Burcuna Göre Nasıl Bir Cilt Bakımı Uygulamalısın?

Burcuna Göre Nasıl Bir Cilt Bakımı Uygulamalısın?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Burçlara göre cilt bakımı önerilerimiz bir araya getirdik!

Cilt bakım rutinleri de burçlara göre değişebiliyor. Evet, burcun sadece kişiliğini ve yaşam şeklini etkilemiyor. Cilt bakım rutinini de burcuna göre şekillendirebilirsin. Bazı burçlar cilt bakımında pratikliği severken, bazı burçlar ise saatlerce cilt bakımı yapmaya bayılıyorlar. Bakalım, senin cilt bakımı tercihlerin hangisi?

Bakalım senin burcuna göre cilt bakımı rutinin nasıl olmalı?

Editörün notu: 2022 burç yorumlarını öğrenmek için linke tıklayarak makalemize göz atabilirsin.

1. Koç burcu cilt bakım önerisi

Koç burcu cilt bakım önerisi

Koç burcu özellikleri arasında sabırsız olmaları ön plana çıkar. Bu yüzden koç burçlarına multi fonksiyonel ürünleri tavsiye ediyoruz. Cilt bakımında hem maske, hem peeling hem de yüz yıkama jeli görevi gören Garnier Saf & Temiz 3ü 1 Arada'yı öneririz. 3 farklı etkiyi bir arada sunan Garnier yüz temizleme jeli formülündeki okaliptus özü, beyaz kil ve salisilik asit sayesinde cildini derinlemesine temizlerken sebum üretimini de dengede tutuyor. Çinko türevi ile zenginleştirilmiş içeriği cildini derinlemesine arındırır ve pürüzsüzleştirir. İşte koç burcunun aradığı ideal pratiklikte ürün! 

2. Boğa burcu cilt bakım önerisi

2. Boğa burcu cilt bakım önerisi

Boğa burcu cilt bakımı konusunda ısrarlı ve kararlı bir davranış sergiler. Ne kadar yoğun olursa olsun cilt bakımını aksatmaz ve her gün kremlerini sürer. Boğa burcu için cildinin pürüzsüz görünmesi çok önemli! Bu nedenle Boğa burçlarına L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu'nu öneririz. 

Hyaluronik asit içeren formülü sayesinde cildini uzun süre nemli tutan bu nemlendirici, cildinde canlı ve fresh bir görünüm yaratır. Hafif yapısıyla cildinde ağırlık yapmaz ve rahatsız hissi yaratmaz. Günlük koşuşturma içinde cildine nefes aldırmak istersen Loreal nemlendirici çantana eklemelisin. 

3. İkizler burcu cilt bakım önerisi

3. İkizler burcu cilt bakım önerisi

İkizler burcu her ortama uyum sağlayabiliyor. Bu nedenle ikizler burçları esnek cilt bakım rutinine sahip olurlar. Gittiğin her yerde ofiste, okulda, arkadaşlarınla birlikteyken cilt bakımı yapabilirsin. Senin rahatlığına en uygun cilt bakım kremi bize göre CeraVe Yüz Kremi! 

CeraVe Yüz Kremi, cildini 24 saat boyunca nemli tutuyor, formülündeki seramid ve hyaluronik asit ile cildini onarıyor. Cilt bariyerinin güçlenmesine ve cildinin derinlemesine nemlenmesine yardımcı olan bu krem, Kontrollü Salınım Teknolojisini kullanarak cildinin gün boyu nemli kalmasını sağlar. Nereye gidersen git cildinin nemli ve sağlıklı görünmesini istiyorsan CeraVe krem kullanmanın rahatlığını denemelisin. 

4. Yengeç burcu cilt bakım önerisi

4. Yengeç burcu cilt bakım önerisi

Yengeç burçları bazen duygusal, bazen de çok huysuz olabiliyorlar. Yorucu bir günün ardından kendini ve cildini şımartmak için Kiehl's Midnight Recovery Concentrate Serum kullanabilirsin. Lavanta yağı gibi cilt bakımı için bilinen temel yağlara sahip olan Kiehl's serum cildini nemlendirirken kokusuyla da rahatlamana yardımcı olacak. 

%99.8 oranında temel ve botanik yağlardan oluşan bitkisel konsantre serum, gece boyunca cildinin yenilenmesine ve onarılmasına olanak sağlıyor. Gece bakım serumunu sürdükten sonra daha aydınlık ve fresh görünen bir sabaha uyanacaksın. 

5. Aslan burcu cilt bakım önerisi

5. Aslan burcu cilt bakım önerisi

Aslan burçları güzelliğine çok düşkün olurlar. Evde SPA keyfi yapmak senin hayalindeki pazar rutinine uygun! Pazar günlerini evde cilt bakımıyla geçirmek isteyen ve cildine güzellik katmak isteyen aslanlara kağıt maskeleri öneririz.

Garnier Süt Bombası Hindistan Cevizi kağıt maske, cildine yoğun besleme sağlıyor ve ışıltı kazandırıyor. Kuru ve solgun görünen cildini aydınlatır ve cildinin ışıldamasını sağlar. Hindistan cevizi sütü ve Hyaluronik asit içeren Garnier kağıt maske, kolay kullanımı ve uzun süre kalıcı olan etkisiyle cilt bakımına düşkün aslan kadınlarının favorisi olacak cinsten! 

6. Başak burcu cilt bakım önerisi

6. Başak burcu cilt bakım önerisi

Başak kadınları titiz ve mükemmeliyetçi olurlar. Cildinin her daim ışıltılı ve pürüzsüz görünmesini isteyen hatta neredeyse buna takık olan başak burçları için L'Oréal Paris Yaş Uzmanı serisini öneririz. Yaşına uygun olarak seçebileceğin yaş uzmanı kırışıklık ve sıkılaştırıcı etkili nemlendirici krem, her yaşın ihtiyacına özel bakım sunuyor. 

Cildinin sıkılaşmasına ve nemlenmesine yardımcı olan Loreal nemlendirici, 30'lu yaşlarında çıkan ilk kırışıklıklarından başlayarak 50 yaşına kadar sana destek oluyor. Böylece ileri yaşlarda cildin daha az kırışık görünüyor. E senin gibi mükemmeliyetçi birine de bu yakışır! 

7. Terazi burcu cilt bakımı önerisi

Terazi burcu cilt bakımı önerisi

Terazi burcu cilt bakımında duru güzelliği elde etmek isterler. Ciltleri her zaman pürüzsüz, aydınlık ve parlak olmalıdır. Bu yüzden terazi burçlarına önerimiz Garnier C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum. C vitamini, salisilik asit ve niasinamid içeren bu yüz serumu, cilde aydınlık ve parlak bir görünüm veriyor. Düzenli kullanıldığında ise 6 günde koyu leke görünümünde azalma sağlıyor. Bu sağlıklı, eşit tonda ve parlak cilt tam terazi burçlarına göre!

8. Akrep burcu cilt bakım önerisi

8. Akrep burcu cilt bakım önerisi

Akrep burçları çok kararlı ve sabit fikirli olurlar. Akreplerin cilt bakım rutininde de bu kararlılığı görebiliriz. Cilt bakım ürünlerinde kolay kolay değişikliğe gitmezler. Bu nedenle sana çok güvendiğimiz bir nemlendiriciyi öneriyoruz. Kiehl's Ultra Facial Cream, her türlü zor hava şartlarına karşı 24 saatlik bakım sağlıyor.  Hafif yapılı ve 24 saat süren nemlendirme sağlayan Kiehl's nemlendirici, cildinin yumuşak ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Klasik cilt bakım rutininden vazgeçemeyen akrepler, Ultra Facial Cream'in nemlendirme etkisini çok sevecekler. 

9. Yay burcu cilt bakım önerisi

9. Yay burcu cilt bakım önerisi

Özgürlüğünü seven yay burçları için cilt bakım rutini oluşturmak çok zor. Keyfine göre yaşamayı seven yaylar, tek bir cilt bakım rutinine sabit kalmayı sevmiyorlar. Cildine günde sadece bir krem sürüp, günün geri kalanında cildinle ilgili endişe duymak istemiyorsan sana Garnier Hyaluronik Aloe Jel'i öneririz. 

%96 doğal kaynaklı içeriklere sahip olan Garnier nemlendirici, 24 saat boyunca cildini derinlemesine nemlendiriyor ve yumuşak bir his bırakıyor. Aloe Vera ve Hyaluronik Asit içeren bu nemlendirici, ferahlatıcı jel dokusuyla cildinin günlük ihtiyaçlarını karşılayacak. 

10. Oğlak burcu cilt bakım önerisi

10. Oğlak burcu cilt bakım önerisi

Oğlak burcu klasik ve pratik bir cilt bakım rutinine sahip olur. Kısaca, az ve öz ürünler kullanmayı severler. En popüler ve cilt bakımında bir numara olarak gösterilen CeraVe nemlendirici Krem, oğlak burçlarının favorisi olacak. CeraVe kremin formülündeki seramidler cildimizde doğal olarak bulunan lipidlerdir ve koruyucu cilt bariyerinin etkinliği için oldukça önemlidir. CeraVe Nemlendiriciyi hem yüzün için hem de vücudun için kullanabilirsin. Yoğun kıvamlı olan ve hızlı emilen bu nemlendiriciyi günlük cilt bakım rutininde kullanmalısın. Değişiklikleri sevmeyen oğlak burçları için CeraVe krem'i hem ofis çekmecende hem de evinde yedeklemeliler. 

11. Kova burcu cilt bakım önerisi

11. Kova burcu cilt bakım önerisi

Kova burcu güvenilir ve sadık karakteri ile ön plana çıkar. Hayatından kolay kolay kimseyi çıkarmaz, çıkardıysa da geri almazlar. Kova burcu için kullandığı cilt bakım ürünleri çok önemlidir, çünkü cildinde değişikliğe ve kusurlara tahammül edemez. Kiehl's Super Multi-Corrective Cream, yaşlanma karşıtı bir etki sunarak kova burçlarının güvenirliğini kazanacak! Daha pürüzsüz, sıkı ve genç görünüm veren Kiehl's anti-aging bakım kremi, cilt tonunu eşitleyerek cildinin kusursuz görünmesini sağlıyor. Kremin formülündeki Phytomimetic A Vitamini, ProxylaneGX ve Chaga Mantarı üçlüsü, süper güçlü bir etki için cildine etki eder ve pürüzsüzlük sağlar. Düzenli olarak Kiehl's kremi kullananlar cildinde lifting etkisi görüyorlar. 

12. Balık burcu cilt bakım önerisi

12. Balık burcu cilt bakım önerisi

Balık burcu idealist ve hayalperest olurlar. Ciltlerinin her daim kusursuz görünmesini hayal eden balık burçları hızlı etki göreceği ürünleri kullanmayı seviyorlar. Cildinin yenilenmesini ve daha sağlıklı görünmesini isteyen balık burçları için L'Oreal Paris Revitalift Lazer  Peeling Etkili Ampul 7 Günlük Kürü kullanmanı öneririz. 

Loreal bakım ampüllerinin içeriğindeki %10 Glikolik asit, cildinde peeling etkisi yaratarak ışıldamasını sağlıyor ve 7.günün sonunda cildinde sıkılık etkisi gösteriyor. Cildindeki leke görünümünün azalmasını sağlayan ampül bakımı yüzünde hızlı bir etki bıraktığı için balık burçları tarafından çok sevilecek. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?