Porselen Cilt Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Porselen Cilt Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Söz konusu cilt bakımı olunca cildini bir tuval gibi düşünebilirsin. Ne de olsa doğru bakım rutinleriyle kusursuz bir görünüm oluşturmak tamamıyla senin elinde!

Her oyuncakçının vitrinini süsleyen porselen bebekleri hatırlıyor musun? Cildinin de tıpkı bu bebekler gibi pürüzsüz bir görünüme ulaşabilmesi için doğru ve düzenli bir cilt bakım rutini uygulamalısın. Sonuçta pürüzsüz, lekesiz ve aydınlık bir cilt görünümü hepimizin hayallerini süslüyor. Ancak doğru cilt bakım rutinini bulmak pek de kolay olmuyor. Peki, porselen gibi bir cilt için ne yapmalıyız? Hadi gel, son zamanlarda bir hayli popüler olan porselen cilt bakımı nedir, nasıl yapılır birlikte keşfedelim!

Porselen Cilt Bakımı Nedir?

Porselen Cilt Bakımı Nedir?

Porselen cilt bakımı, pürüzsüz ve aydınlık bir cilt görünümüne ulaşmayı hedefleyen özel bir cilt bakım rutini. Bu bakım gözenekleri sıkılaştırmayı, cilt tonunu eşitlemeyi ve cilde aydınlık bir görünüm kazandırmayı vadediyor.

Porselen Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Porselen cilt rutini, pürüzsüz ve aydınlık bir cilt görünümü elde etmeyi hedefleyen altı farklı bakım adımının sırayla uygulanmasıyla yapılıyor. Başlayalım mı? :)

Porselen Cilt Bakımında Çift Aşamalı Temizlik Adımı

Porselen Cilt Bakımında Çift Aşamalı Temizlik Adımı

Cilt bakım rutinlerinin en önemli adımının temizlik olduğunu zaten biliyorsun. Son zamanlarda popüler olan çift aşamalı temizlikle yağ, kir ve makyaj kalıntıları daha iyi temizleniyor. Çift aşamalı cilt temizliği için yağ bazlı bir temizleyiciyle cildini temizlemeli ardından yüz temizleme jeliyle cildini arındırmalısın.

Editörün önerisi: Özellikle karma ve yağlı cilde sahipsen cildini kirden ve fazla yağdan arındırmak için La Roche-Posay Effaclar Jel kullanmanı öneriyoruz. Termal su ve çinko pidolate ile zenginleştirilen La Roche-Posay Effaclar, cildi temizleyerek siyah nokta görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor.

Porselen Cilt Bakımında Peeling Uygulaması

Porselen Cilt Bakımında Peeling Uygulaması

Peeling yapmadan pürüzsüz bir cilt dokusu elde etmek pek mümkün değil. Cildin üst tabakasındaki ölü deri hücrelerini nazikçe soyan peeling adımı, cildin yenilenmesini ve gözeneklerin derinlemesine temizlenmesini sağlıyor. Eğer kuru ve hassas cilde sahipsen hafif formüllü peeling’ler kullanmalısın ve uygulama sıklığını haftada birle sınırlandırmalısın.

Porselen Cilt Bakımında Tonik Kullanımı

Porselen Cilt Bakımında Tonik Kullanımı

Porselen cilt bakımı birçok adımdan oluşan yoğun bir bakım rutini olduğu için ağır kimyasallar içermeyen bir tonik tercih etmek gerekiyor. Biz bu adımda La Roche-Posay Lotion Apaisante Tonik öneriyoruz. Cildin pH dengesini korurken aynı zamanda cildi yatıştıran ve bakım yapan bu toniği, peeling adımından sonra bir pamuk yardımıyla tüm yüze ve boyun bölgesine sürebilirsin.

Porselen Cilt Bakımında Serum Adımı

Porselen Cilt Bakımında Serum Adımı

Cilt kusurlarını, leke görünümlerini ve siyah noktaları hafifletmek için serum kullanımına özen göstermelisin. Özellikle yağlı ve karma ciltlerde daha fazla leke, sivilce izi ve siyah nokta bulunuyor. Bizim cilt kusurları için favorimiz La Roche Posay Effaclar Serum! İçeriğindeki üç farklı asitle aynı zamanda peeling etkisi yaratan bu serumu peeling yaptığın günler kullanmayabilirsin.

Ciltte porselen etkisi yaratmak için rutinine bir de C vitamini serumu ekleyebilirsin. Cildin ışıltısını ortaya çıkarmayı sağlayan ve leke görünümünü hafifleten C vitamini serumları arasında biz La Roche Posay C Vitamini Serumunu tercih ediyoruz. Kırışıklık ve ince çizgi görünümünü hafifleten bu serum, ciltteki pürüzleri gidermeye yardımcı oluyor. Cilt tonunu eşitleyerek her zamankinden daha yumuşak, parlak ve nemli bir görünüm sunuyor.

Porselen Cilt Bakımında Göz Kremi Uygulaması

Porselen Cilt Bakımında Göz Kremi Uygulaması

Porselen cilt görünümü için göz çevresindeki kırışıklık ve koyu halka problemlerini de hafifletmek gerekiyor. Biz bu adımda uzun zamandır kullandığımız La Roche-Posay Saf Vitamin C Yeux Işıltı Veren Göz Kremi'ni öneriyoruz. Kaz ayağı kırışıklıklarının görünümünü azaltmaya yardımcı olan bu göz kremi, onarıcı ve dolgunlaştırıcı etkisiyle cildin daha sıkı ve aydınlık görünmesini sağlıyor.

Porselen Cilt Bakımında Nemlendirici Kullanımı

Porselen Cilt Bakımında Nemlendirici Kullanımı

Eğer yağlı ve akneli bir cilde sahipsen cilt lekelerini hafifletecek ve gözenekleri tıkamayacak bir nemlendirici seçmelisin. Ekibimizde yağlı ve karma cilde sahip arkadaşlarımız porselen cilt bakımı için La Roche-Posay Effaclar Duo+ öneriyor. Ancak hassas bir cilde sahipsen cilt bariyerini onaran ve cildi nazikçe nemlendiren bir krem kullanmalısın.

Hassas ve kuru ciltli ekip arkadaşlarımızın favori nemlendiricisi ise La Roche Posay Toleriane Sensitive Krem! Formülündeki B3, gliserin ve seramidle cilt bariyerini onarıyor ve güçlendiriyor. Böylece seni porselen cilt görünümüne bir adım daha yaklaştırıyor. :) 

Porselen cilt bakımının tüm adımlarını öğrendiğine göre şimdi sıra kendi rutinini oluşturmaya geldi!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?