Pürüzsüz Bir Cilde Nasıl Sahip Olabilirsin?

Pürüzsüz Bir Cilde Nasıl Sahip Olabilirsin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Eğer, diğer pek çok kişi gibi doğal olarak taze ve pürüzsüz bir cilde sahip değilsen, gözeneklerini sıkılaştırmak ve sivilcelerle baş etmenin ne demek olduğunu iyi bilirsin.

Cildine karşı nazik olmak bazen zor olabiliyor, özellikle tutarsız durumlar varsa ve problemlere karşı iyi gelecek bir çözüm aranıyorsa. Böyle durumlarda karşımıza çıkan tüm çözüm önerilerine sarılıyor ve cildimize iyi gelmelerini umut ediyoruz. Aslınca cildinin ihtiyacı olan şey ne biliyor musun? Nazik bir sevgi! Karmaşık olmayan, cilt tipine uygun ve karmaşık olmayan bir cilt bakım rutini oluşturarak bunu sağlayabilirsin.

Peki nasıl pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsin? Pürüzsüz bir cilt için hangi ürünleri kullanmalısın? Kusursuz bir cilt için bütün önerilerimizi bir araya getirdik, hepsine kulak ver ve cilt bakımında yaptığın ufak bir değişikliğin bile ne kadar etkili olduğunu kendi gözlerinle gör! Yağlı, kuru veya hassas bir cildin mi var? Ya da kırışıklık görünümüne engel mi olmak istiyorsun? Sakın merak etme, cilt tipin ne olursa olsun, bu önerilerimizle cildinin güzelliğine aşık olacaksın!

Yağlı cilt

Yağlı cilt

Yağlı bir cilt bazen bir kabustan farksız olabiliyor, özellikle fazla sebum gözeneklerin içine dolmaya başladığında. Tıkanmış gözenekler siyah noktalara doğru yol alırken, çoğunlukla da kırmzı iz veya leke bırakmadan da yok olmuyorlar.

Çift temizlemeli cilt bakım rutini, fazla yağı arındırıp gözeneklerin tıkanmasını engelliyor. Kalıntıları ve fazla sebumu arındıran bir temizleyici kullanabilirsin. Örneğin L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Jel, içeriğindeki kil ile cildi arındırmak için ideal. Bu jeli, cildinde gözeneklerin ve fazla yağın olduğu alın, burun ve çenene yoğunlaşarak uygulayabilirsin.

Haftada 3 kere cildini ölü derilerden arındırarak, yağdan ve kirden derinlemesine arınmasını sağlayabilirsin. Şekerler, peeling yapmak için kullanmayı en sevdiğimiz içeriklerden. L’Oréal Paris’in Siyah Nokta Karşıtı Şeker Peelingi, burun kenarı gibi ulaşması zor olan bölgelerde bile gözenekleri arındırabiliyor.

Derinlemesine temizlik için, cildine yumuşak hareketlerle hafifçe masaj yap. Göz çevresi, yüzün diğer bölgelerine oranla daha hassas olduğu için bu bölgeden mümkün olduğunca uzak durmalısın. Şeker eridiğinde ise yüzünü ılık suyla yıkayıp durulayabilirsin. Bu şeker peelingini aynı zamanda dudaklarına peeling yapmak için kullanabilirsin. Dudakları yumuşacık yapan ve ölü derilerden arınmasını bu şeker peelingi ile sağlayabilirsin.

Kuru Ciltler

Kuru Ciltler

Kuru cilt, pürüzlü bir görünüme sebep olurken, aynı zamanda pul pul dökülmesine ve cilt yüzeyinin eşit olmamasına neden olur. Hatta bu durum, makyaj uygulamaya bile engel olabilir.

Özellikle kış aylarında dışarıdaki soğuk hava ve kapalı ortamlardaki sıcak hava değişimi, cildin daha da kurumasına neden olabilir. Bu yüzden vücudun için gün içinde bol su içmelisin. Bir de cildinin nemini kaybetmemesini sağlamak için en azından geceleri, ev ortamındaki ısıyı biraz daha düşürebilirsin.

Uyumadan önce cildine peeling yaparak ölü derilerden arınmasını sağlayabilirsin. L’Oréal Paris Şeker Peelingi Besleyici’nin içerisindeki doğal kaynaklı şekerler, kakao ve Hindistan cevizi yağı ile cildi kurutmadan ölü derilerden arındırıyor. Bu peeling sayesinde cilt kurumadan, pul pul dökülen ölü derilerden arınıyor ve çok daha yumuşak ve nemlenmiş bir görünüme kavuşuyor.

Peeling yaptıktan sonra, cildine mutlaka yoğun nem veren bir nemlendirici uygulamalısın. L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu’nun Normal/Kuru ciltlere uygun olan versiyonu, tam sana göre olacaktır. Aloe Vera özlerinin yapısı, kuru cildine çok daha kolay nüfuz edecek ve ağır bir his bırakmadan cildini nemlendirecek. Uygularken tüm yüzüne ve boynuna uygulayabilirsin.

Kırışıklık karşıtı bakım

Kırışıklık karşıtı bakım

Pürüzsüz, aydınlık bir cilt görünümünü kim istemez ki? Ancak maalesef yaş aldıkça cildimizde kırışıklıklar, lekeler, pürüzler ortaya çıkmaya başlıyor. Bu görünüme engel olmak için ise düzenli ve özenli bakım yapmak oldukça önemli. Özellikle son zamanlarda bizim de radarımıza takılan, cilde direkt olarak etki eden cilt bakım ampulleri bulunuyor.

Peeling etkisiyle cilt yenileme, leke ve cilt tonu eşitsizliklerini önleme gibi özellikleri bulunan cilt bakım ampulleriyle cildimize mucize gibi bir dokunuş yapabiliyoruz! Tabii ki bu ürünlerin içerdiği etken maddelerin de önemi büyük. Glikolik asit gibi, cilt yenileme konusunda etkili içeriklere sahip ürünlerin de desteğiyle pürüzsüz görünüme sahip olabiliyoruz.

Bu ürünler arasında favorilerimizden biri ise L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 7 Günlük Kür Peeling Etkili Ampul. Yüksek konsantre %10 Glikolik asit içerdiği için cildi aydınlatıp leke görünümünün azalmasına destek oluyor. İlk kullanımla beraber cilt daha aydınlık ve sıkılaşmış görünüyor. 7 günlük düzenli kullanım sonrasında ise cilt yenilenmiş ve daha pürüzsüz görünüyor. Pürüzsüz bir cilt için bizim favorilerimizden! :)

Hassas cilt

Hassas cilt

Eğer hassas bir cilde sahipsen, cildinin doğal PH dengesini bozmadan da pürüzsüz bir sonuç elde edebilirsin. Pek çok cilt bakım ürünü, hassas ciltlerde kurumaya hatta rahatsızlık hissine neden olabilir. Bu yüzden içerisinde sabun ve alkol olmayan temizleyici ürünler kullanmaya dikkat etmelisin. Yasemin gibi çiçek özleri içeren ürünler, hassas ciltler için son derece uygundur.

Cildini yumuşacık yapacak ve sonrasında rahatsızlık hissi vermeyecek nazik bir temizleyici arıyorsan, L’Oréal Paris Değerli Çiçekler serisinin kuru ve hassas ciltler için uygun olan temizleme jelini kullanabilirsin. Bu jel-krem formüllü yüz temizleyicisinin içerisindeki gül ve yasemin özleri, cildi nazik bir şekilde temizlemek ve arındırmak için ideal. Üstelik uygularken kreme dönen formülü sayesinde ciltte hassasiyet oluşmuyor ve sonrasında da yumuşacık bir etki bırakıyor.

Cildini temizleyip duruladıktan sonra, yatıştırıcı ve ferahlatıcı özellikte bir nemlendirici ile cilt bakım rutinini tamamlamalısın. L’Oréal Paris’in Nem Terapisi Aloe Vera Suyu’nun kuru ve hassas ciltlere uygun versiyonu, cildine ihtiyacı olan nemi verirken, aloe vera içeriği ile de yatışmasını ve ferahlamasını sağlayacak.

Yoğun bir yaşam tarzında, bir cilt bakım rutinine eksiksiz uymanın bazen zorlayıcı olabileceğini biliyoruz, ama temiz ve pürüzsüz görünen bir cilt elde etmek için doğru cilt bakım ürünlerini tercih etmek, düzenli beslenmek ve günde 8-10 saat düzenli uyumak ile son derece mümkün. Sonuç ise gerçekten aynaya baktığında tatmin edici olacak!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?