Cildini Yaza Hazırlamak İçin Neler Yapabilirsin?

Cildini Yaza Hazırlamak İçin Neler Yapabilirsin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cildinin sağlıklı ışıltısını yansıtacağın yaz cilt bakım rutini nasıl olmalı açıklıyoruz.

Cildinin güzelliğini yaz aylarının sıcağında da korumak ister miydin? O halde bunun için uygulaman gereken bazı cilt bakım rutinlerinin olduğunu söyleyelim. Güneşin tüm cildimizi yıkadığı yaz aylarında yağlı veya lekeli cilt görünümünden çok uzak bir profil çizebilmen aslında çok da zor değil. İşe öncelikle kış boyu kullandığın bazı ürünlere ara vererek başlaman gerekiyor. Peki, ama nasıl ürünler tercih etmeli? 

Endişelenme, biz her şeyi senin için araştırdık. Cildinin güzelliği ile görenleri kıskandıracağın cilt bakımı ipuçları için arkana yaslan ve kendini bize bırak. Yaza pürüzsüz ve ışıl ışıl bir ciltle başlamanın keyfini çıkar! 😊

Yazın Cilt Bakımı Rutini Nasıl Olmalı?

Yazın Cilt Bakımı Rutini Nasıl Olmalı?

En çok merak edilen soru ile başlayalım. Öncelikle, her zaman cildine nasıl bir bakım rutini uyguluyorsan aynı rutini devam ettirmeni öneriyoruz. Yani yazın cildine bakım yaparken yine sırasıyla;

  • Temizleme

  • Tonik

  • Nemlendirici

  • Güneş kremi

  • Maske

  • Peeling

  • Serum

  • Göz kremi

adımlarını takip edebilirsin. Bu noktada yalnızca cildine uyguladığın bakım ürünlerinde değişikliğe gitmeni öneriyoruz. Çünkü yaz sıcaklarında fazla yağlı nemlendirici ve bakım ürünleri tercih etmek, akneye eğilim gibi ciltte istenmeyen bazı sorunlara yol açabiliyor. O nedenle seni ve cildini daha ferah tutacak, fazla sebumu ise azaltacak çözümler üretmelisin. Öyleyse gel, nasıl ürünler kullanabileceğine birlikte bakalım.

Yüz Temizliğinde Jel Formülleri Tercih Ederek Başla

Yüz Temizliğinde Jel Formülleri Tercih Ederek Başla

Yaz aylarında cildimiz, gözenek görünümü ve dolayısıyla siyah nokta problemine çok daha açık oluyor. Elbette ki bunda sıcak havanın etkisi yadsınamaz bir gerçek. Bu nedenle cilt temizliğinin, bu mevsimde her zamankinden daha çok önem taşıdığını belirtmek istiyoruz. Yüz temizliğinde özellikle daha hafif, jel formlardaki ürünlere yönelmek ise ciltte oldukça ferah bir temizlik hissi sunuyor. Su ile form kazandıkça köpüren bu hafif temizleyiciler, cildin hem nemli kalmasına yardımcı oluyor hem de günlük kir, makyaj kalıntıları ve fazla yağdan arındırma sağlıyor. Sen de yaza girerken jel formüllü bir temizleyici tercih ederek, güzel bir başlangıç yapabilirsin.

Editörün Önerisi: Bizim yaz aylarında kullanmayı en çok sevdiğimiz jel formlu temizleyici, Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli. %96 doğal kaynaklı formüllerden elde edilen bu temizleyici jel, içerisindeki aloe vera ile cildin gün boyu nemli ve ferah kalmasına yardımcı oluyor. Ayrıca hyaluronik asit içeriği sayesinde cildin nem dengesi de korunmuş oluyor. Günlük olarak kullanımda, cildi kirden ve makyaj kalıntılarından temizleyen bu jel temizleyici, sıkılaşmış gözeneklere sahip olmanı sağlıyor. Üstelik vegan ve %100 geri dönüştürülebilir materyalden üretiliyor. E daha ne olsun? Bu mucizevi ürünü mutlaka denemeni tavsiye ediyoruz.

Su Bazlı Nemlendiricilere Yönel

Su Bazlı Nemlendiricilere Yönel

Yaz mevsimi, su kaybı demek. Özellikle de bu aylarda cildini sıkça nemlendirmeye özen göstermelisin. Ancak, tabii ki yağ bazlı nemlendiricileri bir süre rafa kaldırarak. Kış boyu sıklıkla kullandığın yağ bazlı nemlendirici ürünler, soğuğun getirdiği kuruluk ve çatlak görünümü için sana oldukça iyi geldi biliyoruz. Ancak yazın, bu gibi nemlendiricileri kullanmaya devam etmek, cildinde istenmeyen sebum fazlalığına, kire ve siyah nokta görünümüne sebebiyet verebilir. O nedenle yaza hazırlık döneminde nemlendirici krem seçiminde bir değişiklik yapmanı ve su bazlı kremlere yönelmeni öneriyoruz.

Editörün önerisi: Garnier Hyaluronik Aloe Jel ile cildini canlandırırken ferahlatman mümkün. %96 doğal kaynaklı bileşenlerden elde edilen formülünü, hyaluronik asit ve aloe vera ile birleştiren bu jel krem, cildi 48 saate kadar nemlendiriyor. Cilde aynı zamanda dolgunluk hissi veren ürünün hızlı emilimi ve yağlı his bırakmaması ise bizim en çok sevdiğimiz özelliklerinden biri. Günlük kullanıma uygun yapısı ile bu jel krem, yaz bakımında cildinin ihtiyaç duyduğu tüm nemi kazandıracak ve ferahlığı ile rahat hissettirecek.

Doğal Özlü Kağıt Yüz Maskeleri ile Cildini Besle

Doğal Özlü Kağıt Yüz Maskeleri ile Cildini Besle

Yazın cilt bakım rutininde tercih edeceğin yüz maskesi ürünlerinin içerisinde doğal özler barındırmasına özen göstermelisin. Yaz sıcağında cildinin neme doyması ve aynı zamanda sağlıkla ışıldayabilmesinin sırrının tam da burada yattığını unutmamalısın. Ayrıca sürülebilir ve soyulabilir formlardan ziyade, sana kağıt maskelerin hafifliğini de vurgulamak istiyoruz. Yaz cilt bakımında sen de kağıt cilt bakım maskesi ürünlerini tercih ederek, cildinde yoğun nem ve ferahlığı bir arada yaşayabilirsin.

Editörün Önerisi: CildimveBen editörleri olarak bizler Garnier Ampul Kağıt Yüz Maskelere ba-yı-lı-yo-ruz! İçerisinde hem aktif bileşenler hem de doğal özler barındıran bu kağıt cilt maskeleri, yalnızca 5 dakikada etki göstermeleriyle ünlüler. Cildin ihtiyacına yönelik olarak 3 farklı formu bulanan maskeler şöyle ayrılıyor; yorgun görünüm için C vitamini ve ananas özlü kağıt maske, detoks etkisi için niansinamid ve lahana özlü kağıt maske, sıkılaştırma etkisi için hyaluronik asit ve karpuz özü içeren kağıt maske. Sen de cildinin ihtiyacına göre bu 3 farklı aktif bileşenler ve doğal özler içeren ampul kağıt yüz maskelerinden birini seçebilir, cildini sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsin. Ürünlerin vegan içeriklere sahip olduğunu da hatırlatalım. 😉

Gece Yatmadan Önce Cilt Temizliği Yapmayı Unutma

Gece Yatmadan Önce Cilt Temizliği Yapmayı Unutma

Son olarak yazın gece yatmadan evvel cilt temizliği yapmanı öneriyoruz. Bu sayede cildinde gün boyu biriken kirleri, cildinden uzaklaştırarak cildinin gece boyunca beslenmesini destekleyebilirsin. Yine içerisinde doğal özler bulunan çift fazlı temizleme suları, bunun için yerinde bir tercih olacaktır. Bu gibi cilt temizleme suları ile hem gün boyunca cildine işleyen makyajını temizleyebilir hem de sabaha çok daha canlı ve arınmış bir cilt görünümü ile uyanabilirsin.

Editörün Önerisi: Doğal özlü çift fazlı temizleme suyu deyince bizim ilk aklımıza gelen ürün Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu oluyor. Kiri ve suya dayanıklı makyajı bile tek adımda kolayca çıkarmaya yardımcı olan bu ürün, argan yağı formülü ile cildi besliyor. Üstelik yağlı ve akneye meyilli ciltlerde fazla sebumu dengeleyerek sağlıklı bir şekilde cildi arındırıyor. Yaz cilt bakımında kullanıma uygun daha iyi bir temizleme suyu tanımıyoruz. Bizce sen de bu ürüne bir şans vermelisin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?