Hangi La Roche Posay Nemlendirici Sana Göre?


Hassas, akneye eğilim gösterebilen, alerjiye eğilimli ve çok kuru ciltler için en iyi sonuçları veren La Roche Posay nemlendiricilerden hangisi senin cildine göre, tek tek inceliyoruz!

Eğer hem hassas hem de problemli bir cilde sahipsen, günlük olarak kullanacağın nemlendiriciyi seçerken son derece dikkatli olmalısın. Alerjik, akneye eğilimli, çok kuru, yaşlanma belirtileri olan, yağlı veya hasar görmüş bir cilde sahipsen, cildindeki bu problemleri gidermeye yardımcı olacak ve aynı zamanda cildinde hassasiyet oluşturmayacak bir nemlendirici seçmelisin. Bu yüzden biz de çok merak edilen La Roche Posay nemlendiricileri senin için masaya yatırdık. Bakalım senin cildine uygun La Roche Posay krem hangisi?

La Roche Posay Effaclar Duo (+)

La Roche Posay Effaclar Duo (+)

Eğer akneye eğilim gösterebilen bir cilde sahipsen hem cilt problemlerini düzeltmek hem de cildini nemlendirmek için La Roche Posay Effaclar Duo’yu kullanabilirsin. Effaclar Duo, yağlı ve akneye eğilim gösterebilen ciltler için en iyi nemlendiricilerden biri. Formülündeki procerad, mannose, APF, piroctone olamine ve zing pca ile bu krem, cilt kusurlarının görünümünü düzeltmeye ve yeniden oluşmalarını engellemeye yardımcı oluyor.

Hassas ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği La Roche Posay Duo, leke görünümünün azaltılmasına, cildin yenilenmesine, dengelenmesine, fazla yağın ve diğer yağlanmaya bağlı cilt kusurlarının görünümünün azalmasına da katkı sağlıyor. Effaclar Duo kullananlar, ilk 12 saatte bile kremin etkisini görmeye başladıklarını söylüyor. Jel-krem dokusuyla kolayca uygulanabilen bu krem, sekiz günden itibaren cilt kusurlarının görünümünün azalmasını sağlıyor. La Roche Posay Effaclar hangi cilt tipine uygun öğrendiğine göre hemen bakım rutinini oluşturmaya başlayabilirsin. Ayrıca konforlu bir nemlendirme hissi istiyorsan da La Roche Posay su bazlı nemlendiriciler arasında bulunan Effaclar Duo (+)’yı rahatlıkla tercih edebilirsin.

Editörün Önerisi: Eğer akneye eğilim gösteren bir cilde sahipsen ve tam bir bakım rutini oluşturmak istiyorsan, La Roche Posay Effaclar Tanışma Kiti’ni deneyebilirsin. İçerisinde La Roche Posay Effaclar Jel ve Duo (+) bulunan bu kit ile cilt kusurlarını azaltmak için elini güçlendirebilirsin.

La Roche Posay Effaclar K (+)  ve Mat

La Roche Posay Effaclar K ve Mat

Eğer yağlı ve akneye eğilim gösterebilen bir cilde sahipsen cildin muhtemelen parlamaya, gözeneklere ve siyah noktalara da eğilimlidir. Bu yüzden cildini nemlendirirken aynı zamanda dengeleyecek, matlaştıracak, siyah nokta ve gözenek görünümünü azaltacak bir krem kullanmalısın. La Roche Posay Effaclar Mat yağlı cildi matlaştırma, sebumu dengeleme, gözenekleri arındırma ve parlamaları azaltma etkileriyle çok işine yarayacak. Effaclar Mat krem formülündeki sebulyse, mikro küreler ve perlit ile ciltteki fazla sebumu kontrol altına alıyor, cildin parlamasını engelliyor ve genişlemiş gözenekleri arındırarak görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. 

Eğer cildinde yağlanma ve siyah nokta gibi cilt problemleri varsa, La Roche Posay K (+)’yı deneyebilirsin. Bu bakım kremi ilk uygulamadan itibaren cilde gün boyu temiz ve ferah bir his verirken, siyah noktaların görünümünü azaltmaya da yardımcı oluyor. Formülünde karnosin, LHA ve salisilik asit bulunan ve airculum teknolojisiyle geliştirilen bu krem parlama kontrolü yapıyor, siyah noktaları mikro bir şekilde soyarak görünümlerini azaltıyor. Cildin daha mat ve kusursuz görünmesini sağlıyor. Pürüzsüz bir cilt görünümü için La Roche Posay K (+)’ya mutlaka şans vermelisin.

La Roche Posay Toleriane Sensitive

La Roche Posay Toleriane Sensitive

Hassas bir cilde sahipsen, cilt bariyerin zayıflamış olabilir. Zayıf cilt bariyerini onarmak da son derece önemlidir. Bu noktada probiyotik içeren nemlendiriciler kullanabilirsin. La Roche Posay Toleriane Sensitive Krem, formülündeki probiyotiklerle cildi yatıştırma ve cilt bariyerini onararak nemlendirme özelliğine sahip. Bu sebeple hassas cildini çok mutlu edebilir.

Hassas ciltlerin bariyerini güçlendirirken onarmak da çok önemli. Bunun için La Roche-Posay Toleriane serisinden Toleriane Sensitive Krem de çok işine yarayacak. Formülündeki gliserin, seramid ve B3 vitaminiyle cilt bariyerini güçlendiren ve onaran bu krem, cildin iyice nemlenmesini sağlıyor. Onarıcı etkisiyle yanma, batma, gerginlik ve karıncalanma hissini yatıştırmaya da destek oluyor.

La Roche Posay Cicaplast Baume B5

La Roche Posay Cicaplast Baume B5

Yanlış ürün kullanımı, çok sıcak ya da soğuk hava şartları, yoğun güneşe maruz kalma ya da az su tüketimi gibi sebeplerle cilt bariyerin zayıfladıysa La Roche Posay Cicaplast Baume B5’i kullanabilirsin. Hassas ciltler için özel olarak formüle edilen Cicaplast krem cilt bariyer onarımı konusunda uzman olarak gösteriliyor. Üstelik cilt bariyerini sadece onarmakla kalmıyor, kişisel ve çevresel koşullara karşı korumaya da yardımcı oluyor. 

Bebek, çocuk ve yetişkinlerin kullanımına uygun olan La Roche Posay Cicaplast’i çeşitli nedenlerle tahriş olmuş cildini onarmak için de kullanabilirsin. Biz, La Roche Posay Cicaplast Baume B5 kullananlar olarak kremin bu konuda çok başarılı olduğunu düşünüyoruz. Sen de mutlaka deneyip görmelisin.

La Roche Posay Hydreane Legere

La Roche Posay Hydreane Legere

Hassas cildin için iyi bir nemlendirici arıyorsan, La Roche Posay Hydreane Legere Krem’i de kullanabilirsin. Cildi iyi bir şekilde nemlendirirken aynı zamanda hassasiyeti azaltmaya da yardımcı olan bu La Roche Posay krem, normalden karmaya dönük hassas ciltler için son derece uygun. La Roche Posay Hydreane Legere kullananlar, kremin düzenli olarak kullanıldığında dört haftada cilt hassasiyetini azaltmayı sağladığını söylüyor. Cilde yumuşak, nemli ve rahatlamış bir his veren bu La Roche Posay nemlendirici hassas ciltleri çok mutlu edecek.

La Roche-Posay Toleriane Rosaliac AR

Ciltte yoğun kızarıklıklarla kendisini gösteren roza hastalığı özel bir bakım gerektiriyor. La Roche Posay roza hastalığının görünümünü hafifletmek için geliştirdiği Toleriane Rosaliac AR ile tam da bu görevi üstleniyor. Kızarıklığa eğilimli hassas ciltlerin kullanabileceği La Roche-Posay Toleriane Rosaliac AR bakım kremi ambophenol, nörosensin ve La Roche-Posay Termal Suyu içeren formülüyle etkili bir içeriğe sahip. 

Hassas ciltlere uygun şekilde hipoalerjenik olarak geliştirilen bu krem, komedojenik yani gözenek tıkayıcı bir etkiye de sahip değil. La Roche Posay Rosaliac kullananlar kremin yatıştırıcı, onarıcı ve kızarıklık azaltıcı etkisinden çok memnun. Sana da La Roche-Posay Rosaliac kremi gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz.


Cilt tipine göre La Roche Posay nemlendirici seçmek artık gözüne çok daha kolay geliyor, öyle değil mi? Önerilerimize kulak vererek ya da dilersen La Roche Posay nemlendirici yorumlarını inceleyerek sana en uygun kremi seçebilirsin. Cildin görünenden çok daha fazlası olduğunu savunan La Roche Posay, nemlendiricileriyle de kalbini çalmayı başaracak. Hadi, hemen seçim yapmaya başla!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!