Göz Çevresi Bakımı İçin En İyi Öneriler


Göz çevresi bakımı, en az cildinin geri kalanı kadar önemli. Bu yazımızda, göz çevresi bakımı için en iyi göz kremi önerilerimizi bulabilirsin!

Göz çevresinin, yüze oranla çok daha ince bir deriye sahip olduğunu, bu yüzden çok daha özenli bir bakıma ihtiyacı olduğunu bilmelisin. Eğer cildin kuruysa, göz çevren de nemsiz olacak, böylece ince çizgiler ve kırışıklıklar çok daha belirgin bir hale gelecek. Bu yüzden göz çevreni iyi bir şekilde nemlendirmeli ve ihtiyacı olan hassas bakımı sağlamalısın. Bu yazımızda, göz çevresi bakımı için en etkili göz kremlerini bir araya getirdik.

En İyi Göz Kremi Önerileri

La Roche-Posay Hyalu B5 Yeux Göz Çevresi Bakım Kremi

La Roche-Posay Hyalu B5 Yeux Göz Çevresi Bakım Kremi

En iyi göz kremleri listemizde hyaluronik asit içeren kremler olmazsa olmaz! Çift moleküllü Hyalüronik Asitin dolgunlaştırma ve su tutma, B5 vitamininin de onarıcı özelliği ile aydınlatıcılar içeren La Roche-Posay Hyalu B5 Göz Çevresi Bakım Kremi de bizim son dönemdeki favorilerimizden! Kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünün azalmasına destek olan bu krem, göz çevresinin rahatlamasına ve dinlenmiş görünmesine de yardımcı oluyor.

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi

L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi

Göz çevresi kırışıklıkları, kazayağı görünümü için nemlendirici, dolgunlaştırıcı etkiye sahip göz kremleri kullanmak oldukça önemli. 2 çeşit hyaluronik asit içeren L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi, epidermis tabakasına etki ederek cildi nemlendirip dolgunlaştırmaya yardımcı oluyor ve cildi nemlendirerek dolgunlaştırıyor. Aynı zamanda kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünün de azalmasına destek oluyor.

L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Göz Kremi

L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Göz Kremi

Cilt bariyerini güçlendirmek ve çevresel etkenlere karşı daha güçlü hale getirmek, göz çevresi için de son derece önemli. Bu yüzden göz çevreni nemlendirmek için kullanacağın bir göz kremine ihtiyacın var. L’Oréal Paris’in Mucizevi Yağ Göz Kremi, göz çevresini onarıyor, besliyor ve nemlendiriyor. Kuru, gergin ve zayıf hale gelen göz çevreni, içerisindeki arı sütü ile onarıyor, shea yağı ile besliyor ve nemlendiriyor. Sonuç olarak da nemlenen göz çevresi, sıkılaşıyor, pürüzsüzleşiyor ve daha aydınlık bir görünüm kazanıyor.

Kiehl’s Creamy Eye Treatment With Avokado

Kiehl’s Creamy Eye Treatment With Avokado

Kiehl’sın avokadolu göz kremi, göz çevresi kremi kullananlar arasında en sevilenlerden bir diğeri. Avokado yağı içeren formülüyle bu krem, göz çevresini uygular uygulamaz nemlendiriyor ve canlılık veriyor. Eğer göz çevrenin nem ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan, bu göz kremini çok severek kullanacağına eminiz.

La Roche-Posay Toleriane Ultra Yeux Göz Kremi

La Roche-Posay Toleriane Ultra Yeux Göz Kremi

Hassas bir cilde sahipsen, göz çevrenin çok daha hassas olduğunu da düşünerek, uygun bir göz kremi tercih etmelisin. La Roche-Posay’in Toleriane serisi tamamen hassas ciltler için geliştirilmiş formüle sahip. Toleriane Ultra Yeux göz kremi ise hassas ciltliler için göz kremi önerisi olarak ilk sırada. Göz çevresinde yanma ve batma hissini gideren, şişkinlik ve rahatsızlık hissine de iyi gelen bu göz kremi, göz çevresini yatıştırmak, şişkinlikleri gidermek ve nemlendirmek için son derece etkili. Hava geçirmez ambalajı ile cildin hassasiyet oluşturma ihtimalini de sıfıra indiren Toleriane göz kremi, 24 saate kadar göz çevresine nem veriyor.

Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı

Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresini nemlendiren, ince çizgilerin, koyu halkaların ve göz altı torbalarının görünümünü azaltmaya yardımcı olan Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı, su gibi hafif yapısı sayesinde günlük kullanım için en uygun göz kremlerinden. İçerisindeki %89 oranındaki Vichy Termal Suyu, doğal kaynaklı hyalüronik asit ve saf kafein ile göz çevresine tam bir bakım yapıyor. Bu özel formülü sayesinde göz çevresini nemlendirirken, kuruluk kaynaklı ince çizgilerin görünümünü azaltıyor, göz altı morluklarına ve torbalanmaya iyi geliyor, düzenli kullanıldığında da göz çevresinin sağlıklı ve canlı görünmesini sağlıyor.

Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi

Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi

Göz çevresinde dolgu etkisi yaratan bir göz kremine hangimiz "Hayır" diyebiliriz ki? Lancome Renergie Multi-Lift Ultra göz kremi, hyaluronik asit ve keten tohumu içeren formülüyle göz çevresinin daha sıkı ve dolgun görünmesini sağlıyor. Göz çevresinde dolgu etkisi yaratan bu göz kremi, aynı zamanda göz altındaki koyu halkaların azalmasına da yardımcı oluyor. Anti-aging serumun tüm bakım gücünü 1 kavanoza sığdıran bu mucize krem, düzenli olarak kullandıldığında gözle görülür sonuçlar veriyor.

L’Oréal Paris Revitalift Laser Göz Kremi

L’Oréal Paris Revitalift Laser Göz Kremi

Eğer göz çevrende iyi bir kırışıklık kremi kullanmak istiyorsan, L’Oréal Paris’in Revitalift Lazer göz kremini önerebiliriz. Parçalanmış hyalüronik asit ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde bu göz kremi, göz çevresindeki kırışıklıklara ve ince çizgilere iyi geliyor, kafein içeriği ile de göz çevresindeki şişkinliklerin azalmasını sağlıyor. Pro-Xylane içeriği ile de göz çevresinde sıkılaşma sağlayan Revitalift Lazer göz kremi, metal başlığı ile aynı zamanda göz çevresine masaj da yapıyor.

Garnier Nem Bombası Kağıt Göz Maskeleri

Garnier Nem Bombası Kağıt Göz Maskeleri

Göz altı torbalarına ve göz çevresindeki şişkinliğe hızlı bir çözüm arıyorsan, Garnier’in Nem Bombası Kağıt göz maskelerini mutlaka denemelisin. Her birinde hyalüronik asit bulunan bu kağıt göz maskeleri, göz çevresini anında nemlendiriyor ve ince çizgilerin de azalmasını sağlıyor. Hindistan cevizi suyu içeren yeşil göz maskesi göz şişkinliğine iyi gelirken, portakal suyu içeren turuncu göz maskesi ise göz altı torbalarının ve koyu halkaların görünümünü iyileştiriyor. Yeşil çay içeren kağıt göz maskesi, göz çevresindeki kaz ayağı görünümünü hedeflerken, derin okyanus suyu içeren maske ise yorgun göz çevresini rahatlatmaya yardımcı oluyor. Her bir maske -4 derece serinlik hissi ile göz çevresine inanılmaz bir ferahlık veriyor.

Vichy Liftactiv Hyalu Patch Göz Altı Bandı

Vichy Liftactiv Hyalu Patch Göz Altı Bandı

%100 doğal kaynaklı hyalüronik asit içeren Vichy Liftactiv Hyalu Patch göz altı bantları, göz çevresindeki yaşlanma belirtilerine karşı inanılmaz etkili. Bu bantların üzerinde bulunan ve tamamen doğal kaynaklı hyalüronik asit molekülleri içeren 160 adet koni, gece boyunca göze uygulandığında göz çevresindeki kırışıklık ve ince çizgilerin görünümünü belirgin bir şekilde azaltıyor. Kaz ayağı görünümünü ve göz altı torbalarını azaltan bu bantları tüm gece gözlerinde bırakarak, sabah uyandığında inanılmaz bir dolgunlukla karşılaşabilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!