Göz Kremi Nasıl Uygulanmalı? İşte Dikkat Etmen Gerekenler!


Koyu halkalardan şişkinliğe, kaz ayaklarına kadar, göz çevresinde pek çok sorunla karşı karşıya kalabiliyoruz. Göz çevresindeki derimiz, yüzümüzün diğer bölgelerine göre çok daha ince ve çok daha hassas olduğu için, göz çevresi erken yaşlanma belirtilerini göstermeye daha yatkındır. Neyse ki göz çevresi kremlerimizle bu belirtilere engel olabiliyoruz. 

Peki, göz kremini nasıl uygulamak gerekiyor? Yoksa sen de gözünün her yerine, gelişigüzel şekilde mi uyguluyorsun? İşte bugün, göz kreminden en etkili faydayı alabilmen için göz kremini nasıl uygulaman gerektiğini, dikkat etmen gerekenleri açıklıyoruz! Hazırsan başlayalım! :)

Göz Kremini Ne Zaman Uygulamalı?

Göz Kremini Ne Zaman Uygulamalı?

İlk önce göz kremini ne zaman uygulayacağını bilmen gerekir. Güzellik rutinimize her yeni cilt bakım ürünü eklediğimizde, onu ne zaman kullanacağımızı belirleyen yeni bir sorunla karşılaşırız. Öyleyse, tam olarak ne zaman göz kremi cilt bakım rutinine eklenmelidir? Cevap: Göz kremi uygulamak, her gün, hem sabah hem de gece cilt bakımı rutininin son adımı olmalıdır. Sadece, gündüzleri, göz kreminden sonra güneş kremi de uygulamayı unutmamalısın!

Bakım Rutininde Göz Kreminin Yeri:

Bakım Rutininde Göz Kreminin Yeri:

Göz kremini bakım rutinine nasıl dahil edebileceğini beraber inceleyelim. Göz çevrene özenli bir bakım yapmak istiyorsan bu 3 basit adımı takip etmelisin.

Adım #1: Temizleme

Temizleme

Başarılı bir cilt bakımı rutininin ilk adımı, tamamen kaliteli bir temizlik rutini ile ilgilidir. Öncelikle işe makyajını temizleyerek başlamalısın. Bizim bu konudaki favorilerimizden biri, suya dayanıklı makyaj dahil tüm makyaj kalıntılarını temizleyen, hassas gözlere ve kontakt lens kullananlara da uygun olan Lancome Bi-Facil Temizleyici. Bu sayede göz makyajını derinlemesine temizleyebilirsin.

Ardından da makyajını temizledikten sonra durulanan bir temizleyici ile cildini temizleyebilirsin. Papaya özleri içeren Lancome Mousse Eclat Köpük Temizleyici ile cildini arındırabilir, ferahlamış, yumuşak bir hisse kavuşabilirsin.

Adım #2: Cilt Nemlendirme

Cilt Nemlendirme

Cildini derinlemesine temizlediğine göre artık nemlendirme adımına geçebilirsin. Göz çevrene geçmeden önce, cilt tipine, cildinin ihtiyacına uygun bir nemlendirici ile cildini nemlendirmelisin. Özellikle sıkılaştırıcı ve yaşlanma karşıtı nemlendirici olarak sana önerimiz Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Bakım Kremi. En zorlu koşullarda bile varlığını sürdürmesiyle bilinen keten özü içeren bu bakım kremini yüz, boyun ve dekolte bölgesine hem sabah hem de akşam bakım rutininde uygulamanı öneririz.

Adım #3: Göz Çevresi Bakımı

Göz Çevresi Bakımı

Göz kremi öncesinde, göz çevresi serumu uygulamanı öneririz. Bizim tercihimiz Lancome Advanced Genifique Light Pearl Göz Serumu. Probiyotik türevleri içeren formülü, 360° masaj aplikatörü ile göz altı torbalarının ve kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda daha güçlü kirpik görünümü sağlıyor. 

Göz kremi söz konusu olduğunda, aşırıya kaçmana gerek yok. Parmağına az miktarda (bezelye tanesi kadar yeterli olacaktır) göz kremi al ve göz çevrenin üst ve alt kısımlarına hafif dokunuşlarla uygula. İç köşeden başlayarak, alt göz çevresi boyunca kaşının ucuna kadar uygula. Kaşının alt kısmında, baştan uca takip eder şekilde uygulamayı ise unutmamalısın.

Göz Kremi Uygularken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Göz Kremi Uygularken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Göz çevresi tüm yüzün en hassas kısmıdır. Göz çevremizdeki cilt, cildimizin her yerinden daha ince olduğu için nemi daha çabuk kaybeder (ve bu yüzden daha hızlı yaşlanma belirtileri gösterir). Bu nedenle bu hassas cilde nasıl dokunduğumuza da dikkat etmek önemlidir.

Göz kremi sürmek hızlı ve kolay gibi gelse de hızlı hızlı göz kremi uygulamak göz çevrene zarar verebilir. Göz çevresindeki cilt çok hassas olduğundan, göz kremini olabildiğince nazikçe sürmen doğru olacaktır. Göz çevrene nokta nokta kremi uyguladıktan sonra, kremin emilimine yardımcı olmak için göz kremini ovmak yerine hafifçe, parmak uçlarınla minik, nazik darbelerle uygulayabilirsin.

Göz Kremi Seçimi Nasıl Olmalı?

Lancome Renergie Yeux Multi-Lift Ultra Göz Kremi

Artık göz kremini nasıl kullanacağınızı biliyorsun, ancak bu yeni bilgiyi kullanmak için bir ürüne ihtiyacın var! Göz kremi söz konusu olduğunda doğru olanı seçmek önemlidir, bu yüzden göz çevrenle ilgili asıl endişelerinin ne olduğuna karar vererek işe başlamanı öneririz. Koyu halkalar her gün ruh halini bozuyor mu? Sabah göz altı torbaları ile mi uyanıyorsun? İlk göz altı kırışıklığını mı gördün? O zaman bu şikayetlerine cevap verebilecek bir göz kremi seçmelisin.

Bizim göz çevresi bakımında son dönemde favorimiz Lancome Renergie Yeux Multi-Lift Ultra Göz Kremi! Hyaluronik asit ve keten tohumu özü içeren bu göz kremi, hem koyu halkaların hem göz altı torbalarının görünümünün azalmasını sağlıyor hem de göz çevresi sıkılaşıyor, aydınlık görünüyor. Özellikle lifting etkisi sayesinde göz çevresi çok daha genç, canlı bir görünüm kazanıyor. Günlük olarak bakım rutinimize bu göz kremini eklediğimizden beri oldukça memnun olduğumuzu söylemeden geçmeyelim. :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala