Mucizevi Yağı Cilt Bakımında Nasıl Kullanabilirsin?

Mucizevi Yağı Cilt Bakımında Nasıl Kullanabilirsin?

Besleyici bir nemlendirici kullanmanın, sabah ve akşam cilt bakımı rutininde çok önemli bir adım olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Ancak cildimizi nemlendirmek için yalnızca krem kullanmamız gerekmiyor. Yüz yağları da cildimizi beslemek, nemlendirmek konusunda mükemmel yardımcılarımızdan!

Her ne kadar cildini yağlandıracağını, yağlı göstereceğini düşünenler varsa da, doğru yüz bakım yağını kullandığında cildine olan harika etkilerini hemen görebilirsin! Eğer sen de böyle düşünüyorsan, ince yapılı, ciltte yağlı his bırakmayan L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı ile henüz tanışmamışsın demek ki! Şimdi, cilt bakım rutinimizin bir parçası olan bu yüz bakım yağını en etkili şekilde nasıl kullanabileceğini açıklıyoruz!

L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı Nedir?

L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı Nedir?

Önce işe temel bilgilerle başlayalım: Yüz yağı nedir? Adından da anlaşılacağı gibi yüz yağları, cildimize nem sağlamaya çalışan bir cilt bakım ürünüdür. Tipik olarak bitki yağlarının bir karışımından oluşan yüz yağları, cildimizi nemlendirmek, beslemek, yumuşamasını, sağlıkla ışıldamasını sağlamak gibi faydalar sunar. Temelde, cilt tipi ne olursa olsun, sahip olunması gereken bir cilt bakım ürünüdür.

L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı da 8 Temel Yağ (Lavanta, Gül, Mercanköşk, Papatya, Biberiye, Portakal, Sardunya ve Lavandin) içeriği ile cildimizi besleyerek ve nemlendirerek, cildin ışıltısını ve pürüzsüzlüğünü geri kazandıran bir bakım yağıdır. Özellikle aromatik kokusuyla çok keyifli bir deneyim sunar. Kendisi için bizim de favorilerimizden, bakım rutinimizin vazgeçilmezlerinden de diyebiliriz! :)

L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı Yüze Nasıl Uygulanır?

L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı Yüze Nasıl Uygulanır

Gelelim bu yüz bakım yağının nasıl uygulanacağına! Sabah ve akşam cilt bakım rutininde, cildini temizledikten sonra yüz bakım yağını uygulayabilirsin. Cildini nemlendirmek için yüz bakım yağın yeterli olacaktır. Ancak kullandığın bir krem varsa (yaşlanma karşıtı gibi) bu kremi uyguladıktan sonra yüz bakım yağını uygulamanı öneririz.  

  • İlk önce avucunun içine dört ila beş damla yağ damlat.
  • Ardından parmağınla yağı küçük noktalar halinde temiz cildine uygula. Uygularken göz çevrenize uygulamamaya özen göstermelisin.
  • Sonrasında ellerinin tüm iç kısmını kullanarak yağı yüzüne ve boynuna nazikçe, tampon hareketlerle masaj yaparak uygula.
  • Yağı, burundan kulaklara, kaşlardan saç çizgisine ve boyundan çene çizgisine kadar tüm noktalara güzelce uyguladığından emin ol. İşte bu kadar! :)

L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı Kullanma İpuçları:

L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Günlük Yüz Bakım Yağı Kullanma İpuçları:

Yüz yağları kullanımları açısından çok işlevsellerdir. Sadece yüzünü besleyip nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda farklı şekillerde de kullanabilirsin.

1.Uyku öncesi cildini rahatlatmak için:

Gece yatmadan önce cilt bakım rutininde yüz yağını uygulayarak cildinin rahatlamasını, yoğun şekilde beslenmesini sağlayabilirsin. Ayrıca aromatik kokusuyla, gevşememize destek oluyor. :)

2.Gündüz rutininde:

Gündüz, makyaj yapmadan önce birkaç damla yüz yağı, cildimizin ışıltısını ortaya çıkartmak için ideal! Özellikle biz makyaj bazı olarak da, hatta bazen fondötenimizle karıştırarak da kullanıyoruz. Böylece ışıl ışıl görünen cilt görünümüne sahip olabiliyoruz!

3.Seyahatlerde:

Özellikle uçak seyahatlerinde, hele de uzun uçuşlarda cildimiz basıncın etkisiyle kurumaya meyilli olur. İşte bu anlarda yüz yağını yanında bulundurarak cildini besleyebilir, nemlendirebilirsin.

4.Dudaklarına bakım yapmak için:

Yazın sıcaktan, güneş ışınlarından, kışın da soğuktan dudaklarımız kuruyor, çatlıyor… Tabii bu çatlamış dudaklara ruj sürüldüğünde ortaya çıkan sonuç, maalesef beklediğimiz gibi olmuyor… İşte biz bu nedenle, dudaklarımıza sık sık yüz bakım yağı uyguluyoruz. Böylece dudaklarımız yoğun şekilde beslendiği, nemlendiği için yumuşacık oluyor! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?