1 Günde Bebek Gibi Bir Cilt için Uygulayabileceğin Adımlar


Bebeksi cilt bakımı nasıl yapılır merak edenler için hazırladığımız yedi adımlı rutin ile hayalini kurduğun cilde sadece bir günde kavuşabilirsin!

Bir günde bebek gibi cilt nasıl elde edilir, 1 haftada pürüzsüz cilt görünümüne kavuşmak mümkün mü? Cilt problemleri yaşayan kişiler için bu sorular adeta hayatın bir parçası. Maalesef eşit görünen pürüzsüz bir cilde hemen sahip olmanı sağlayacak sihirli bir değnek henüz icat edilmedi. Ancak doğru cilt bakım rutiniyle ışıldayan bir cilde sahip olman mümkün! Eğer sen de porselen cilde sahip olmak için nasıl bir bakım rutini uygulaman gerektiğini merak ediyorsan işte yedi adımdan oluşan bebeksi cilt rutinimiz!

1. Bebeksi Cilt Bakımının İlk Adımı: Yüz Temizliği

Bebeksi Cilt Bakımının İlk Adımı: Yüz Temizliği

Sivilcesiz ve pürüzsüz bir cilt için ilk adım doğru cilt temizliği! Gün içerisinde makyaj ürünleri, cildinin kendi ürettiği sebum ve havadaki tozlar cildinin kirlenmesine sebep olabilir. Bu nedenle cilt temizliğine gereken özeni göstermediğin takdirde çeşitli cilt sorunları yaşayabilirsin. Yüzümün pürüzsüz olması için ne yapmalıyım diye merak ediyorsan işe cildini özenli bir şekilde temizleyerek başlamalısın. 

Bebeksi bir cilde giden yolda bizim yüz temizleyici önerimiz, L'Oreal Paris Glycolic Bright Peeling Etkili Jel Temizleme Köpüğü! Nazik peeling etkisiyle cildi makyaj ve kirden arındıran bu yüz temizleyicisi ile anında aydınlık ve ışıltılı bir cilt görünümü elde edebilirsin.

2. Pürüzsüz Bir Cilt için Temizle ve Sıkılaştır: Tonik

Pürüzsüz Bir Cilt için Temizle ve Sıkılaştır: Tonik

Su gibi bir cilt için bakım rutininin ikinci adımında mutlaka tonik olmalı. Tonikle cildini yoğun şekilde temizleyerek serum ve krem gibi bakım ürünleri için tam olarak hazırlanmasını sağlayabilirsin. Bu marifetli cilt bakımı ürünüyle ilgili detaylı bilgileri Tonik Nedir, Nasıl Kullanılır? yazımızda bulabilirsin. Tonik adımı için bizim önerimiz ise L'Oreal Paris Revitalift %5 Saf Glikolik Asit Peeling Etkili Tonik!

Revitalift %5 Saf Glikolik Asit Peeling Etkili Tonik, içeriğindeki yüzde 5 glikolik asit sayesinde sadece cildin 30 saniyede çok daha pürüzsüz ve aydınlık görünmesini sağlıyor. Üstelik Revitalift %5 Glikolik Asit Peeling Etkili Tonik düzenli kullanımda yalnızca dört hafta gibi kısa bir sürede cilt kusurlarının görünümünü azaltmayı da vadediyor.

3. Bebeksi Cilt Görünümü için Lekelerle Savaş: C Vitamini Serumu

Bebeksi Cilt Görünümü için Lekelerle Savaş: C Vitamini Serumu

Aydınlık ve pürüzsüz bir cilt için bakım rutinine mutlaka serumları da eklemelisin. Cilt bakım serumları kremlere kıyasla çok daha yoğun bir içeriğe sahip oluyor. Pürüzsüz ve eşit bir cilt için C vitamini serumlarını tercih edebilirsin. Yaşlanma karşıtı bakım sunarak ince çizgi, leke ve pürüzleri giderme etkisi bulunan C vitamini serumlarını bakım rutinine ekleyerek cildinin çok daha genç bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsin.

L’Oreal Paris Revitalift Clinical %12 Saf C Vitamini Aydınlatıcı, Ton Eşitleyici, Gözenek Karşıtı Serum bebek cildi görünümü için kullanabileceğin C vitamini serumlarından biri. Saf C vitamini, E vitamini ve salisilik asit içeren bu serumu ilk kullanımdan itibaren daha nemli, aydınlık ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olabilirsin.

4. Gece Cilt Bakım Rutininin Yıldızı: Gece Serumu

Gece Cilt Bakım Rutininin Yıldızı: Gece Serumu

Gündüz cildini nemlendirmek ve korumak için kullanabileceğin serumlardan bahsettik. Ancak elbette cilt bakımının gece aşamasını da unutmamak gerekiyor. Gündüz C vitamini serumuyla nemlendirdiğin cildine akşam yatmadan önce ise yüksek etkili bir onarıcı gece serumu uygulayabilirsin. 

L’Oreal Paris Midnight Serum Cilt Yenileme & Cilt Görünümü Canlandırma Etkili ile cildinin yenilenmeye en açık olduğu gece saatlerinde serbest radikallere karşı etkili bir yüz bakımı uygulayabilirsin. Midnight serumun E vitamini ve antioksidanlarla geliştirilmiş formülü sayesinde ertesi sabah güne dinlenmiş görünen bir cilt ile başlayabilirsin.

5. Genç Görünen Bakışlar için Kaz Ayağı Görünümüyle Savaş: Göz Serumu

Genç Görünen Bakışlar için Kaz Ayağı Görünümüyle Savaş: Göz Serumu

Yüzün bebek gibi olması için ne yapmalı diyenler için bir sonraki adım göz çevresi bakımı olmalı. Göz çevresindeki cilt yüzün kalan kısmına göre çok daha ince ve hassas. Bu nedenle de göz çevresine yüzün kalanından ayrı bir serum uygulamak gerekiyor. 

L’Oreal Paris Revitalift Filler Aydınlatıcı Göz Serumu göz çevresine aydınlık bir görünüm kazandırmak isteyenler için uygun bir seçenek. Yüzde 2,5 hyaluronik asit ve kafein içeren L’Oreal Paris Revitalift Filler Aydınlatıcı Göz Serumu yorgun gözlere canlı bir görünüm kazandırıyor.

6. Gün Boyu Nemli Bir Cilt için Gündüz Kremini Doğru Seç

Gün Boyu Nemli Bir Cilt için Gündüz Kremini Doğru Seç

Bebeksi bir cildin en önemli unsurlarından biri de dolgun ve parlak bir görünüme sahip olmak. Bu nedenle bir günde bebek gibi bir cilt için rutininde mutlaka yoğun nemlendirici bir krem olmalı. Cildini nemlendirirken yaşlanma karşıtı etki de gösteren, hem gündüz hem de gece kullanabileceğin bir krem arıyorsan bizim sana önerimiz L’Oreal Paris Revitalift Filler Yoğun Dolgunlaştırıcı Yaşlanma Karşıtı Gündüz Kremi

Revitalift Filler gündüz kremi yeni nesil mikro dolgunlaştırıcı hyaluronik asit içeriğiyle cildin dolgun bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor. Hızlıca emilen bu nemlendirici kremi eminiz sen de çok seveceksin!

7. Bebeksi Cilt Bakımı için Son Adım: Güneş Kremi

Bebeksi Cilt Bakımı için Son Adım: Güneş Kremi

Cilt bakımının belki de en önemli adımlarından biri güneş koruması. Güneşten gelen UVA ve UVB ışınları cilt yüzeyinde zararlı etkilere yol açıyor. Cildin erken yaşlanmasına sebep olan bu zararlı etkileri önlemek için güneş kremi kullanmak çok önemli!

Kolay uygulanan, yoğun nemlendirme etkili, ciltte beyaz iz bırakmayan, sürdükten sonra topaklanmayan, makyaj bazı olarak rahatça kullanılabilen ve üstelik bir de göz yakmayan bir güneş kremi mi arıyorsun? L’Oreal Paris Revitalift Clinical Spf 50+ Günlük Yüksek UV Korumalı Yüz Güneş Kremi’ne bizce kesinlikle şans vermelisin! Bu güneş kremi, yüksek performansının yanı sıra benzerlerine kıyasla oldukça bütçe dostu. Denedikten sonra bize teşekkür edeceksin. :)

Bebeksi bir cilt için neler kullanman gerektiğini artık biliyorsun. Cildine dışarıdan olduğu gibi içeriden de iyi bakmak istersen “Pürüzsüz bir cilt için ne yemeli?” sorusuna yanıt niteliğindeki Cildinize İyi Gelecek Antioksidan Besinler ve Faydaları yazımıza göz atabilirsin!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala