Bitkisel Cilt Bakımının Etkileri Nedir?


Son zamanlar bitkisel ve doğal cilt bakımı trendi yükselmeye başladı. Herkes en doğal içeriğin peşine düştü! Biz de cilt bakım ürünleri gurusu olarak bitkisel cilt bakımının ne olduğunu senin için detaylıca araştırdık.

Bitkisel cilt bakımını evde yapabileceğin en güzel ürünleri seninle paylaşma zamanı geldi! Doğanın gücünden ilham alan, en değerli çiçekleri kullanan bakım ürünlerini keşfettikten sonra bitkisel cilt bakımından vazgeçemeyeceksin. 

Bitkisel cilt bakımı nedir?

Bitkisel cilt bakımı nedir

Bitkisel cilt bakımı, doğal içeriklerin ağırlıklı olduğu bakım kremlerinin kullanıldığı bakım rutinleridir. Genellikle profesyonel cilt bakımlarında duyduğumuz bitkisel içerikler, artık en sevdiğimiz markalarda da kullanılmaya başlandı.

Bitkisel cilt bakımında ağır parfümlü, bol kimyasallı içerikler yerine daha saf ve doğal içerikler tercih ediliyor. Bu nedenle bitkisel içerikli cilt bakım ürünleri çok daha fresh ve çiçeksi kokuyor! 

Editörün önerisi: Bitkisel cilt bakımı yapmak için aktar karışımlarından ve kendi yaptığın bitkisel merhemlerden uzak durmalısın. Dermatolojik testlerden geçmeyen ürünler cildinde hassasiyet yaratabilir ve alerjik sonuçlar çıkarabilir. Güvendiğin markaların bitkisel bazlı ürünlerini kullanarak cilt bakımına doğallık katabilirsin.

Bitkisel cilt bakımının etkileri

Cildini ferahlatır 

Cildini ferahlatır

Bitkisel içerikleri olan cilt bakım ürünlerini kullanmak cildinin ferahlamasını ve derinlemesine temizlemesini sağlar. En çok övgü olan toniklerden biri L'Oreal Paris Değerli Çiçekler Temizleyici Tonik, formülündeki gül ve lotus bitkisiyle cildini beslemeye ve cilt dengesini korumaya yardımcı olur. 

Değerli Çiçekler Temizleyici Tonik'i ilk kullanımdan itibaren seni eşsiz çiçek kokusu büyüleyecek. Bitkisel cilt bakımı rutinin adeta keyifli bir SPA deneyimine dönüşür. Cildini günde iki kere tonikle silmek, gözeneklerinin içinde biriken yağ, kir ve makyaj artıklarının dışarı çıkmasını kolaylaştırıyor. Toniğin en sevdiğimiz özelliği ise gözenekleri sıkılaştırması. Böylece cildin daha sıkı ve pürüzsüz görünmeye başlıyor. 

Cildini arındırır

Cildini arındırır

Bitkisel cilt bakım ürünleri, cildini en doğal şekilde temizleyerek kirlerden arınmasını sağlıyor. Her ne kadar makyaj yapmasan da gün içinde gözeneklerine ve yüzüne gelen kirli hava cildini olumsuz etkiler. Yüzünü temizlemediğin takdirde cildinde siyah nokta oluşumu kaçınılmaz olabilir. 

Bitkisel cilt bakımında yüzünü temizlemek için L'Oreal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Jeli kullanmanı öneririz. Cildini derinlemesine arındıran, temizleyen ve ferahlamasını sağlayan Loreal yüz temizleme jelini çok seveceğine eminiz. Bu yüz temizleme jelinin en sevdiğimiz özelliği cildi kurutmadan temizlemesi ve temizleme sonrasında ciltte hassasiyet yaratmaması. Bazı yüz temizleme jellerinin cildi ne kadar kuruttuğunu tahmin edersin... Değerli Çiçekler Temizleme Jeli ise cildini ferahlatır ve daha yumuşak görünmesine yardımcı olur.

Cildini nemlendirir

Cildini nemlendirir

Bitkisel cilt bakım ürünlerinin en sevdiğimiz özelliği ciltte hassasiyet yaratmadan cildi beslemeleri ve cildi derinlemesine nemlendirmeleri. Biz bu etkileri en yoğun olarak L'Oreal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Sütü kullandıktan sonra anladık. 

L'Oreal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Sütü formülündeki Lotus ve Gül Özleri sayesinde cildini dengeleyerek daha pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. Cildin yumuşamasını sağlayan ve cildi dış etkenlerden karşı koruyan bu temizleme sütü, cildi hassas bir şekilde temizler. Cildi temizleyen, nemlendiren ve makyajın çıkmasını sağlayan bu temizleyici süt mutlaka her cilt bakımı koleksiyonunda olmalı. Bitkisel cilt bakım rutinin için yıldız bir ürün arıyorsan mutlaka Değerli Çiçekler Temizleme Sütü ile tanışmalısın. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!