Günde 10 Dakika Jawline Egzersiziyle Göz Alıcı Görünüm


Yüz hatlarını belirginleştirmek, akılda kalıcı ve çekici bir yüze sahip olmak sence de bir avantaj değil mi? Eğer sen de böyle yüz hatlarına sahip olmanın hayalini kuruyorsan o halde jawline egzersizleri hakkında bilgi sahibi olma zamanın gelmiş demektir!

Jawline, güzellik tutkunlarının kulağına çalınan yeni sayılabilecek kelimelerden biri. Sen de sık sık bu sözcüğü duyuyorsan aklında jawline nedir sorusu çoktan gezinmeye başlamış olmalı. Jawline, yüzün alt kısmında kontür denilen vurgulu hatları oluşturan kemik yapısı olarak ifade ediliyor. Bu bölge çenenin uç kısmından başlayıp kulak memesinin altında bitiyor. Jawline bölgesinin belirgin olması daha keskin hatlara sahip olmayı sağlarken, yüzün estetik durmasına da yardımcı oluyor. Jawline egzersizleri ise çene hattını bireysel çabalarla belirginleştirdiği için son zamanlarda çok popüler!

Jawline Egzersizi Nedir?

Jawline Egzersizi Nedir?

Jawline egzersizi, yüzdeki çene hattını daha da belirgin hale getiren egzersizleri tanımlıyor. Yüz hatlarını belirginleştirme egzersizleri olarak da ifade edilen bu tekrarlı hareketler, gıdı görünümünün yok olmasına ve daha estetik yüz hatlarının oluşmasına katkı sağlıyor. Yine bu egzersizlerin desteğiyle yaş almaya bağlı gelişen cilt sarkmasının da bir nebze önüne geçilebiliyor. Yani jawline egzersizleri, cildin zamanla sıkı bir görünüme kavuşmasına yardım ediyor. İşte, jawline ne demek ve bu egzersizler tam olarak ne anlama geliyor artık biliyorsun. 

Jawline egzersizi nedir öğrendin ama bilmen gereken küçük bir detay daha var! Çene belirginleştirme egzersizleriyle yetinmeyip jawline dolgusu yaptıranların sayısı da bir hayli fazla. Jawline dolgusu nedir dersen, kısaca hyaluronik asitten elde edilen bir tür dermal dolgunun çene bölgesine enjekte edilmesi cevabını verebiliriz.

Editörün Önerisi: Dolguya ayıracak nakdin, egzersize ayıracak vaktin yoksa L’Oréal Paris Revitalift Filler Saf Hyaluronik Asit Serumu ile cildinde dolgunlaştırıcı etki yaratabilirsin. Cilt tarafından hızla emilen ve geride yağlı veya yapışkan bir his bırakmayan bu serumu jawline egzersizlerinin öncesinde de kullanabilirsin.

Jawline Egzersizleri Evde Nasıl Yapılır?

Jawline Egzersizleri Evde Nasıl Yapılır?
  • Dilersen bir adet jawline topu edinip onu dişlerinin arasında sıkarak çene hattını belirginleştirebilirsin. 

  • Yine bazı yüz yogası çene belirginleştirme egzersizleri ve gua sha gibi aletlerle yapılan masajlar da işe yarayabilir. 

  • Ağzın kapalıyken alt çeneni dışarı doğru itip bu pozisyonda birkaç saniye kalarak da çene bölgeni belirginleştirme egzersizi yapabilirsin. 

Jawline egzersizleri nasıl yapılır sorusunun yanıtı aslında gördüğün üzere gayet açık ve basit. Özellikle çiğneme ve sıkma hareketleri bu bölgenin dolgunlaşmasını sağlamaya yardımcı olabiliyor. Jawline egzersizleri sadece evde değil, müsait olunan her yerde yapılabilir.

Editörün Önerisi: Dolgunluk etkisini göz çevrende de sürdürmek istiyorsan cildinin zamana meydan okumasını sağlayacak bir önerimiz var: L'Oréal Paris Revitalift Filler Aydınlatıcı Göz Serumu! Anında soğutucu etki eden masaj başlığı ve saf hyaluronik asit ile kafein içeren formülü, bu göz serumunu benzersiz kılıyor.

Jawline Egzersizi Günde Kaç Dakika Yapılmalı?

Jawline Egzersizi Günde Kaç Dakika Yapılmalı?

Sıra geldi bu çene egzersizini ne kadar süre yapacağına! Gua sha ile ya da elle masaj yapacaksan günde üç set ve 10-15 tekrarlı uygulama yapabilirsin. Biliyoruz ki aklında özellikle de jawline topu kaç dakika kullanılmalı sorusu var. Pek çok uzman özellikle topla yapılan jawline belirginleştirme egzersizlerinin üç set halinde 10 dakika yapılmasını yeterli görüyor. Tabii egzersiz sırasında veya sonrasında çenende ağrı oluşursa uzman bir hekime görünmen gerektiğini unutmamalısın.

Jawline Egzersizlerinin Etkisi Ne Zaman Başlar?

Jawline Egzersizlerinin Etkisi Ne Zaman Başlar?

Jawline egzersizlerinde sonuç elde etmek için sabırlı ve istikrarlı olmalısın. Günde sadece 10 dakikanı ayırarak birkaç ay içinde belirgin bir çene yapısına sahip olabilirsin. Ancak jawline dolgusunun etkisi ne zaman başlar diye soruyorsan, işlem sonrası etki görmeye uygulamanın hemen ardından başlandığını bilmelisin. Tabii jawline dolgusunun ömrü ortalama altı ay. Sonuçları dolguya kıyasla daha geç ortaya çıksa bile, düzenli jawline egzersizlerinin etkisi ise neredeyse bir ömür. Aklında bulunsun. :) 

Editörün Önerisi: Jawline egzersizlerinin cilde genç görünüm kazandırma etkisine katkı sağlamak için L'Oréal Paris Revitalift Clinical %12 Saf C Vitamini Aydınlatıcı Serum’u da kullanabilirsin. Cildi nemlendiren, aydınlatan ve yaşlanma belirtilerine karşı etki sağlayan bu serumu biz çok seviyoruz!

Gördüğün gibi güzellik dünyasında çene hatlarını belirginleştirmek için seçeneklerin çok! Haydi sen de jawline egzersizleriyle harekete geç. Egzersizlerini doğru ve kapsamlı bir cilt bakımıyla desteklemeyi de unutma!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!