Ev yapımı maskeler hakkında mutlaka bilmen gerekenler

Ev yapımı maskeler hakkında mutlaka bilmen gerekenler

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Pazar günü yüzüne maske yapıp evde SPA keyfi yaşayanlar kimler? Bizim en sevdiğimiz pazar aktivitelerinin başında pazar bakımları geliyor. Bir de doğal maskeler işin içine girdi mi bizden mutlusu olamaz! Evde yapılan doğal maskelerle cildin daha iyi temizlendiğini ve beslendiğini hissediyoruz. Ev yapımı maskelerin cilde faydasını ve evde hangi maskeleri yapabileceğini anlatıyoruz. Sen de aşağıdaki doğal cilt maskelerinden ilham alarak pazar günlerine sağlık katabilirsin.

Editörün Notu: Evde doğal içeriklerle hazırlanan maskeler, cildinde her zaman iyi sonuçlar vermeyebilir. evde avokado maskesi, kahveyle peeling, yumurta maskesi, maya maskesi, zerdeçal maskesi gibi maskelerin ciltte tahriş ve reaksiyon yaratma ihtimali çok yüksek. Bu yüzden, yine doğal içeriklerden oluşan ama cilt kullanımı için formüle edilmiş yüz maskelerini kullanmanı öneririz.

Evde nem maskesi yapımı

Evde nem maskesi nasıl yapılır?

Nem maskeleri, cildin ihtiyacı olan nemi sağlayarak cildin daha aydınlık ve parlak görünmesine yardımcı oluyor. Cildin en doğal ihtiyaçlarından biri olan nem maskesi, cildin güç  kaynağını destekler. 

Evde nem maskesi yapmak isteyenler için Vichy Mineral 89 Nem ve Güç Kaynağı Maskeyi öneririz. İçeriğindeki %89 Vichy Volkanik Suyu, Mikro Alg kaynaklı elyaf doku ve doğal kaynaklı hyaluronik asit sayesinde cildinin nem ihtiyacını karşılıyor ve yüzünün daha dolgun görünmesine yardımcı oluyor. Dolgun ve pürüzsüz bir görünüm için biz haftada bir kere Vichy nem maskesini uyguluyoruz. Vichy kağıt maskeyi düzenli olarak kullandığında cilt bariyerinin güçlendiğini ve cildinin daha parlak göründüğünü fark edersin. İşte evde nem maskesinin en büyük farkı da bu! 

Evde Hindistan cevizi maskesi yapımı

Evde Hindistan cevizi maskesi yapımı

Evde doğal maske yapmayı çok sevdiğimiz doğru! Ama kendi doğal maskemizi yapmak yerine güvendiğimiz markaların doğal içeriklere sahip olan maskelerini tercih ediyoruz. Dermatolojik testlerden geçen yüz maskeleri daha güvenli ve etkili sonuçlar ortaya çıkarıyorlar.

Evde Hindistan cevizi sütü maskesi yapmak cildi yoğun bir şekilde besliyor ve parlamasına yardımcı oluyor. Biz de doğal maske tercihimizi Garnier Süt Bombası Hindistan Cevizi Maskeden yana kullanıyoruz. Hyaluronik Asit ve Hindistan cevizi sütü içeren Garnier kağıt maske, cildi yoğun bir şekilde besliyor ve cildin kuruluğunu azaltıyor. Bizim gibi dönemsel olarak mat ve solgun bir cilde sahipsen Garnier maske senin cildine çok iyi gelecek. Konsantrasyon olarak 1 Haftalık nemlendiriciye eşit olarak formülü sayesinde cildin nemlenir ve ışıl ışıl görünmeye başlarsın. Kağıt maskeyi 15 dakika boyunca yüzünde tut. Sürenin sonunda kalan ürünü cildine dağıtarak maskeden maksimum verimi alabilirsin. 

Evde avokado maskesi yapımı

Evde avokado maskesi yapımı

Avokado, vücudumuz için olduğu kadar cildimiz için de çok faydalı! Avokado maskesi, cildin doğal nem döngüsünü destekliyor ve cilt yüzeyindeki nemin hapsedilmesine yardımcı oluyor. Evde avokado maskesi yapmak isteyenlere Kiehl's Avocado Nourishing Hydration Maske'yi öneririz. Formülündeki avokado yağı ve avokado özü sayesinde cilt görünümünü canlandırıyor ve cildine ekstra nem veriyor. Böylece cildinde kuru ve solgun görünüm yerine daha dinamik görünmeye başlıyorsun. 

Pürüzsüz, yumuşak ve sağlıklı görünen cilt için avokado maskesini haftalık cilt bakım rutinine dahil etmelisin. Cildinin kuruluk durumuna göre haftada 1-2 kere kere Kiehl's avokado maskesini kullanmanı öneririz. Zengin içeriği ve kremsi dokusuyla evde SPA keyfi yaşamak için avokado maskesi hemen denemeye başlamalısın. 

Evde kil maskesi yapımı

Evde kil maskesi yapımı

Eminiz yağlı cilde sahip olanlar en az bir kere kil maskesini denemiştir. Kil maskesi cildin doğal nem dengesini ayarladığı ve ciltteki sebum oranını dengelediği için özellikle yağlı ve karma cilde sahip olanlar tarafından çok seviliyor. Cildinde siyah nokta gibi cilt kusurları varsa kil maskesini en kısa sürede denemelisin!

Evde yaptığımız ve en iyi sonuç aldığımız kil maskelerinin başında L'Oreal Paris Saf Kil Detoks Maskesi geliyor. Formülündeki 3 saf kil sayesinde cilde detoks etkisi sağlıyor ve içten gelen bir ışıltı kazandırıyor. Loreal kil maskesi adeta mıknatıs gibi çalışıyor ve gözeneklerde biriken kir ve pürüzleri dışarı çekerek ciltte derinlemesine temizlik sağlıyor. Evde kil maskesi yaptıktan sonra cildin kurumuyor, içten gelen ışıltıyla parlıyor! Haftada 2-3 kere kil maskesi yaparak cilt pürüzlerini giderebilir ve daha pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?