Kış Geliyor: Cildine Nem Terapisi Yapmanın Yolları


Soğuk kış ayları geldi bile! Tıpkı yazlık kıyafetlerimizi kaldırıp kışlık kıyafetlerimizi çıkarttığımız gibi, cilt bakım rutinimizde de yeni mevsimde değişiklikler yapmamız gerekiyor. Kış aylarındaki sert ve kuru havayla beraber cildimiz daha fazla neme ihtiyaç duyuyor. Peki cildimizin kış ayları boyunca nemli kalmasını sağlamak, sağlıklı görünmesine yardımcı olmak için neler yapmamız gerekiyor? İşte bu yazımızda, cildine nem terapisi yapmanın yollarını açıklıyoruz! :)

1.Cilt tipine uygun nemlendiriciyi bul

Cilt tipine uygun nemlendiriciyi bul

Her şeyden önce, cildini her zaman nemli tutabilmenin en önemli adımının düzenli nemlendirici kullanmak olduğunu bilmelisin. Tabii kullandığın bu nemlendiricinin de cilt tipine uygun olması gerekir. Her cildin ihtiyacı farklı olduğundan, cilt tipine uygun, doğru nemlendiriciyi bulmaya özen göstermelisin.

nem terapisi aloe vera suyu

Yaz-kış kullanmaktan vazgeçemediğimiz, bizim favorimiz olan, en sevdiğimiz nemlendiricilerden biri L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu! Mineral bakımından oldukça zengin Aloe Vera suyu ve Hyaluronik Asit içeren bu nemlendirici, cildimizi anında yoğun şekilde nemlendiriyor, ferahlatıyor. Kuru ve hassas ciltler, normalden kuruya ve normalden karmaya ciltlere özel çeşitleriyle de her cilt tipi rahatlıkla kullanabiliyor! 72 saate kadar cildimizdeki nemi koruyor. Üstelik bir de 70 ml boyuyla çoook uzun süre kullanabiliyoruz. :) Cildimiz hep ışıl ışıl!

2.Bitkilerin gücünden yararlan

aloe vera

Işıltılı bir cilt görünümüne sahip olmak için, bitkilerin gücünden de yararlanıyoruz. Tam bir mineral deposu olan Aloe Vera bitkisi de faydalandığımız bitkilerden! Yukarıda da bahsettiğimiz, favorilerimizden olan L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu, adından da anlaşıldığı üzere Aloe Vera bitkisinin suyunu içeriyor. Aloe Vera suyunun nemlendirici özelliği sayesinde de cildimiz derinlemesine nemleniyor.

3.Hyaluronik asit olmadan olmaz

Hyaluronik asit olmadan olmaz

Son birkaç yıldır gündemden düşmeyen cilt bakım içeriği hangisi diye sorsak eminiz ki çoğunluk, Hyaluronik Asit cevabını verir! Bu özel içerik gerçekten de cildimiz için oldukça faydalı. Özellikle kış aylarında cildimizdeki nem oranı azalmışken, tam ihtiyacımız olan içerik diyebiliriz. Sudaki ağırlığının 1000 katına kadar nemi cilde hapsetme özelliğine sahip olan Hyaluronik Asit, nemi cildimize hapsediyor ve cildimizin uzun süre nemli kalmasını sağlıyor.

4.Cildini hem sabah hem de akşam nemlendir

Cildini hem sabah hem de akşam nemlendir

Bazılarımız cildini günde sadece 1 kez nemlendirerek, bunun yeterli olduğunu düşünüyor! Tabii ki hataya düşüyorlar! Cildini düzenli olarak, hem sabah hem de akşam bakım rutininde nemlendirmelisin. Eğer bazı nemlendiricilerin cildinde yaratabildiği yapışkan hissi sevmiyorsan L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu’nu çok seveceksin! :) Çünkü bu nemlendirici cildimizde yağlı ve yapışkan his bırakmıyor. Cilt tarafından hemen emiliyor. 

Nemlendiricini uygularken boynuna da uygulamayı unutmamalı, mutlaka nazikçe masaj yaparak uygulamalısın.

5.Cildini nazikçe temizlemeyi unutma

Cildini nazikçe temizlemeyi unutma

Daima cildini temizledikten sonra nemlendirici uygulamanı öneririz. Cilt yüzeyindeki fazla yağ, makyaj kalıntıları gibi kirleri temizlemeye yardımcı olmak için cildini güzelce arındırmalısın. Nasıl cilt tipine uygun nemlendirici seçiyorsan, yüz temizleyicini de buna göre seçmelisin. 

L'Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Jeli

Cildimizi nazikçe temizlemek konusunda bizim favorilerimizden olan L'Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Jeli’nin normal ve karma ciltler ya da kuru ve hassas ciltler için olan çeşitlerinden birini seçebilirsin. Şeffaf, jel yapısı suyla temas edince köpük halini alıyor ve cildimizi kurutmadan temizliyor. Sabah ve akşam bakım rutininde kullanarak arınmış, yumuşacık bir cilde kavuşabilirsin.

6.Cildin nemliyken de uygulayabilirsin

Cildin nemliyken de uygulayabilirsin

Bazen cildimizi temizleyip duruladıktan sonra, nemlendiriciyi, yüzümüzü kurulamadan da uyguluyoruz. Hafif nemli cildimize uyguladığımızda sanki cildimiz nemi iyice hapsediyor. Bu sayede de neme doyuyor. Bir denemekte fayda var değil mi? :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?