Cildinin doğal güzelliğini ortaya çıkartacak 6 cilt bakım tavsiyesi!

Cildinin doğal güzelliğini ortaya çıkartacak 6 cilt bakım tavsiyesi!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Her zaman doğal güzelliği ile göz kamaştıranlar vardır ya; aslında onlar gibi olmak sandığımız kadar zor değil! Cilt bakım rutinimizi şöyle bir gözden geçirip, doğru adımları bakım rutinimize dahil ettiğimizde cildimizin doğal güzelliği de ortaya çıkar. Aslında tek yapmamız gereken, doğru cilt bakım ürünlerini doğru zamanda, doğru şekilde kullanmak. O zaman şimdi, bu cilt bakım tavsiyelerimizi deneyip cildinin doğal güzelliğinin açığa çıkmasını sağlamaya ne dersin? Hadi başlayalım! :)

İpucu # 1: Makyajını her zaman temizle

Garnier Micellar Gül Suyu Kusursuz Makyaj Temizleme & Işıltı

Gün sonu geldiğinde makyajını silemeyecek kadar yorgun olabilirsin. Ancak makyajla uyumak, cildine birçok zarar verebilir. Kalıntılardan dolayı gözeneklerin tıkanabilir, siyah noktalar artabilir, çeşitli cilt kusurları ortaya çıkabilir. Bu durumun oluşmaması için makyajını temizlemeyi asla atlamamalısın.

Makyajını çıkartmak için uzun uğraşlar vermene de hiç gerek yok çünkü micellar su ve bir pamuk sana yetecektir! :) Hatta makyajını çıkardığında cildinin solgun görünmeyip sağlıkla parlaması için bizim süper bir önerimiz var: Garnier Micellar Gül Suyu Kusursuz Makyaj Temizleme & Işıltı! Sen de Garnier Micellar Gül Suyu’nu dene, hem makyajını tek adımda çıkar hem de cildin parlasın!

İpucu # 2: Cildini kurutmadan temizle

Cildini kurutmadan temizle

Tabii ki makyaj temizlemek dışında cildini derinlemesine arındırmayı da unutmamalısın. Cildinin doğal güzelliğinin önüne geçecek her türlü kir, yağ ve kalıntıyı cildinden temizleyip diğer cilt bakım adımlarına geçebilirsin. Özellikle cildini nazikçe, kurutmadan temizleyecek ürünleri tercih etmeni öneririz.

Bizim bu konudaki favorilerimizden biri ise Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli! Tüm cilt tiplerine uygun bu temizleme jeli, %96 doğal kaynaklı, Hyaluronik Asit ve Aloe Vera ile zenginleştirilmiş formülü ile cildimizi kirden, kalıntılardan kurtarıyor ve sıkılaşmış gözeneklere sahip olmamızı sağlıyor. Günlük olarak bu temizleme jeliyle cildini nazikçe temizleyebilirsin.

İpucu # 3: Peeling zamanı

Peeling zamanı

Cildinin doğal ışıltı potansiyelini artırmak için mükemmel bir seçenek de cildin ihtiyacına göre, haftada iki ila üç kez peeling yapmak! Ölü cilt hücreleri cilt yüzeyinde birikebilir ve cildin donuk görünmesine neden olabilir. İşte bu duruma engel olmak için biz, Garnier Kayısı Peelingi’ni kullanıyoruz. Organik kayısı yağı içeren Garnier Kayısı Peelingi, yumuşak dokusu ve keyif veren leziz kokusuyla cildimizi derinlemesine temizliyor, arındırıyor.

İpucu # 4: Nemlendirici adımı

Garnier Hyaluronik Aloe Jel

Tüm bu bahsettiğimiz ipuçları arasında en önemlilerinden ve asla atlanmaması gereken adımlardan biri, nemlendirme adımı! Sonuçta cildimizin doğal güzelliğe kavuşması, yoğun şekilde nemlenmesiyle olur. Bu konuda da Garnier Hyaluronik Aloe Jele güvenimiz tam! İlk kullandığımız günden beri favorimiz olan bu nemlendiricide, Aloe Aera ve Hyaluronik Asit jel dokunun ferahlığında buluşuyor! Cildimizi nemlendirirken dolgunlaştıran bu nemlendirici, tam anlamıyla susayan cildimizin nem kaynağı! :) Cildimizi temizledikten sonra günlük olarak kullanıyoruz ve cildimizi anında nemlendiriyoruz.

İpucu # 5: Kâğıt yüz maskesiyle cildine canlılık kat

Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi

Kağıt maskeler son dönemin en yükselen trendlerinden ve bizce gerçekten de kurtarıcılar! Yoğun nem sağlayan, cildimize canlı bir görünüm veren kağıt maskeler düzenli kullanımla beraber cildimizin doğal güzelliğini açığa çıkartmamıza destek oluyor. Hyaluronik Asit ve cildimize canlılık katan nar özleri içeren Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi ise en sık kullandığımız maskelerden! Cildimizi yoğun şekilde nemlendirerek canlı bir görünüm kazandıran bu maske, cildimizin neme doyarak canlı görünmesini sağlıyor.

İpucu # 6: BB kremle doğal güzellik

Güneş Lekelerine Karşı Garnier BB Krem

Güneşin zararlı etkileri maalesef cildimizin doğal güzelliğine de etki ediyor ve lekeler ortaya çıkabiliyor… Güneş lekelerine engel olmak için ise günlük olarak cildimizi koruma altına almamız, cildimizi güneşin zararlı UV ışınlarından korumamız gerekiyor. Hem hafif yapısıyla doğal bir kapatıcılık sağlayan hem de cildimizi UV ışınlarına karşı koruyan Güneş Lekelerine Karşı Garnier BB Krem bizim günlük rutinimizin bir parçası! Sabah evden çıkmadan tüm yüzümüze uygulayarak hem hafif bir ten makyajı yapmış oluyoruz hem de cildimizi koruma altına almış oluyoruz. Daha ne olsun? :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?