Cildinin Özen Göstermen Gereken Bölgelerini Nasıl Keşfedebilirsin?

Cildinin Özen Göstermen Gereken Bölgelerini Nasıl Keşfedebilirsin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cildinde bakıma daha çok ihtiyaç duyan, özen göstermen bölgeleri nasıl keşfedebilirsin, adım adım anlatıyoruz.

Hepimizin cildi birbirinden farklı ve özel bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Kimimizin başı gözenekleriyle dertteyken, kimimiz yaşlanma belirtileriyle baş etmeye çalışıyor, kimimiz ise biraz daha fazla nemin peşinde. Peki sen cildinin gerçekten ihtiyacı olan, özellikle eğilmen gereken bölgelerini biliyor musun? Cevap “Hayır” ise sakın endişelenme, cildinde 5 ana boyutuyla özen göstermen bölgeleri nasıl belirleyebileceğini en kolay yollarıyla açıklıyoruz.

1. Yaşlanma belirtileri ve kırışıklıklar

1 Yaşlanma belirtileri ve kırışıklıklar

Cildindeki yaşlanma belirtilerini fark ediyor, bir an önce bunlara bir “Dur” demek istiyor ama nereden başlayacağını bilmiyor olabilirsin. Kesinlikle yalnız değilsin! Yaşlanma karşıtı kırışıklık bakımı aslında hiç de zor değil. Sadece doğru noktalara odaklanmalı, doğru içerikleri kullanmalısın. Tabii kırışıklık kremlerini ve serumlarını düzenli olarak kullanmayı da unutmamalısın.

Yaşlanma belirtilerini nasıl belirleyebilirsin? Yüzde yaşlanma belirtilerini gösteren 5 bölge bulunuyor:

1. Alın çizgileri

2. Glabellar: Kaş ortasında oluşan dikey çizgiler. Çatık kaş görünümüne sebep olabiliyorlar.

3. Periorbital: Göz çevresinde oluşan çizgiler. Göz kenarında olanlara kazayağı adı da veriliyor.

4. Nazolabial kıvrım: Burun kenarında oluşan gülümseme çizgileri

5. Ağız kenarı çizgileri: Dudakların kenarında oluşan dikey çizgiler.

Kırışıklık karşıtı bakım önerisi: Cildindeki yaşlanma belirtilerinin tamamı için gözle görülür sonuçlar almak için L’Oréal Paris Revitalift Lazer serisini kullanabilirsin. Serideki Lorel Retinol Serum, en derin kırışıklıklar üzerinde bile etkili.

2. Solgun ve mat görünüm

2 Solgun ve mat görünüm

Eğer aynaya baktığında solgun ve mat bir cilt görünümü görüyorsan, doğru ürünler kullanarak cildinin daha sağlıklı, canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsin. Ciltteki nem kaybı, kırışıklık görünümü, gözenekler ve kızarıklıklar gibi cilt problemleri cildinin solgun ve mat görünmesine neden olabilir. Cildini düzenli olarak temizleyerek, nemlendirerek ve detoks etkili maskeler kullanarak sağlıkla parlamasını sağlayabilirsin.

Cilt parlaklığı için bakım önerisi: Cildini düzenli olarak her gün temizleyebilir, peeling yapabilirsin. L’Oréal Paris Şeker Peelingi Işıltı Canlandırıcı, cildin arınmasını sağlarken, sağlıklı bir ışıltıya sahip olmasını sağlıyor.

3. Sıkılık kaybı

3 Sıkılık kaybı

Ciltteki sıkılık kaybı, yaşlanma belirtilerinin arasında yer alıyor. Cilt esnekliğini kaybetmeye başladığında, nazolabial kıvrım yani burun kenarındaki gülümseme çizgileri ve çene hattındaki alt kontur adı verilen bölgede kendini belli etmeye başlıyor. Eğer bu bölgelerde bahsettiğimiz sıkılık kaybını gözlemliyorsan, cildinin sıkılaşmasını sağlayacak ürünlere yönelmelisin.

Sıkılaştırıcı bakım önerisi: Cildin eski sıkılığını ve elastikiyetini kazandırmak için L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem’i kullanabilirsin. Retino-peptidler içeren formülü ile cildinin daha sıkı görünmesine yardımcı olacak.

4. Gözenek görünümü ve siyah noktalar

4 Gözenek görünümü ve siyah noktalar

Birçoğumuzun başı genişlemiş gözeneklerle ve siyah noktalarla dertte. Cilt iyi temizlenmediğinde ve yağlı / karma olduğunda, burun kenarındaki yanak bölgesindeki gözenekler genişleyebilir, burun üzerinde siyah noktalar oluşabilir. Bunun önüne geçmek için cildini düzenli olarak temizlemeli, detoks etkisi için kil maskesi uygulamalısın.

Detoks etkili bakım önerisi: Cildindeki fazla yağı ve kiri arındırmak için haftada birkaç kere L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi’ni uygulayabilirsin. Saf kil ve kömür içeren formülü ile bu maske, cildinin arınmasına yardımcı olacak.

5. Cilt lekeleri ve pigmentasyon

5 Cilt lekeleri ve pigmentasyon

Cilt çevresel faktörlere maruz kaldığında, cilt lekeleri ve renk eşitsizliği yani pigmentasyon ortaya çıkıyor. Yanaklardaki renk eşitsizliğinin ve kahverengi lekelerin önüne geçmek için öncelikle cildini güneşten korumalı, lekelere uygun bir bakım uygulamalısın.

Leke için bakım önerisi: Cildinde koyu lekeler ve renk eşitsizliği varsa, glikolik asit içeren bir kür uygulayabilirsin. L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 7 Günlük Kür, içerisinde glikolik asit içeren ampullerle cildin aydınlanmasına, leke görünümünün azalmasına yardımcı oluyor.

Cildindeki ihtiyaçları nasıl belirleyebilirsin?

Cildindeki ihtiyaçları nasıl belirleyebilirsin?

Buraya kadar, cildin özenli bir bakım isteyebilecek 5 boyutunu öğrendik. Peki bu bölgeleri kendinde nasıl keşfedebilirsin? Tek yapman gereken L’Oréal Paris Skin Genius Akıllı Cilt Analizi Uzmanı’nı denemek. Sadece bir selfie çekip uygulamaya yükleyerek, dermatolog ve uzmanlarla birlikte geliştirilmiş bu dijital cilt analizini evinde yapabilirsin.

L’Oréal Paris Skin Genius, yüklediğin fotoğrafından cildini bu 5 boyutuyla analiz ediyor, güçlü ve zayıf yönlerini belirliyor ve kullanabileceğin ürünleri sana özel bir şekilde öneriyor. Cildin için vazgeçilmez olan ürünleri önerdiği gibi, sabah ve akşam rutin önerileri ile işini son derece kolaylaştırıyor. Eğer sen de cildine özel, kişisel bir cilt bakım rutini oluşturmak ve cilt problemlerine doğru bakımı uygulamak istiyorsan, Skin Genius uygulamasını buraya tıklayarak deneyebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?