Deniyoruz: La Roche Posay Retinol B3 Serum

Deniyoruz: La Roche Posay Retinol B3 Serum

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son zamanların en popüler cilt bakımı serumlarından biri olan La Roche Posay Retinol B3 Serum’u denedik ve yorumlarımızı paylaşıyoruz!

Retinol, uzunca bir süredir cilt bakım rutinimize dahil ettiğimiz içeriklerden biri. Özellikle derin kırışıklıklar üzerindeki gözle görülür etkisi sayesinde yaşlanma belirtilerine karşı önlem almak istediğimizde imdadımıza yetişiyor. En sevdiğimiz cilt bakım markalarından biri olan La Roche Posay’in Retinol B3 Serum’unu da çıkar çıkmaz bu yüzden hemen denedik.

İşte karşında La Roche Posay Retinol B3 Serum kullananlar olarak yorumlarımız…

La Roche Posay Retinol B3 Serum

La Roche Posay Retinol B3 Serum

Kırışıklık görümü, ince çizgiler, cilt tonu eşitsizliği ve sıkılık kaybı gibi yaşlanma belirtileri için cilt bakım rutinimizde kullandığımız belli başlı içerikler var. Bunlardan en çok işe yarayanı da retinol. Retinolün faydalarına baktığımızda, özellikle derin kırışıklıklar üzerinde gözle görülür etkileri olduğunu biliyoruz.

La Roche Posay Retinol B3 Serum da, hassas ciltlerdeki yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmak için kullanabileceğin en iyi retinol serumlarından biri. Retinol bildiğin gibi cildin alışması ve tolere etmesi zor olabilen bir içerik. Bu yüzden hassas ciltler, retinol reaksiyonlarıyla daha fazla karşılaşıyorlar.

La Roche Posay Retinol B3 Serum, klinik olarak kanıtlanmış formülü sayesinde hassas ciltlerin retinole optimum tolerans göstermesine yardımcı oluyor. Böylece kızarıklık, kuruluk gibi durumlarla karşılaşma ihtimalini en aza indiriyor.

La Roche Posay Retinol B3 Serum’un Özellikleri

 La Roche Posay Retinol B3 Serum’un Özellikleri
  • Hassas ciltler için kırışıklık karşıtı bir etkiye sahip.
  • Yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor.
  • Saf retinol, B3 vitamini ve gliserin içeren bir formüle sahip.
  • Fotoyaşlanma kaynaklı belirtilerin önüne geçiyor.
  • Cilt tonunun daha eşit görünmesini sağlıyor.
  • Anında daha pürüzsüz ve parlak bir cilt görünümü veriyor.
  • Hassas ciltlerin optimum tolerans ile kullanabilmesini sağlayan bir formüle sahip.

La Roche Posay Retinol B3 Serum Nasıl Kullanılır?

La Roche Posay Retinol B3 Serum Nasıl Kullanılır?

Retinol serumları genellikle gece cilt bakım rutininde tercih ediliyor. Güneşe hassasiyet yaratabildiği için bu şekilde kullanılıyor fakat La Roche Posay Retinol B3 Serum’u sabah ve akşam olarak temiz cildine uygulayabilirsin. 3-4 damla La Roche Posay Retinol Serum’u yüzüne, boynuna ve dekolte bölgesine uygulayabilirsin. Ardından da gündüzleri SPF 50+ içeren bir güneş kremi kullanmayı unutmamalısın. Bizim önerimiz, yaşlanma belirtilerine iyi gelen La Roche Posay Anthelios Ager Correct Güneş Kremi.

La Roche Posay Retinol B3 Serum, hassas ciltlerin kullanımına uygun. Cildin retinole alışması gereken süre genellikle önce haftada 2, sonra günaşırı sonra da her gün şeklinde olabilir. Bu retinol serum optimum tolerans sağladığı için her gün kullanabilirsin. Cildini gözlemleyerek bir rutine oturtabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?