Cildini Dış Etkenlere Karşı Nasıl Koruyabilirsin?

Cildini Dış Etkenlere Karşı Nasıl Koruyabilirsin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Evde de olsak, dışarıda da olsak, cildimizi dış etkenlere karşı koruma altına almamız gerekiyor. Güneşin zararlı UV ışınlarından, hava kirliliğine, serbest radikallere kadar cildimizi etkileyen, erken yaşlanmaya neden olan birçok faktör var. Özellikle kırışıklık, lekeler gibi cilt sorunlarına neden olan bu faktörlere engel olmak için bizim bir sırrımız var! :) Bu sırrımızı keşfetmeye hazır mısın?

Cildimiz dış etkenlerden nasıl zarar görür?

Cildimiz dış etkenlerden nasıl zarar görür?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi güneşin UVA/UVB ışınları, kirli hava, serbest radikaller gibi çevresel faktörler cildimize zarar veriyorlar. Bu çevresel faktörler, ciltte oksidatif hasar oluşturuyor. Bu da cildimizin esnek olmasını sağlayan kolajeni parçalayarak cilt bariyerine zarar veriyor. Hasarlı bir cilt bariyeri ise cildi UV ışınlarına karşı koruyamaz hale gelir ve erken yaşlanma, lekeler gibi sorunlar ortaya çıkmaya başlar. İşte buna engel olmak için cildimizi çevresel faktörlere karşı koruma altına almamız gerekir.

Dış etkenlere karşı koruma kalkanı: Antioksidanlar!

Dış etkenlere karşı koruma kalkanı: Antioksidanlar!

Cildimizi dış etkenlere karşı korumak için bizim sırrımız antioksidanlar! Antioksidanların cildimizi UV ışınları, kirlilik gibi çevresel saldırganların neden olduğu serbest radikallere karşı korumaya yardımcı olabileceğini biliyor muydun? Bu doğru! Cildimizi güneşten korumaya yardımcı olmak için geniş spektrumlu güneş koruyucu giymenin yanı sıra antioksidan kullanımına da özen gösteriyoruz.

Antioksidanlar, çeşitli dış etkenler tarafından üretilen serbest radikalleri nötralize edebiliyor. Antioksidanlarla formüle edilmiş ürünleri cildimize uyguladığımızda, serbest radikaller cildimiz yerine antioksidanlara bağlanır. Böylece cildimizin zararlı serbest radikallere karşı korunmasına yardımcı oluruz.

Peki, ne yapmalı?

Peki, ne yapmalı?

Henüz yapmadıysan, günlük cilt bakım rutininde antioksidan içeren ürünleri kullanma zamanı gelmiş demektir. Ancak maksimum fayda için, bu antioksidanları cildini hem yaşlanmaya hem de güneş hasarına karşı korumak için geniş spektrumlu SPF ile birlikte kullanmanı öneririz. Bu kombinasyon, cildimizi dış etkenlere karşı koruma altına almamız için idealdir!

Antioksidan içeriğe sahip favorimiz olan ürünler:

SkinCeuticals C E Ferulic

Normal ve olgun ciltler için bizim favorimiz SkinCeuticals C E Ferulic Serum. E vitamini, C vitamini ve başka bir güçlü antioksidan olan Ferulik Asit içeren bu serum, kirlilik gibi çevresel faktörlerin ürettiği serbest radikallere karşı, cildimizin doğal koruma savunmasını güçlendirmeye yardımcı olur. Sabahları, cildimizi temizledikten sonra, yüzümüze, boynumuza ve dekolte bölgemize 4-5 damla kadar uyguluyoruz. İşte bu kadar! :)

SkinCeuticals Phloretin CF

Normalden yağlıya dönük ve lekeye eğilimli ciltler için ise önerimiz SkinCeuticals Phloretin CF serum. Bu antioksidan içeren yüz serumu, çevredeki serbest radikalleri nötralize etmeye ve ince çizgilerin, düzensiz cilt tonunun görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur.

SkinCeuticals Serum 10

İlk kez C vitamini içeren cilt bakım serumu kullanmaya başlayacak olanlar veya hassas bir cilde sahip olanlar için ise önerimiz SkinCeuticals Serum 10. Özellikle cildi için antioksidan serum kullanmaya başlamak istiyor fakat doğru ürünü seçemeyenler için oldukça uygun bir serum. Hatta başlangıç antioksidanı bile diyebiliriz. :) 

Güneş koruyucu önerimiz:

Cildimize özen göstermenin altın kuralı, geniş spektrumlu bir güneş koruyucu uygulamayı asla atlamamaktır. Yani hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı cildini koruyan güneş koruyucular kullanmalısın.

İster sıcak, güneşli bir gün, ister dışarıda soğuk ve yağmurlu bir gün olsun, güneşin UV ışınları iş başındadır; cildimize zararlı etkileri vardır. Bu nedenle güneş koruyucu uygulamak çok önemlidir. Bu konuda SkinCeuticals Ultra Facial Defense SPF 50 güneş koruyucu bizim favorilerimizden! Nemlendirici etkili, tüm ciltlerin kullanımına uygun bu güneş koruyucuyu günlük olarak kullanarak, cildimiz koruma altına alabiliyoruz!

Cildini korumak için daha fazla bilgiye mi ihtiyacın var?

Eğer cildini çevresel etkenlere karşı koruma altına almak hakkında daha fazla bilgi almaya, cildinle ilgili daha fazla bilgi öğrenmeye ihtiyacın varsa sana harika bir önerimiz daha var! :) Şimdi, hemen buraya tıklayıp, SkinCeuticals’ın Ücretsiz Canlı Destek ve Canlı Video Destek hizmetinden yararlanabilirsin! Evde oturduğun yerden cildin hakkında öneriler almak işte bu kadar kolay! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?