Aydınlık Bir Cilt İçin Gündüz ve Gece Bakım Rutini Önerisi

Aydınlık Bir Cilt İçin Gündüz ve Gece Bakım Rutini Önerisi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Aydınlık ve pürüzsüz bir cilt görünümünü kim istemez ki? Cildinin daha fresh, genç ve dinamik görünmesini istiyorsan doğru içeriklerden faydalanmalısın. Gündüz ve gece bakımına uygun cilt bakım ürünlerini kullanmak, cilt kusurlarının azalmasına ve yüzünün daha aydınlık görünmesine yardımcı olur.

Gündüz ve gece bakımı için ilk tavsiyemiz devamlılık. Kullandığın ürünlerden en iyi performansı görmek için en az bir ay boyunca düzenli olarak kullanmalısın. Aydınlık cilt görünümü için nasıl cilt bakım rutini oluşturacağını tek tek seninle paylaşalım. 

Gündüz cilt bakımı için

C vitamini kullan

C vitamini kullan

Aydınlık bir cilt görünümü için doğru içerikleri doğru zamanda kullanmalısın. C vitamini, cildin daha aydınlık ve ışıltı görünmesine yardımcı olan en değerli içeriklerden biridir. C vitamininden en yüksek performansı görmek için gündüz cilt bakım rutininde kullanmalısın. 

C vitamini içeren gündüz serumu araştırıyorsan senin için Kiehl's Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate Serum'u öneririz. Formülünde %12,5 C Vitamini içeren bu cilt bakım serumu, bugüne kadar denediğimiz en yoğun C vitamini içeren serumlardan biri!  %10.5 oranında saf C Vitamini (L-Ascorbik Asit) ve %2 oranında Cg Vitamini içeren Kiehl's serum, yüzünde ince çizgilerin azalmasına yardımcı olurken, bir yanda da aydınlanmasını sağlar. Cildi daha sağlıklı ve pürüzsüz göstermeye destek olan bu serum, düzenli olarak kullanıldığında yüze daha aydınlık ve enerjik bir bitiş sağlıyor. Gündüz cilt bakım rutininde yoğun konsantre forma sahip bir serum kullanmak istiyorsan Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate Serum tam sana göre bir tercih olacak!

Editörün önerisi: C vitamini gibi yoğun konsantrelere sahip serumlar kullanıyorsan mutlaka sonrasında cildine güneş koruyucu kremini kullanmalısın. Özellikle yaz aylarında C vitamini kullanmaya devam etmek istiyorsan ilk önce temizlenmiş yüzüne serumunu uygula, sonra güneş kremini sürerek cildini koruma altına al.

Hyaluronik asidi gündüz bakımına ekle

Hyaluronik asidi gündüz bakımına ekle

Yüzünün daha aydınlık, adeta 'glowy' görünmesi için cilt bakım rutinine Hyaluronik Asidi eklemelisin. Hyaluronik asidin temel görevi, cilt altındaki nemi tutması ve yüzü daha dolgun göstermesi. Eğer cildindeki hyaluronik asit oranı azalırsa yüzün daha solgun, mat ve cansız görünebilir. Hyaluronik asidi biz en çok gündüz cilt bakım rutininde kullanmayı seviyoruz. 

Kiehl's Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate serumun içeriğindeki hyaluronik asit, hem yüze ekstra nem kazandırıyor, hem de C vitamininin emilimini kolaylaştırıyor. Hyaluronik asit kullanımı, ciltteki kusurların düzelmesine yardımcı oluyor, cilde daha dolgun bir görünüm kazandırıyor ve kırışık görünümü azaltıyor. Kiehl's serumu gündüz temiz cildine uygulayarak gün boyu daha ışıltılı ve enerjik görünebilirsin. 

Gece cilt bakımı için

Cildinin yenilenmesini sağla

Cildinin yenilenmesini sağla

Gece cilt bakımının en önemli amacı cildin kendisini yenilemesine destek olmaktır. Çünkü biz gece uyurken, cildimiz kendini yenilemeye çalışır. Bu döngüye destek olacak içerikler kullanarak sabahları daha aydınlık ve fresh bir cilde uyanabiliriz. 

Cildin kendini yenilemesini sağlamak için biz Kiehl's Midnight Recovery Concentrate gece bakım iksirini kullanıyoruz. Gözle görülür şekilde cildin kendini yenilemesini ve onarmasını sağlayan bu gece serumu, cildi yumuşacık yapıyor ve mis gibi kokusuyla gece bakımını taçlandırıyor. Kiehl's serumun formülündeki  %99.8 oranında temel ve botanik yağlardan oluşan bitkisel konsantre, cildi sıkılaştıracak ve daha aydınlık görünmesini sağlayacak. Düzenli olarak kullandığında cildindeki ince çizgilerin azaldığını fark edersin.

Antioksidan etkileri olan yağları kullan

Antioksidan etkileri olan yağları kullan

Gece bakımı için antioksidan içerikleri kullanmak çok önemli! Böylece cildimiz kendini onarır ve dış etkenlere karşı koruma altına alır. Doğal yağların antioksidan etkilerinden faydalanmak istiyorsan gece bakımında Kiehl's Midnight Recovery Concentrate gece bakım iksirini kullanmalısın. Akşam sefası yağı, lavanta yağı ve skualan içeren Kiehl's serum, gece boyu cildine nüfuz ederek sabah daha pürüzsüz bir ciltle uyanmana yardımcı olur. 

Cildinin aydınlık görünmesi için konsantre yapıları olan serumları kullanmanı tavsiye ediyoruz. Çünkü serumlar cilt tarafından daha hızlı ve kolay bir şekilde emilerek daha etkili sonuçlar ortaya çıkarıyorlar. Doğal kaynaklı içerikleri tercih ederek istediğin o 'glowy' cilt görünümüne daha kısa yoldan ulaşabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?