Hemen şimdi edinmen gereken cilt bakım alışkanlıkları!


Kusursuz cilt görünümü için yeterince iyi cilt bakımı yaptığını düşünüyor musun? Yoksa keşkelerle dolu bir cilt bakım rutinin mi var? Keşke daha çok nemlendirici uygulasam, keşke cildime daha iyi baksam... Ne zaman aynada kendini görsen içinden geçirdiğin  ''keşke'' sayısını tahmin edebiliyoruz. Bugün cilt bakım rutininde dönüm noktası olarak saydığın bir gün olsun. Cilt bakımını geliştirmen için hemen şimdi uygulamaya başlayacağın harika önerileri sıralıyoruz. 

Geceleri uyumadan cildini temizle

Geceleri cildini temizle

Cilt bakımı konusunda uzman olan herkes, cildimizi günde mutlaka iki kere temizlememizi öneriyor. Hem sabah hem akşam cildini mutlaka temizlemelisin. Gün içinde cildinde biriken kirler, makyaj kalıntıları ve fazla yağı arındırmalısın. Çünkü sen uyurken cildin kendini yeniler ve onarır. Fakat gözeneklerin yağ ve kirle dolu olursa cildin kendini yenileyemez, tam tersi cilt kusurlarına zemin hazırlar. Bu nedenle düzenli olarak cildini derinlemesine temizlemen çok önemli. 

Cilt temizliği denilince bizim aklımıza ilk olarak micellar su geliyor. En iyi micellar sulardan biri olarak gösterilen, hipoalerjenik özelliği ile öne çıkan Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, cildi derinlemesine temizler ve makyajını tek adımda temizlemene yardımcı olur. Yüzünde yapışkan bir his bırakmayan, cildini rahatlatan Garnier Micellar Suyu, kirleri bir mıknatıs gibi çekiyor. Ne kadar yorgun olursan ol, tek bir pamukla cildini ve mkyaj kalıntılarını kolayca temizleyebilirsin.

Cildini nemlendirmeyi unutma

Cildini nemlendirmeyi unutma

Cilt bakımında her zaman cildine nem kaynağı olacak ürünlere öncelik vermelisin. Biliyorsun, nemsiz kalan cilt kendini korumak için sebum üretimini arttırır bu da yüzde aşırı yağlanma ve parlama sorununu ortaya çıkarır. Cildinin ihtiyacı olan nemi hyaluronik asit ve aloe vera gibi içeriklerden sağlayarak yüzünün daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin.

Cildini günlük olarak nemlendirmek için %96 doğal kaynaklı içeriklere sahip Garnier Hyaluronik Aloe Serisini tavsiye ederiz. Hyaluronik asit ve aloe vera içeren nemlendirici jel sayesinde cildin 48 saat boyunca nemli kalır. Hyaluronik Aloe jeli kullananlardan olarak biz de cildimizin anında nemlendiğini, ferahladığını söyleyebiliriz. Bu serinin tamamen vegan formüllü* olduğunu da unutmadan söyleyelim. 

Bol bol su iç

Bol bol su iç

Nemsiz kalan cildinin sebebi yeterince su tüketmemek de olabilir. Günlük 2 litrenin altında sıvı tükettiğinde cildinde kuruluk, nemsizlik, yorgun görünüm ve pul pul dökülme sorunu yaşayabilirsin. Özellikle kurumaya eğilimli cildi olanlar her gün en az 2 Litre su içerek cildi nemli tutmalılar.

Cildinin aşırı nemsiz olduğunu gözlemliyorsan Garnier Nem Bombası Kağıt Maskeleri kullanabilirsin. Canlandırıcı etkisi olan Garnier Nem Bombası, cildi yoğun bir şekilde nemlendiriyor ve daha sağlıklı bir parlak görünüm sağlıyor. Nemsizlikten kaynaklanan mat ve yorgun görünümü düzenliyor, cildinin enerjik, dinç görünmesine yardımcı oluyor. 

Yüzüne sık sık dokunma

Sivilcelerine dokunma

Kusursuz cilt görünümü için bugünden itibaren cildindeki kusurları sıkmayı, oynamayı hatta mümkünse onlara dokunmayı bırakmalısın. Yüzündeki kusurları sıkarak temizlemeye çalışmak cildinde geri dönüşü olmayan izlerin oluşmasına yol açabilir. 

Cilt kusurlarının azalmasına yardımcı olacak ve cildindeki yağ üretimini kontrol altına alacak harika bir ürün önerimiz var: Garnier Saf&Temiz Kömürlü Soyulabilen Siyah Maske. Siyah noktalara karşı etkinlik gösteren Garnier kömür maske, T bölgesindeki yağlı görünümünden uzaklaştırır ve cilde doğal bir matlık kazandırıyor. Kömür ve Salisilik Asit içeren formülü de cildindeki gözenekleri derinlemesine temizliyor, inatçı siyah noktaları azaltarak tekrar oluşmasına engel oluyor. Soyulabilen maskeyi kullandıktan sonra cildinden çıkan kir ve yağa inanamayacaksın. 

Peeling yap

Peeling yap

Harika görünen cilt için cildinin temiz ve parlak görünmesi yeterli! Fakat bu görünüm senin sandığından daha zor olabilir. Gözeneklerinin temizlenmesi ve cildinin canlı görünmesi için düzenli olarak peeling yapmaya başlamalısın. 

Organik kayısı yağı içeren Garnier Kayısı Peeling, gözeneklerini derinlemesine temizleyerek cildine sağlıklı bir parlaklık kazandırıyor. %100 doğal kaynaklı Perlit ve kayısı çekirdeği tozu ilk uygulamadan itibaren cildini doğal peeling tanecikleri ile yoğun bir şekilde temizleyerek sağlıklı bir parlaklık kazandırıyor. Haftada 2-3 kere peeling yaptığında cildindeki değişikliği hızlıca fark edersin. Leziz kayısı kokusuna ise bayıldığımızı söylemeden geçmeyelim.

*Hayvansal kaynaklı veya türevi bileşen içermez.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala