Kağıt Maskeleri Tercih Etmen için 5 Neden


Cilt bakım rutininde kağıt maske kullananlar kervanına henüz katılmadıysan, neler kaçırdığını tahmin bile edemezsin!

Son zamanlarda hem televizyon reklamlarında hem de TikTok’ta sık sık kağıt maske önerileriyle karşılaşıyor olmalısın. Bizim gibi cilt bakımı alanındaki yeniliklere açıksan kağıt maskeleri çoktan denemişsin demektir. Fakat hala kağıt maskeyi hiç denememiş, denese bile cilt bakım rutinine dahil etmemiş birçok kişi var. 

Denediğimiz günden beri vazgeçilmezimiz olan kağıt maskeleri tercih etmeni sağlayacak beş nedeni açıklıyoruz! Kağıt maskenin avantajlarına dair merak ettiğin önemli detayları bu makalemizde bulabilir ve neden kağıt maske kullanılmalı sorusunun en cazip yanıtlarını öğrenebilirsin!

1. Kağıt Maskeler Etkilidir

Kağıt Maskeler Etkilidir

Kağıt maskeler, yüzü nemlendirip besleyerek cildin ideal nem dengesini korumaya yardımcı oluyor. Yüz boyutuna göre hazırlanan kağıt maskeler nemlendirici bileşenlerin cilt üzerinden buharlaşıp gitmesine izin vermeden yoğun şekilde etki sağlıyor. 

Editörün Önerisi: Sen de etkili bir kuru cilt bakımı için nemlendirici kağıt maske önerisine ihtiyaç duyuyorsan Garnier Nem Bombası Kağıt Maske'yi deneyebilirsin.

2. Kağıt Maskeler Verimlidir

Kağıt Maskeler Verimlidir

Yüz bakımında kullanılan kağıt maskeler yüze yapıştırıldıktan sonra, ambalajda kalan ürün boyun ve dekolteye de uygulanabiliyor. Dolayısıyla tek bir kağıt maskeyle farklı bölgelere de bakım desteği sağlamak mümkün oluyor. Özellikle düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman kağıt maskeler cildin daha pürüzsüz, canlı ve sıkı görünmesine yardımcı oluyor.

Editörün Önerisi: Yanlış cilt bakım uygulamaları sonucunda cilt bariyerinin zarar gördüğünden endişe duyuyorsan Garnier 2 Milyon Probiyotik Türevi İçeren Onarıcı Kağıt Yüz Maskesi'ni tercih edebilirsin. Bu Garnier kağıt maske, cilde nem kazandırarak cildi yatıştırıyor ve cilt bariyerinin onarım sürecini destekliyor.

3. Kağıt Maskeler Doğa Dostudur

Kağıt Maskeler Doğa Dostudur

Kağıt maskelerin dokuları genellikle silikon içermediği ve doğada çözünebildiği için çevre dostu bir tüketim sağlıyor. Yüz ve göz altı maskesi olarak ayrılmaksızın pek çok kağıt maskenin doğa dostu olduğu söylemek mümkün. Bu sayede kağıt maskelerle hem cildini hem de doğayı koruyabilirsin. Sen de bizim gibi göz altındaki koyu halka görünümünden şikayetçiysen göz altına uygulanan kağıt maskelerin besleyici bileşenleri sayesinde daha parlak bir cilt görünümüne kavuşabilirsin.

Editörün Önerisi: Cildimveben.com editörleri olarak Garnier Nem Bombası Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi bizim favori göz altı maskemiz! Yorgun göz çevresini yoğun bir şekilde nemlendiren Garnier göz altı maskesi, göz altı torbalarını ve koyu halka görünümünü azaltmayı sağlıyor.

4. Kağıt Maskeler Kolay Kullanım Sağlar

Kağıt Maskeler Kolay Kullanım Sağlar

Kağıt maskeler cilt bakımının en kolay ve keyifli adımlarından biri. Kağıt maske kullanımı sırasında sadece paketi yırtıp kağıt maskeyi yüzüne yerleştirmen yeterli. Kağıt maske kullandıktan sonra yüz yıkanır mı diye düşünmene de hiç gerek yok. Ambalajda belirtilen bekleme süresi dolunca maskeyi çöpe atıp hayatına kaldığın yerden devam edebilirsin.

5. Kağıt Maskeler Rahatlatıcıdır

Kağıt Maskeler Rahatlatıcıdır

Günlük hayatın koşturmacası hepimizi yoruyor. Haliyle, arada bir insanın kendisini şımartması gerekiyor. Kağıt maskeler, ciltte soğukluk hissi yaratarak gerginlik ve yanma gibi sorunlara karşı hızlı çözüm sunuyor. Bu sayede hem yorulmadan cilt bakımı yapıp hem de kendini şımartabilirsin. Aklını kurcalayıp duran kağıt yüz maskesi işe yarıyor mu sorularını geride bıraktığımıza göre bir öneri daha verelim!

Editörün Önerisi: Garnier Hyaluronik Kriyojel Yorgunluk Karşıtı Soğutucu Göz Maskesi ile günün stresini ve yorgunluğunu geride bırakabilirsin. Bu Garnier göz maskesinin içeriğindeki hyaluronik asit, gliserin ve mentol soğutucu etkiyle birleşince göz çevresindeki yorgunluğu alıp götürüyor. Sana da cildindeki tazelenmiş hissin tadını çıkarmak kalıyor. 

Bonus: Kağıt Maske Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Kağıt Maske Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Aklında bir soru işareti kalmaması için kağıt maske neden kullanılmalı sorusunu detaylı bir şekilde yanıtladık. Ancak kağıt maskenin faydalarından en iyi şekilde yararlanabilmek için kağıt maskeleri doğru bir şekilde kullanman gerekiyor. Kağıt maske kullanımında cildinin ihtiyacına göre hareket edebilirsin. 

Cildin nem ihtiyacına bağlı olarak haftada iki veya üç kez kağıt maske kullanabilirsin. Bunun yanı sıra mevsim geçişlerinde, özel günlerde veya kendini yorgun hissettiğin her an kağıt maskeleri tercih edebilirsin.

Daha ne duruyorsun? Kendin için en iyi kağıt maskeleri seç ve uygulamaya hemen başla!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala