Bu Yaz Cildinle Fark Yarat: İkonik Ürünlerle Cilt Bakım Rutini


Deniz, kum, güneş… Yazı hatırlatan pek çok detay senin için tatili ve dinlenmeyi çağrıştırsa da, cildin için yorgunluk anlamına gelebiliyor. Bu sebeple yazın hangi cilt bakım ürünlerini kullanacağını ve yaz cilt bakımında nasıl bir rutin benimsemen gerektiğini bilmelisin.

Bize sorarsan, artık genelgeçer bilgiler veren cilt bakım rehberlerine göz atmakla yetinmemelisin. Çünkü cilt bakımı rutinlerini tekdüze değil; dinamik bir şekilde mevsimlere, beslenme modeline, yaşına, hatta moduna göre bile düzenlemen gerekiyor. Tam da bu yüzden yazın cilt bakımı nasıl yapılır, hangi cilt bakımı ürünleri yazın tercih edilebilir sana anlatmaya geldik. Yazın kullanabileceğin ikonik cilt bakım ürünleriyle cildinde fark yaratmaya hazır mısın? 

Yazın Cilt Bakımı Yapılır mı?

Yazın Cilt Bakımı Yapılır mı?

Tabii ki yazın da cilt bakımı yapmalısın! Nasıl ki cildinde kış mevsiminde soğuktan ötürü kuruluk hissi oluşuyor, pul pul görünümler meydana geliyorsa yazın da güneş ışınları cildini bir hayli etkiliyor. Yaz sıcaklarında cildi güneşin etkilerinden korumak için yalnızca güneş kremi kullanmak da yeterli olmuyor. Bu sebeple kendine güzel bir yaz bakım rutini oluşturmalısın. 

Yazın Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Yazın Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?
  • Yüz temizliğini asla ihmal etmemelisin. Kışın kuruluk hissini giderecek ürünlere yer verirken yazın ise yağlanma karşıtı kozmetikleri düşünebilirsin.

  • Yazın cildinin suya fazlasıyla ihtiyacı var! Canlı görünen bir cilt için suyu yeterli düzeyde tüketmelisin ve cilt kuruluğu riskine karşılık su bazlı ürünleri de rutine dahil etmelisin.

  • Antioksidan içeren cilt bakım ürünleri cildin elastikiyetini ve direncini artırmaya yardımcı oluyor. Yaz cilt bakımında bu nedenle antioksidanlara ağırlık verebilirsin.

  • Cildindeki ölü yüzey hücrelerini atmak için düzenli peeling yapmalısın. Peeling etkili tonik ve serumları bakım rutinine dahil edebilirsin.

Yazın hangi cilt bakım ürünleri kullanılmaz diyorsan yoğun yağ içeren ürünlerden uzak durmanı önerebiliriz. Ayrıca kullanım sonrasında güneşe maruz kalmanın sakıncalı olduğu ürünleri de yaz mevsiminde kullanmamalısın. Mesela asitler! Yaz cilt bakımında asit kullanacaksan da güneş kremini asla ihmal etmemelisin.

Yazın Kullanılabilecek Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Yazın cilt bakımında kullanılabilecek ürün önerilerine ihtiyacın varsa, alanının birbirinden iddialı ikonik ürünlerini aşağıda görebilirsin: 

Lancôme Rénergie H.P.N-300 Peptide Cream

Lancôme Rénergie H.P.N-300 Peptide Cream

Bu yaz cildine odaklanmak istiyorsan, bakım rutinine Lancôme Rénergie H.P.N-300 Peptide Cream’i mutlaka eklemelisin. İçeriğinde 300’den fazla peptit, niasinamid ve hyaluronik asit bulunan Lancôme Rénergie H.P.N-300 Peptide Cream, cilt kusurlarını hafifletmeye yardımcı oluyor. İnce çizgi ve kırışıklık görünümleri ve elastikiyet kaybı gibi sorunları azaltmasının yanı sıra güneş kaynaklı koyu leke görünümlerini de hafifletmeye katkı sağlıyor. 

L'Oréal Paris Revitalift Clinical %12 Saf C Vitamini Aydınlatıcı Serum

L'Oréal Paris Revitalift Clinical %12 Saf C Vitamini Aydınlatıcı Serum

Yüzde 12 saf C vitamini, salisilik asit ve E vitamini içeriği ile yazın “İşte bu!” diyeceğin L'Oréal Paris Revitalift Clinical %12 Saf C Vitamini Aydınlatıcı Serum, yüzünü aydınlatmanın yanı sıra gözenek ve ince çizgi görünümünü azaltmaya da yardımcı olacak. Cilt tonunun eşitlenmesine katkı sunan bu serumun etkilerinin yanı sıra kokusu da büyüleyici! Biz bayılıyoruz, senin de seveceğinden eminiz.

Garnier AHA + BHA Kömür Cilt Kusurları Karşıtı Serum

Garnier AHA + BHA Kömür Cilt Kusurları Karşıtı Serum

Gözenek görünümü ve siyah nokta oluşumuna karşı kullanılabilecek bir diğer yaz bakım ürünü de Garnier AHA + BHA Kömür Cilt Kusurları Karşıtı Serum. Yüzde dört oranında AHA, BHA, niasinamid ve kömür içeren formülüyle bu AHA BHA serum, ciltte peeling etkisi yaratıyor.

Kiehl’s Ultra-Potency Pure Serum Serisi

Kiehl’s Ultra-Potency Pure Serum Serisi

Farklı cilt kusurlarına odaklanan Kiehl’s Ultra-Potency Pure Serum Serisi, etkili bir bakım rutini için tam da ihtiyacın olan! Cildin kuruysa ve yazın güneşe maruz kaldığında daha çok kuruyorsa Kiehl’s Ultra Pure High-Potency Serum 1.5% Hyaluronic Acid’i tercih edebilirsin. Yağlanmaya ve akneye eğilimli bir cildin varsa Kiehl’s Ultra Pure High-Potency Serum 5.0% Niacinamide’i kullanabilirsin. Gözenek görünümünü azaltmak için ise Kiehl’s Ultra Pure High-Potency Serum 9.8% Glycolic Acid tam senlik!

La Roche Posay Anthelios UVmune Fluid SPF50+ Güneş Kremi

La Roche Posay Anthelios UVmune Fluid SPF50+ Güneş Kremi

La Roche Posay Anthelios UVmune Fluid SPF50+ Güneş Kremi’ni de öneriyoruz çünkü yazın güneş ışınları cildinde gezerken güçlü bir koruyucuya ihtiyacın var! UVA ve UVB ışınlarına karşı kalkan görevi gören bu güneş kremi yağlı his bırakmıyor ve kolayca emiliyor.

Vichy Liftactiv Serisi

Vichy Liftactiv Serisi

Her cilt tipinin sorunlarına odaklanan Vichy’nin Liftactiv serisini de yaz cilt bakım rutinine ekleyebilirsin. Kırışıklık karşıtı bakım için Vichy Liftactiv Retinol Specialist Derin Kırışıklık Karşıtı Serum’a şans verebilirsin. “Yazın retinol kullanılır mı ki?” diye meraklandıysan hemen cevaplayalım: Evet! Ancak retinolü gece kullanmaya ve sabahında mutlaka güneş kremi uygulamaya dikkat etmelisin. Anti aging bakım için Vichy Liftactiv Supreme Kırışıklık Karşıtı Dolgunlaştırıcı Serum’u da tercih edebilirsin.


Kolajen destekleme özelliği sunan Vichy Liftactiv Collagen Specialist Gündüz Krem ile rutinini zenginleştirebilirsin. Güneş ve akne kaynaklı koyu leke görünümleri için Vichy Liftactiv B3 Koyu Leke Karşıtı Krem’i deneyebilirsin. Cildindeki koyu leke görünümlerini azaltırken yeni leke oluşumlarının önüne geçmek istersen Vichy Liftactiv B3 Koyu Leke Karşıtı Krem SPF50’yi de tercih edebilirsin. Güneş kreminin etkisini artırmak ve daha aydınlık bir cilt görünümü elde etmek için sabah bakım rutinine Vichy Liftactiv %15 Saf C Vitamini Serum’u ekleyebilirsin. 

Yazın cilt bakımına bu ikonik ürünleri dahil ederek güneşin ve tenini okşayan sıcak havanın tadını çıkarabilirsin!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala