Cilt Gençleştirme Nedir? Cilt Gençleştirme Tedavilerini İnceliyoruz


Sen de yaşına inat mükemmel görünen bir cilde sahip olmak istemez misin? Öyleyse bize kulak ver. Bu yazımız ile aklındaki tüm “yüz gençleştirme yöntemleri nedir?” ve “en etkili cilt gençleştirme yöntemi için hangi adımı izlemem gerekir” gibi sorulara yanıt buluyor olacaksın. Ayrıca cilt gençleştirme kremleri konusunu da senin için masaya yatıracağız. O halde hazırsan, önce cilt gençleştirme kimlere yapılır buradan başlayalım.

Cilt Gençleştirme Kimlere Uygulanır?

Cilt Gençleştirme Kimlere Uygulanır?

Genetik faktörler, çevresel faktörler ve yaşam biçimi… Hepsi yaşlanmaya neden olan faktörler arasında. Ancak, günümüz gelişen teknolojisiyle birlikte artan kozmetik ve medikal krem üretimleri, bu süreci yavaşlatabiliyor. Hal böyle olunca genç görünme arzusuyla yanıp tutuşan herkesin başvurduğu yöntemler aynı oluyor. Peki, bu yöntemlere kimler başvurabilir?

Bir çok farklı tedavi yöntemi bulunan cilt gençleştirme operasyonunun yaşa göre farklılık gösterdiğini belirtelim. Fakat genel bir oran vermek gerekirse yaş sınırının 30 olması gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü tam da bu dönemde cilt üzerinde belirginleşen yaşlanma belirtilerini fark etmek çok daha kolaydır. Cilt gençleştirme tedavisinin bu yaştaki erkeklere de kolaylıkla uygulanabildiğini hatırlatalım.

Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Cilt gençleştirme yöntemlerini, “medikal estetik” ve “kozmetik bakım ürünleri” özelinde ikiye ayırabiliriz. Dilersen önce medikal estetik yöntemlerini inceleyelim.

a)  Botoks:

Botoks

Botoks işleminde cilde enjekte edilen madde botulinum toksittir. Bu etken madde, enjekte edilen kasın gevşemesini sağlar. Kaş bölgesinde oluşan çizgilere, alın kırışmalarına ve göz çevresindeki ince çizgilere uygulanabilen bu yöntem, oldukça rağbet gören tedaviler arasındadır. Ayrıca dudak gençleştirme yöntemi olarak, dudak çevresinde beliren çizgilere karşı da etkilidir.

b) Dolgu Enjeksiyonu:

Dolgu Enjeksiyonu

Cilt yaşın ilerlemesi ile birlikte zamanla hacmini kaybeder ve yüzde çökmüş bir görünüme neden olur. İşte bu gibi durumlarda cilde uygulanan en etkili yöntem, dolgu enjeksiyonudur. Etkisi anında görülen dolgu işlemi, cildin nem kapasitesini artırır. Bunda en önemli etken ise içerisinde yer alan hyalüronik asittir. Bu yöntem ile kırışıklık görünümü yok edilirken, aynı zamanda elmacık kemikleri belirginleştirilebilir ve ince dudaklar daha şekilli ve dolgun gösterilebilir.

c)  Mezoterapi:

Mezoterapi

Mezolift olarak da bilinen bu anti-aging uygulamasında cilde, ince uçlu iğneler ile çeşitli vitaminler, enzimler ve hormonlar enjekte edilir. Böylece ciltte yeniden yapılanma süreci başlar. Bu işlemin etkisi, daha ilk seanstan itibaren görülebilmektedir. Cildi daha sıkı ve daha canlı bir görünüme kavuşturmada etkilidir.

d) Thermage:

Thermage

Yüz hatlarını toparlama ve cildi sıkılaştırmada etkili olan bu yöntem, cildin alt tabakasına radyo frekans enerjisi gönderilerek uygulanır. Tek seanslık bir işlem olmasının yanı sıra optimum sonuç 3-4 ay sonunda gözlemlenir.

e)  Ultherapy

Ultherapy

Bu yöntemde ciltteki dokuların derinliklerine ses dalgaları göndermek için ultrason teknolojisi kullanılıyor. Bu sayede ciltteki ve boyun bölgesindeki tüm sarkmalar yok edilerek, kırışık görünüm en aza indiriliyor.

f)   Icon Lazer

Icon Lazer

Cilt gençleştirme lazer işlemi tüm yaşlanma belirtilerine aynı anda etki ediyor. Bu işlemde cildin alt ve üst tabakasında kontrollü bir ısı sağlanıyor ve böylece kolajen üretimi uyarılmış oluyor. Icon lazer işlemi, cilt yenileme leke tedavisi ve cilt tonu düzensizliklerinde de uygulanabiliyor.

g)  PRP:

 PRP

Saçta görülen başarısının yanı sıra cilt gençleştirmede de etkili olan PRP uygulaması, kök hücre tedavisi olarak da biliniyor. Kişinin kendi kanından alınan trombositlerin, sorunlu bölgeye yerleştirilmesi ile uygulanıyor. Cilt gençleştirme prp yöntemi ile cilt hücreleri yenileniyor ve cilt daha genç bir görünüme kavuşuyor.

Kozmetik Bakım Ürünleriyle Gençleşme

Kozmetik Bakım Ürünleriyle Gençleşme

Yukarıda saydığımız tüm bu uygulamalar, oldukça etkililer fakat bir o kadar da pahalı olduklarını kabul edelim. “Peki, cildimi gençleştirmede başka hangi yöntemleri uygulayabilirim?” dersen, o noktada sana cilt gençleştirme kremleri ve cilt gençleştirme maske ürünlerinden bahsedebiliriz.

Bunlar arasından kendine seçeceğin;

  • Anti-aging bileşenleri,

  • Cilt yenilemede etkisi bulunan prebiyotik ve probiyotik içeren formüller,

  • Doğal bileşenler ve vitaminli içerikler,

cildindeki kırışıklık görünümünü yok edecek ve seni daha sağlıklı görünüme kavuşturacak. 

Sen de ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmak için bu yöntemlerden herhangi birini uygulayabilirsin. Bizden söylemesi!

L'Oréal Paris Revitalift Ginseng Bakımı

L'Oréal Paris Revitalift Ginseng Bakımı

Cildindeki kırışıklıklar ve yorgun görünüm için bir cilt bakım ürünü kullanmak istersen, L'Oréal Paris'in Revitalift Ginseng Bakımı'nı kullanabilirsin. İçerisindeki kırmızı ginseng özü ve prro-retinol ile cilt tonunun daha eşit görünmesine, yorgunluk ve kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı olan bu krem, aynı zamanda cilde daha aydınlık bir etki veriyor, sağlıkla ışıldamasını sağlıyor.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?