Cilt Bakım Yağları Hakkında Bilmen Gereken 5 Şey

Cilt Bakım Yağları Hakkında Bilmen Gereken 5 Şey

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cilt bakım yağları hayatımızda girdiğinden beri kuruluk, matlık gibi cilt sorunları ile karşılaşmıyoruz. Yağlı ciltlerin bile severek kullandığı (evet, yanlış okumadın!) cilt bakım yağları, ihtiyacımız olan nemi ve besinleri cilde sağlayarak daha sağlıklı ve aydınlık görünmemize yardımcı oluyor. Hepsi bu kadar mı? Hayır tabii ki! Cilt bakım yağlarının faydalarını ve cilt yağlarının nasıl kullanılmasını gerektiğini tek tek anlatıyoruz. 

Cilt bakım yağı aslında tek bir yağdan meydana gelmiyor

Cilt bakım yağı aslında tek bir yağdan meydana gelmiyor

Cilt bakım yağı denildiğinde aklına tek bir yağ içeriği gelmesin. En iyi cilt bakım yağlarından biri olan L'Oréal Paris Mucizevi Yağ'da 8 temel yağ mevcut! Lavanta, Gül, Mercanköşk, Papatya, Biberiye, Portakal, Sardunya ve Lavandin yağları içeren formülü, farklı yağların gücünden yararlanarak cildimizi besliyor. Loreal cilt bakım yağını ilk kullandığımız günlerde 'bu cilt bakım ürünü ne güzel kokuyor, hangi çiçek acaba?' diye uzun uzun araştırdıktan sonra aslında tek bir koku değil, birbirine yakışan 8 farklı kokunun birleşimi olduğunu öğrendik. 

Aromatik kokulu cilt bakım ürünlerini kullanmayı seviyorsan L'Oréal Mucizevi Yağ tam sana göre! Bu ürün cilt bakımı yaparken aynı zamanda cildinde rahatlama ve dinlenme hissi de yaratıyor. Özellikle cilt bakım yağını uyguladıktan sonra yuvarlak hareketlerle yüz yogası veya yüz masajı yaptığında kendini egzotik bir adada SPA yaptırıyor gibi hissedebilirsin. 

Cilt bakım yağları, yağlı ciltler için de uygun!

Cilt bakım yağları yağlı ciltler için de uygun!

Hemen bir parantez açalım, bütün cilt bakım yağlarından bahsetmiyoruz! Cilt tipine uygun olmayan cilt bakım yağları, cildinde daha fazla yağlanma ve rahatsız bir his yaratabilir. L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı, tüm cilt tipleri için uygun, buna yağlı ciltler de dahil! 

Cildi yağlandırmadan aydınlatan, cildin kendi parlaklığını ön plana çıkaran ve cildi besleyen Mucizevi Yağı bütün cilt tipleri çok sevecek. Ciltte hassasiyet yaratmıyor ve en güzeli T bölgesini yağlandırmıyor. Hızlı emilen formülü, yağın cildinde rahatsızlık hissi yaratmasını önlüyor. Yüzünü nemlendirmek için cilt bakım yağını cildine uygularken avucuna 4-5 damla yağ alman yeterli olacak. Daha sonra masaj yaparak cildine yavaş yavaş bütün yağı uygula. Loreal yağı sadece yüzüne değil dekolte ve boyun bölgesine de uygulayarak cildinin kurumasına engel olabilirsin. 

Cilt bakımı yağları, nemlendiriciden önce uygulanmalı

Cilt bakımı yağları, nemlendiriciden önce uygulanmalı

Cilt bakım yağlarının ne zaman uygulanacağı konusunda farklı farklı görüşler olabiliyor. Hemen açıklayalım: Cilt bakım yağı, kremden önce uygulanmalı. Yaşlılık karşıtı krem, nemlendirme kremleri veya leke kremi fark etmez. Her zaman cilt bakım yağını, cilt bakım kreminden önce uygulamalısın. Cilt bakım yağının emilmesini bekledikten sonra nemlendiricini veya kırışıklık kremini üzerine uygulayabilirsin. Böylece cilt bakım yağı daha da etkili olacaktır.

Editörün önerisi: Cilt bakım yağı aslında başlı başına cildini nemlendirme özelliği olan bir cilt bakım ürünü. Bu nedenle sadece cilt bakım yağı ile nemlendirici kremini birlikte kullanmana gerek yok. Fakat yaşlılık karşıtı krem veya onarıcı etkili kremler kullanıyorsan bunlardan önce L'Oréal Paris Mucizevi Yağı cildine uygulayabilirsin.

Cilt bakım yağlarının farklı işlevlerinden yararlan  

Cilt bakım yağlarının farklı işlevlerinden yararlan

Cilt bakım yağlarının görevi sadece cildini nemlendirmek ve beslemek değil! Bunların yanı sıra cilt bakım yağı uykudan önce cildini rahatlatmak, makyaj bazı görevi görmek ve dudaklarına bakım yapmak için de kullanılabilir. 

L'Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı'nı biz makyaj yapmadan önce cildimize sürerek makyajın daha uzun süre canlı, aydınlık ve kalıcı olmasını sağlıyoruz. Ekstra aydınlık bir görünüm için fondötenin içinde de birkaç damla Mucizevi yağ damlatabilirsin. Makyajını çıkardıktan sonra cildini rahatlatmak ve mis kokuları içinde yatağa gitmek için de akşamları Loreal cilt bakım yağını kullanabilirsin. Biz pazar günleri cilt bakım rutinlerinde cildimize peeling yaptıktan sonra yüzümüzü ve dudaklarımızı nemlendirmek için cilt bakım yağını uyguluyoruz. Dudaklarına yağ uyguladıktan sonra parmaklarınla hafif masaj yaparak dudak kuruluğunu ortadan kaldırabilirsin. 

Editörün önerisi: Seyahatlerde cilt bakım yağını yanından ayırmamalısın. Uçak yolculuğunda yüksek basınçtan dolayı cildin kurumaya daha yatkın olur. Uçuş sırasında cilt bakım yağını sürerek hem cildini hem de mis kokusu sayesinde tüm uçak yolcuları ödüllendirebilirsin.

L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağ %98 doğal içeriklere sahip

L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağ %98 doğal içeriklere sahip

Yüz bakım yağlarına dair bilmen gereken en önemli şey %98 doğal içeriğe sahip olması. L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağ'ının formülündeki doğal yağlar, cildini derinlemesine nemlendirerek mat ve solgun görünümü azaltıyor. Herkeste dönem dönem olabilen kuruluk, mat ve donuk görünüm Mucizevi yağ sayesinde ortadan kalkar ve cildin en doğal haliyle ışıldamaya başlar. 

Mucizevi Yağ'ın içeriğindeki gül, biberiye, papatya, portakal, jojoba, kuşburnu, mercan köşkü, sardunya ve lavandin cildinin ihtiyacı olan besinleri karşılarken aynı zamanda yoğun nem verme özelliğine de sahip! Cildinde ışıltı ve pürüzsüzlük etkisi görmek isteyen herkes cilt bakım yağını hemen bakım rutinine eklemeli! 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?