Cilt Bakımında Antioksidan Serum Kullanmanın Önemi

Cilt Bakımında Antioksidan Serum Kullanmanın Önemi

Cilt bakımında her gün yeni bir terim hayatımıza giriyor. Son zamanlarda en çok kullandığımız cilt bakımı terimlerinden biri de antioksidan serumları oldu. Nedir bu antioksidan serumları? Gerçekten işe yarıyorlar mı? Cildin daha sağlıklı, pürüzsüz ve aydınlık görünmesine yardımcı olan antioksidan serumları doğru kullanıldığında cilt kalitesini arttırıyor, evet! Fakat en iyi antioksidan seçimi çok hassas bir konu. Cilt bakımına antioksidanları nasıl eklemen gerektiğini ve cilt tipine göre hangi antioksidan içerikleri kullanman gerektiğini anlatıyoruz.

Antioksidan serum nedir?

Antioksidan serum nedir?

Antioksidan, cildini serbest radikallere karşı koruyan değerli içerikler. Antioksidan desteği almak, cildinin DNA'sını korumana yardımcı olur, kolajen ve elastin liflerinin zarar görmesini önler. Antioksidanlar, doğal olarak turunçgiller, yeşil çay ve nar gibi gıdalarda bulunsa da cilt sağlığı için zengin antioksidan serumları kullanmak çok yararlı olacak. 

Yoğun ve güçlü antioksidan serumlar, cilt kalitesinin artmasına, kolajen üretiminin hızlanmasına ve cilt hücrelerinin yeniden yapılanmasına yardımcı oluyor. Saf C vitamini içeren antioksidan serumu, yaşlılık etkilerinin azalmasını ve cildinin sıkılaşmasını sağlar. En sevdiğimiz C vitamini serumlarından birini seninle tanıştıralım; SkinCeuticals serumlarından  C E Ferulic Antioksidan serum. İçeriğindeki saf C vitamini, E vitamini ve ferulik asit sayesinde yaşlanma karşıtı etki sağlıyor ve cildinin aydınlanmasını destekliyor. 20 yaşının üzerindeki herkes için C vitamini serumu kullanmasını öneririz. 

Cilt tipine uygun antioksidan serum kullanımı

Normal ve yağlı ciltler için antioksidan serum

Antioksidan serumları seçerken mutlaka cilt tipine ve cilt problemlerine göre seçmelisin. Karma ve lekeye eğilimli cildin varsa senin için SkinCeuticals Phloretin C F serumu öneririz. Yaşlanma belirtileri, cildinde leke görünümü ve cilt tonunda eşitsizlik varsa saf C vitamini içeren bu antioksidan serum cilt kusurlarının azalmasında yardımcı olur.

Normal ve kuru ciltler için ise önerimiz, en etkili yaşlanma karşıtı antioksidan serumlardan SkinCeuticals C E Ferulic. Bu serum da C vitamini ve E vitamini içeriği ile yaşlanma belirtileri, kırışıklık görünümü ve sıkılık kaybı problemlerine etki ediyor. Cilt tonunu aydınlatıp güneş kaynaklı kusuru görünüme engel olmaya destek oluyor. 

Yaşlanma belirtilerine karşı antioksidan serum kullanımı

Yaşlanma belirtilerine karşı antioksidan serum kullanımı

Yaşımız arttıkça cildimizdeki kolajen üretimi yavaşlar ve cildin elastikiyeti günden güne azalır. Yaşlanma karşıtı cilt bakımı için en etkili bakım ürünlerinin başında antioksidan serumları geliyor. 20'li yaşlardan itibaren herkesin cilt tipine uygun antioksidan serumu kullanmasını öneririz. 

C vitamini ve ferulik asit içeren SkinCeuticals Serum 10 için daha önce hiç saf C vitamini serumu kullanmayanlar için başlangıç antioksidanı diyebiliriz. Yaşlanma karşıtı bu serum, ciltteki kırışıkları azaltıyor, ince kırışıkları düzeltiyor ve cildin daha aydınlık görünmesini sağlıyor. Hassas ciltlere uygun olan Serum 10, ciltte çevresel faktörlere karşı koruma sağlarken aynı zamanda var olan yaşlanma etkilerini azaltır, cildin daha genç görünmesine yardımcı olur. Serum 10'u günde bir defa gündüzleri cildine uygulaman yeterli olacak. 

Yaşlanma karşıtı cilt bakımında antioksidanlarla beraber Hyalüronik Asit kullanımının önemi

Cilt bakımında Hyalüronik asit serumu kullanımı

Yaşlanma karşıtı cilt bakımında, antioksidan kullanımının yanında, cilt bakımının olmazsa olmaz içeriği Hyaluronik Asitten de yararlanmanı öneririz. Vücudumuzda doğal olarak bulunan Hyaluronik asit, zamanla azalarak cildin esnekliğini ve dolgunluğunun düşmesine yol açar. 

Cildine dolgunluk kazandırmak ve daha sıkı görünmesini sağlamak için Hyaluronik asit serumunu cilt bakımını eklemelisin. SkinCeuticals H.A. Intensifier göz kenarındaki  kazayağı çizgilerinin, dudak çevresi ve yanaktaki çizgilerin azalmasını sağlıyor. Yüze dolgunluk kazandırıyor ve senin olduğundan daha genç görünmene yardımcı oluyor. Daha sıkı ve daha pürüzsüz bir cilt için en iyi Hyaluronik asit serumunu kullanmaya başla ve cildindeki farkı gör. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?