaki farklar nelerdir?

Erkek cildi ile kadın cildi arasındaki farklar nelerdir?

Erkek cildi ile kadın cildinin birbirinden nasıl farklı olduğunu öğrendik. Peki, bu bilgimizi cilt bakım alışverişi yaparken nasıl kullanabiliriz? Kadınlar için olan cilt bakım ürünleri, daha düşük sebum üretimini telafi etmek için erkeklerden çok nemlendirmeye odaklanır.

Kadınların hormonsal değişiklikler nedeniyle cilt kusurlarının görülmesi daha olası olduğu için kadın cilt bakım ürünlerinin içeriğinde asitler ve cildi pürüzsüzleştirecek formüller olur. Erkeklerde ise sebum üretimini kontrol altına alan, cildin daha mat ve sağlıklı görünmesini sağlayan içerikler ön plana çıkar. 

Kadınlar için cilt bakım kremi önerileri

Kadınlar için cilt bakım kremi önerileri

Kadınların cildinin nem dengesini sağlamak için hyaluronik asit içeren nemlendirici kremleri kullanmalarını öneririz. 20'li yaşlardan sonra deri altında kademeli olarak azalan hyaluronik asit, cildin nem dengesinden sorumlu en önemli içeriklerin başında gelir! Garnier Hyaluronik Aloe Jel formülündeki aloe vera ve hyaluronik asit sayesinde cildi derinlemesine nemlendirerek cildin içten ışıltılı görünmesine yardımcı oluyor.  

Kadın cildinde erken yaşlanma belirtilerinin oluşmaması için cildini düzenli olarak nemlendirilmeli ve cildin ihtiyacı olan besinler sağlamalı. Günde iki kere cildini temizlemek ve nemlendirmek, cilt kusurlarının oluşmasına engel olur ve cildinin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Garnier nemlendirici krem cildinde yağlı bir his bırakmaz ve cildinde hızlı bir şekilde emilir. Bu bakımdan en iyi etkiyi almak için Garnier Hyaluronik Aloe serisini kullanmanı tavsiye ederiz :)

Erkekler için cilt bakım kremi önerileri

Erkekler için cilt bakım kremi önerileri

Erkekler için verebileceğimiz en önemli cilt bakım tavsiyesi eşlerinin veya arkadaşlarının nemlendiricilerini kullanmayı bırakmaları olacak. Çünkü erkek cildi yağlanmaya eğilimli olduğu için, kadınlara özel nemlendiriciler cildin daha fazla yağlanmasına ve parlama yapmasına yol açabilir. 

L'Oréal Men Expert 24 Saat Etkili Yorgunluk Karşıtı Nemlendirici, cildindeki matlık, koyu halkalar, yorgun yüz hatları, esneklik kaybı ve pürüzler gibi cilt sorunlarına karşı etkinlik gösterir. Formülündeki Guarana ve C vitamini cildine enerji verirken, kremin ince dokusu cildinde hızlıca emilir ve yağlı bir bitiş yaratmaz. Nemlendirici kreminin sabah ve akşam olmak üzere cildine günde iki kere sürmelisin. Artık yüzündeki yorgunluk izlerini kimse fark edemeyecek! Ayrıca L'Oréal Paris Men Expert serisindeki diğer cilt bakım ürünleriyle, cildine doğru bir bakım da yapabilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala