Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesi’ni Deniyoruz!

Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesi’ni Deniyoruz!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Daha aydınlık görünen göz altları ve onarılmış göz çevresi için Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesi’ni denedik. Yorumlarımıza hemen göz at!

Maskelerin destekleyici bir bakım ürünü olarak haftalık rutinde mutlaka yer alması gerekiyor. Peki, sadece yüz maskelerinin mi? Elbette hayır. Cilt görünümüne önem veren herkesin stoklarında bizce göz maskesinin de yer alması gerekiyor. Sebebi ise açık: Her daim nemli, pürüzsüz ve aydınlık görünen bir göz çevresine sahip olmak! Tabii ince çizgi ve kırışıklık görünümlerinin oluşumunu geciktirme amacını da unutmamak gerek. 

İşte bu amaçlar doğrultusunda, Herkesicinguzellik.com editörleri olarak bu kez de Garnier’ın 1/2 Milyon Probiyotik Türevi İçeren Onarıcı Kağıt Göz Maskesi’ni denedik. Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesi yorumlarımızı duymaya hazırsan, seni şöyle sayfamızın devamına alalım.

Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesi Nedir?

Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesi Nedir?

Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesi, içeriğinde 1/2 milyon probiyotik türevi bulunan bir göz çevresi bakım ürünü. Göz çevresindeki cilt bariyerini onarmaya yardımcı olan bu Garnier göz maskesi, parlak bir göz çevresi elde etmeye katkı sağlıyor. Bu maske aynı zamanda vegan formüllü! İçeriğinde hiçbir hayvansal bileşen barındırmıyor.

Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesi Neden Kullanılır?

Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesi Neden Kullanılır?

Göz çevresi, cildin en hassas bölgelerinden biri. Bu nedenle kurumaya ve kırışıklık oluşumları meydana getirmeye çok müsait. Cildin nem seviyesindeki azalma, kişisel faktörler, çevresel etkiler, yanlış veya yoğun ürün kullanımı ve makyaj alışkanlıkları gibi unsurlar göz çevresinin yıpranmasına yol açabiliyor. Göz çevresinin bu nedenle etkili içeriklerle onarılması gerekiyor. Aksi takdirde kalıcı göz çevresi problemleri meydana gelebiliyor. İşte Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesi, göz çevresindeki cilt dokusunda oluşabilen tüm bu problemlere yönelik etkili bir bakım sunuyor!

Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesinin Etkileri Nelerdir?

 • Uygulandığı andan itibaren göz çevresindeki cilt dokusuna nem kazandırarak kuruluk ve gerginlik hissinin önüne geçiyor. 

 • İlk kullanım sonunda bile göz çevresinin ışıltılı ve daha aydınlık görünmesini sağlıyor. 

 • Sunduğu etkin bakımla göz çevresindeki şişkinlik ve koyu halka görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. 

 • Düzenli kullanımda göz çevresindeki cilt bariyerinin onarım sürecini destekleyerek daha pürüzsüz, dolgun ve dinç bir görünüm sağlıyor. 

 • Makyaj öncesi uygulandığında kapatıcı ve far gibi ürünlerin göz çevresine daha iyi tutunmasını ve nem kaybına yol açmadan gün boyu pürüzsüz görünmesini mümkün kılıyor. 

Herkesicinguzellik.com editörleri olarak deneyen herkes gibi biz de Garnier kağıt maskelere bayılıyoruz. Ancak açık söylemek gerekirse, probiyotik kağıt göz maskesiyle ilk karşılaştığımızda ayrı bir heyecan duyduk! Çünkü Garnier’dan önce probiyotik içeren göz bakım ürününü sadece Lancôme’un Advanced Génifique serisinde görmüştük. Serideki göz serumunun etkilerini çok iyi bildiğimizden, bunun haftalık kullanıma özel ve daha ekonomik bir alternatifi olan Garnier Probiyotik Onarıcı Kağıt Göz Maskesi bizde adeta bir bayram havası yarattı! 

Göz Çevresi Bakımında Probiyotikler Neden Önemli?

Vücut için son derece önemli olan probiyotiğin cilt için de benzersiz etkileri bulunuyor. Bilimsel kaynaklarda probiyotiklerin ciltteki nem oranını artırdığı ve mevcut kırışıklık görünümlerinin derinliğini azalttığı paylaşılıyor. Bu sebeple probiyotikler cilt bakım ürünlerinde en değerli içeriklerden biri olarak öne çıkıyor. 

Probiyotiklerin cilt bariyerini güçlendirmeye katkıda bulunduğu da bilinenler arasında. Konu özellikle de yüzün geri kalanına göre daha ince ve hassas yapıdaki göz çevresi olunca, probiyotik içerikli bakım ürünleri son derece etkili bir yardımcı olarak konumlanıyor. Zengin içeriğiyle göz çevresinin bariyerini onarmaya yardımcı olan Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesi, dört haftanın sonunda bu bölgedeki ince çizgi ve kırışıklıkların belirginliğini de hafifletiyor. 

Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesi Kimler için Uygun?

Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesi, hassas dahil tüm cilt tipleri için uygun! Özellikle göz çevrende ince çizgi ve kırışıklık görünümleri varsa, kuru göz altlarına sahipsen ya da yanlış ürün kullanımıyla göz çevresi bariyerine zarar verdiysen probiyotikli Garnier göz maskesini rahatlıkla tercih edebilirsin.

Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesi Nasıl Kullanılır?

 • Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesi’nin paketini aç ve içinden çıkan maskelerin koruma bantlarını çıkar.

 • Göz çevresi maskesini gözlerinin alt kısmına tam oturacak şekilde yerleştir.

 • 15 dakika bekledikten sonra maskeyi cildinden çıkar. Cildinde kalan ürünle göz çevrene nazikçe masaj yapabilirsin.

 • Probiyotikli göz maskesini haftada bir veya iki kez, en az dört hafta kullanmayı unutmamalısın.

 • Eğer evde kompost yapıyorsan kağıt maskeni kullandıktan sonra hazırladığın karışımlara ekleyebilirsin!

Garnier Probiyotik Kağıt Göz Maskesini Tercih Etmen için 7 Neden

 1. Göz çevrende yoğun nem kaybından şikayetçi olduğun günlerde hızlı bir çözüm olarak başvurabilirsin.

 2. Göz altı torbaları ve koyu halkalara karşı destekleyici bir haftalık bakım ürünü olarak tercih edebilirsin. 

 3. Anti aging göz çevresi bakımı için uyguladığın rutine dahil edebilirsin. 

 4. Yoğun göz makyajı yaptığın etkinliklerin ardından göz çevreni dinlendirmek için yatmadan önce uygulayabilirsin. 

 5. Uykunu alamadığın gecelerin sabahında kısa süre içerisinde tazelenmiş görünmek için kullanabilirsin. 

 6. Vegan ve cruelty free göz maskesi arayışını çok yönlü bakım yapan bir ürün seçeneğiyle sonlandırabilirsin. 

 7. Çevre dostu cilt bakım ürünlerine geçiş yapmak istiyorsan bu doğada çözünebilir göz maskesini rahatlıkla kullanabilirsin. 

Şimdiden iyi bakımlar dileriz! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?