Fransız Kadınlarının Cilt Bakım Rutinlerini Keşfediyoruz!

Fransız Kadınlarının Cilt Bakım Rutinlerini Keşfediyoruz!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Fransız kadınları cilt bakımı konusundaki disiplinleriyle, adeta güzelliğin kitabını yazıyor. Fransız kadınları bakım için neler yapıyor? Haydi, hep birlikte göz atalım!

Güzellik konusunda parmakla gösterilen Fransız kadınlarının, cilt bakım rutinlerine gösterdikleri özeni bir gelenek olarak yaşattığını söyleyebiliriz. Öyle ki Fransız kadınları; doğal, havalı ve umursamaz görünümlerinin altında, aslında cilt bakımını oldukça fazla umursuyorlar. Peki, tüm kadınlara örnek olan Fransız doğallığının ve zarafetinin sırlarını biliyor musun? Öyleyse şimdi, rotamızı Fransa’ya çevirelim ve çok merak edilen bu gizemi hep birlikte çözelim!

Sağlıklı ve Doğal Cilt Bakım Ürünleri

Sağlıklı ve Doğal Cilt Bakım Ürünleri

Dermokozmetik alanında dünyanın önde gelen birçok markasının Fransız menşeli olduğunu söylesek ne düşünürdün? Sanırım bu, pek de şaşırtıcı olmazdı. Dış görünümlerine en fazla özen gösteren milletlerden biri olan Fransızlar, cilt bakımını görünüşten ziyade sağlıklarının bir parçası olarak kabul ediyorlar. Bu nedenle kullandıkları ürünlerin temiz, güvenilir ve özellikle de doğal kaynaklı olmasına özen gösteriyorlar.  

Cilt Temizliği

Cilt Temizliği

Fransız kadınları makyajdan uzak ve sade görünümlerine rağmen neden bu kadar güzel hiç düşündün mü? Biz çok düşündük ve hem kendi tecrübelerimiz hem de gözlemlerimiz bizi haklı çıkardı. Doğal güzelliğin yolu, iyi bir cilt temizliğinden geçiyor! Bu nedenle Fransız kadınlarının başlıca makyaj malzemelerinin, aslında temizleyici ürünler olduğunu söylememiz gerekiyor.

Tabii bunun için, doğal içeriklerle formüle edilen ve cildi nazikçe temizleyen ürünlerden faydalandıklarını da söylemek gerekiyor. Temizleyici jel, yağ ya da sütlerin haricinde, micellar sular ve tonikler de bu özenli temizliğin bir parçasını oluşturuyor. Kısacası Fransız kadınları, cildi yormadan arındıran ve geride bakımlı bir görünüm bırakan ürünleri tercih ediyor.

Editörün Önerisi: Cildini kirden ve makyaj kalıntılarından iyi bir şekilde arındırmak istiyorsan, detoks etkili bir cilt temizleyici jel kullanabilirsin. Vichy'nin Purete Thermale serisindeki Ultra Fresh Temizleyici Jel, derinlemesine arındırma özelliği ile en sevdiğimiz cilt temizleyicilerden biri. Üstelik Vichy ürünlerinin içerisindeki 15 mineralli termal su ise cilde çok iyi geliyor.

Cilt Serumu Mucizesi

Cilt Serumu Mucizesi

Provence gibi bir çiçek diyarına ev sahipliği yapan Fransa, parfümlerin yanı sıra cilt bakım serumlarında da ata mirası birçok formüle sahip. Ve ülkedeki geleneksel reçeteler bugün, dünyanın en iyi bakım serumlarına ilham veriyor. Fransız kadınları, elbette bu mirasa en “güzel” şekilde sahip çıkarak cilt temizliğinden sonra serum kullanmayı ihmal etmiyorlar.

Her zaman cilt problemlerine yönelik bakımı önceleyen Fransız kadınları, serum seçimlerinde de bu durumu göz önünde bulunduruyorlar. Bununla birlikte yoğun nemlendirici serumlar da bakım rutinlerinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Yoğun Nemlendirme

Yoğun Nemlendirme

Fransız kadınlarına benzetilmek, hepimizi içten içe mutlu ediyor değil mi? Peki ya Fransız kadınları neden şaraba benzetiliyor dersin? Çünkü yaş aldıkça güzelliklerinden hiçbir şey eksilmiyor da ondan. Bunu neye borçlu olduklarını da hemen söyleyelim: Daima nemli bir cilt!

Cilt bakımının sırrını çözen Fransız kadınları, ciltlerini nemli tutmaya çok büyük önem veriyorlar. Tabii bunun için de cilt tiplerine en uygun doğal içeriklerin yer aldığı ürünleri tercih ediyorlar. Ciltleri kuru görünmediği gibi yağlı bir izlenim de vermeyen Fransız kadınları, yoğun besleyici ve mat görünüm veren ürünleri çok seviyorlar. Böylece spot ışıklarının altında her zaman özgüvenlerini korurken diğer yandan yaşlanma belirtilerinin de önüne geçebiliyorlar.

Günlük nemlendirici önerisi: Eğer günlük olarak kullanabileceğin hafif, etkili ve doğal içeriklere sahip bir nemlendirici önerisi istersen, Vichy Mineral 89'u deneyebilirsin. İçerisindeki doğal kaynaklı hyalüronik asit ve Vichy mineralli termal suyu ile cilt bariyerini güçlendiriyor, nemlendiriyor ve canlı bir görünüm sağlıyor.

Güneş Bakımı

Güneş Bakımı

Güzel bir cilt için elbette nemlendiriciden daha fazlası gerekiyor. Cilt bakımında bilinci elden bırakmayan Fransız kadınları, güneşin ciltlerine verdiği zararı asla göz ardı etmiyorlar. Şaşırtıcı şekilde bronz cilt merakına hiç yenik düşmeyen Fransız kadınları, bu nedenle genellikle açık tenli olmalarıyla öne çıkıyorlar. 

Güneş kremi önerisi: Yaz-kış, her gün aksatmadan güneş kremi kullanman gerektiğini hatırlatalım. Leke ve kırışıklık gibi cilt problemlerinin en önemli sebeplerinden biri de UV ışınlarının zararları. Güneş kremi önerisi olarak da Vichy Ideal Soleil serisindeki leke karşıtı Anti-dark Spot güneş kremini kullanabilirsin. Leke oluşumunu önleyici etkisi, ince çizgi ve kırışık bakımı özelliği ve renkli bitişi ile cildinin pürüzsüz görünmesini sağlarken güneşe karşı da koruyacak bu kremi çantandan eksik etme!

Fransız Kadınları Nasıl Beslenir?

Fransız Kadınları Nasıl Beslenir?

Bilmem hatırlar mısın? Son yıllarda Fransız kadınları yüz hatları ile olduğu kadar diğer bir özelliğiyle de dikkatleri üzerine çekti. Beslenme alışkanlığı… Fransızların daima diyetteymişçesine sağlıklı beslenmeleri ve disiplinli cilt bakım rutinlerini şöyle bir düşününce, ne kadar güzellik odaklı bir kültürleri ve günlük yaşamları olduğu dikkat çekiyor. Öğün atlamaksızın, taze sebze ve meyvelerle beslenen Fransız kadınlarının, yemek konusundaki titizlikleri zaten dillere destan. Tabii hayatlarında şeker, fast food ve abur cubura da yer yok.

Ayrıca sürekli hareket etmeyi bir yaşam tarzı haline getiren Fransız kadınları, böylece hem zarif bir bedene hem de pürüzsüz bir cilde sahip oluyor. Aslında Fransız kadınlarının, sağlık ve güzellik için en temel şartları yerine getirmek haricinde çok da çabalamadığı senin de dikkatini çekti değil mi? 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?