Solgun ve Mat Görünen Ciltler İçin Bakım Önerileri

Solgun ve Mat Görünen Ciltler İçin Bakım Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cildin artık eskisi kadar canlı görünmüyor mu? Solgun ve mat görünümden kurtulmak, cildini eski canlılığına kavuşturmak istiyorsan doğru yerdesin! Tam sana göre önerilerle geldik. :) Cildinin neden solgun ve mat göründüğünü, sana özel önerileri keşfetmek için seni yazımızın devamına alalım!

Cildinin solgun ve mat göründüğünü nasıl anlayabilirsin?

Göz altlarında halkalar varsa, cildin eskisi kadar canlı görünmüyorsa ve cildinin sağlıklı görünmesi için uzun uzun ten makyajları yapıyorsan, solgun cildine bakım yapmanın zamanı gelmiş demektir.

Cildimiz neden solgun ve mat görünür?

Cildimiz neden solgun ve mat görünür?

Bir cilt, eğer solgun ve mat görünüyorsa, o cildin mutlaka yoğun şekilde nemlendirilmeye ihtiyacı var demektir. Cildimiz nem eksikliği nedeniyle kendini yenileyemeyebilir ve doğal canlılığını kaybeder. Bu durum, her mevsimde, her yaşta ortaya çıkabilir. Önemli olan ise cildimizi neme doyurmak ve böylece cansız, solgun görünümden kurtulmak.

Solgun ve mat görünen ciltlere özel bakım önerileri:

Gelelim, solgun ve mat görünen ciltlere özel cilt bakımı önerilerimize!

1.Cildini nemlendir:

Cildini nemlendir

Cildimiz için uygun bir nemlendiriciyle, cildimizi günde 2 kere nemlendirmek, cilt sağlığımızı korumaya ve solgun, mat görünüme engel olmaya destek olur. Düzenli olarak nemlendirici kullanmak, cildimizin daha dolgun, daha canlı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Cildimiz güzelce nemlendiğinde çok daha sağlıklı görünür.

Cildini nemlendirmek ve dolgun bir görünüme ulaştırmak için Hyaluronik Asit içeren cilt bakım ürünlerini kullanmanı tavsiye ederiz. Bu sayede cildindeki nem kaybını önleyebilirsin.

Bizim favori nemlendiricilerimizden biri, günlük olarak da kullandığımız Garnier Hyaluronik Aloe Jel! Hyaluronik Asit ve Aloe Vera içeren formülü, ferahlatıcı jel dokusuyla cildimizi nemlendirirken dolgunlaştırıyor. Hem sabah hem de akşam bakım rutinimizde, Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli ile cildimizi kurutmadan temizledikten sonra nemlendiriyoruz. Böylece nem kaybı nedeniyle solgun görünen cildimizin sağlıklı görünmesini sağlıyoruz.

2.Makyajını çıkar cildin parlasın:

Makyajını çıkar cildin parlasın:

Cildimizin solgun ve mat görünmesine, cildimizde biriken makyaj kalıntıları da neden olabiliyor. Bu yüzden makyaj sonrasında cildimizi mutlaka makyajdan arındırmamız gerekiyor. Cildini hem makyaj kalıntılarından arındırmak hem de makyajını çıkarttıktan sonra parlamasını sağlamak için sana önerimiz Garnier Micellar Gül Suyu! Tek adımda makyajını kolayca çıkartabilir, yüz, göz ve dudak makyajını temizleyebilir, solgun cildine parlaklık verebilirsin.

3.Solgun cildin ışıldasın:

Solgun cildin ışıldasın:

Özellikle soğuk havalarda cildimiz daha fazla kuruduğundan daha solgun görünebiliyor. Cildimizi yoğun şekilde beslemek, parlak bir görünüme kavuşturmak için bizim sırrımız, Garnier Süt Bombası Besleyici Kağıt Yüz Maskesi.

İçerdiği Hyaluronik asit ve Hindistan cevizi sütü ile solgun ciltlerin ihtiyacı olan parlaklığa kavuşmasına yardımcı oluyor. Cildine süt banyosu yaptırarak güzelce beslenmesini sağlamak sence de harika bir fikir değil mi? :)

4.Canlı bakışlar için:

4.Canlı bakışlar için:

Göz altlarımızdaki torbalar, koyu halkalar da cildimizin solgun görünmesinin nedenlerinden biri. Göz çevrendeki bu yorgunluk izleriyle vedalaşmak istersen sana özel bir önerimiz var: Garnier Nem Bombası Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi.

Portakal suyu ve Hyaluronik Asit içeren, -4°C serinletici etkiye sahip bu kağıt göz maskesini, göz altlarımıza uyguluyoruz ve anında göz çevremiz nemleniyor. Böylece daha canlı bakışlara shaip olabiliyoruz. :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?