Sabah Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Sabah Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Sabah alarmın çaldı ve uyandın. Sonrasında ilk iş olarak telefonuna baktığını biliyoruz. :) Peki o bol bol likeladığın influencerların ve ünlü yıldızların sabahları ne yaptığını bilmek ister misin? Tabii ki ciltlerine özen gösterip bakım yapıyorlar! Doğru cilt bakımı yalnızca gece yatmadan önce olmaz, sabah uyandıktan sonra da cildinin sağlıklı görünmesini istiyorsan bakım yapman önemli. 

Peki en doğru sabah cilt bakım rutini nasıl olmalı? İşte bu yazımızda sana sabahları cildine hangi cilt bakım ürünlerini, nasıl uygulaman gerektiğini açıklıyoruz. :)

Adım 1: Cildini Temizle

Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli

Tabii ki sabah uyanınca yaptığımız ilk işlerden biri yüzümüzü yıkamak. Ancak sadece suyla yüzümüzü yıkamak asla yeterli değil. Gece boyunca cildimiz daha fazla yağ üretiyor, toza, çeşitli kire maruz kalıyor. Bu kalıntıları yüzümüzden temizlememiz, cildimize nemlendirici adımına hazırlayabilmemiz için şart.

Cildimizi kurutmadan temizleyen, güne temiz ve ferah bir başlangıç yapmamızı sağlayan Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli bu konudaki favorilerimizden! Yüzümüzü derinlemesine, kurutmadan temizleyen, ferah bir his sağlayan bu temizleme jeli, adından da anlaşıldığı gibi Aloe Vera ve Hyaluronik Asit içeriyor. Böylece cildimizi nazikçe temizliyor ve gözeneklerin sıkılaşmasına da destek oluyor.

Adım 2: Tonik Adımını Unutmayalım

Garnier Hyaluronik Aloe Tonik

Tonik denilince çoğumuzun aklına cildi kurutan, uyguladıktan sonra çok da rahat hissetmediğimiz ürünler geliyor. Sen de böyle düşünüyorsan hala doğru cilt bakım toniği ile tanışmamışsın demektir. Doğru cilt bakım toniği, cildini kurutmadan, yüzündeki kalıntıları nazikçe temizler. Hatta uyguladıktan sonra çok da ferahlamış hissedersin.

İşte bizim böyle hissettiğimiz toniklerden olan Garnier Hyaluronik Aloe Tonik, işte tam da bu özelliklere sahip. Tüm cilt tiplerine uygun, %96 doğal kaynaklı içeriklere sahip olan bu yüz bakım toniği, yüzümüzdeki makyaj kalıntılarını temizliyor, cildimizi nemlendiriyor ve çok daha temiz, ferah hissetmemizi sağlıyor. Sadece bir pamuk yardımıyla yüzümüze, boynumuza uyguluyoruz ve anında ferahlık hissine kavuşuyoruz. :)

Adım 3: Nemlendiriciyle Canlı Cilt Görünümü

Garnier Hyaluronik Aloe Jel

Nemli cilt canlı bir cilttir, bu nedenle sabahları canlı bir cilt görünümüne ulaşmak için nemlendirici adımını atlamamamız gerekir. Cildimizi yeni güne hazırlamak için atmamız gereken en önemli adım, neme susamış cildimizi neme doyurmak. Bu konuda da ilk kullandığımız günden beri vazgeçilmezlerimizden olan, susayan cildimizin nem kaynağı Garnier Hyaluronik Aloe Jel’e güvenimiz tam!

Doğal kaynaklı formülü ile cildimizi nemlendiriyor, canlandırıyor ve ferahlık, tazelik hissi sağlıyor. Aynı zamanda ferahlatıcı jel dokusuyla cildimizi nemlendirerek dolgunlaşmasını sağlıyor.

Adım 4: Maskeyle Tazelen

Garnier Hyaluronik Aloe Tazeleyici Kağıt Yüz Maskesi

Sabah sadece 15 dakikanı ayırıp cildini ferahlatıp, canlı bir görünüm kazandırmaya ne dersin? Sadece 15 dakikada mümkün olmadığını düşünüyorsan tam sana göre bir önerimiz var: Garnier Hyaluronik Aloe Tazeleyici Kağıt Yüz Maskesi! Hassas ciltler de dahil tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olan bu kağıt maske, cildimizi ferahlatıyor, taze bir his sağlıyor. Uygulaması da oldukça pratik. 

Taktığında rahatça hareket edebiliyorsun. Yani sabah maskeni yüzüne yerleştirip bekleme süresi boyunca hazırlanmaya devam edebilirsin. 15 dakika sonra ise cildinin yoğun bir şekilde nemlendiğini, kuruluk hissinin azaldığını hemen görebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?