Boyun ve Gerdan Bakımı Nasıl Yapılır?

Boyun ve Gerdan Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaşımızı ortaya çıkaran hatta bizi olduğumuzdan daha büyük gösteren bölgelerin başında boyun ve gerdan geliyor. Boyun dekoltesi bakımı ve boyun cilt bakımı yaparak dekolte bölgesini daha genç göstermen mümkün. Peki boyun bakımı nasıl yapılır? Boyun bakımına dair merak edilenleri ve boyun çizgileri için maske önerilerini seninle paylaşıyoruz.

Boyun ve gerdan bakımı nedir?

Boyun ve gerdan bakımı nedir?

Boyun ve gerdan bölgesi, tıpkı göz çevresi gibi ince ve hassas bir cilde sahiptir. Bu nedenle güneş, kullanılan kozmetik ürünler ve yaş faktörü birleşince boyun çizgileri kaçınılmaz olabiliyor. Boyun ve dekolte bölgesindeki gözenek ve ter bezlerini düzenli temizlemek, boyun çizgileri için maske yapmak ve gerdan bakımına dikkat etmek senin olduğundan daha genç görünmene yardımcı olur.

Özellikle dekolte kıyafetlerin üzerinden belli olan dikine uzanan boyun çizgilerini azaltmak ve dekolte bölgesini daha pürüzsüz göstermek için boyun ve gerdan bakımı yapmalısın. Boyun ve gerdan egzersizleri ve boyun masajı da bu hassas bölgenin genç görünmesini sağlayacak.

Boyun egzersizi nasıl yapılır?

Boyun egzersizi nasıl yapılır?

Boyun ve gerdan bakımı için düzenli olarak boyun ve dekolte masajı yapmalısın. Bu egzersiz için ilk olarak boyun bölgesini temizle ve durula. Daha sonra dekolte kırışıklık karşıtı nemlendiricini eline al ve aşağıdan yukarı doğru işaret parmağını yan tarafıyla uygula. Hafifçe baskı uygulayarak kremin iyice cildine nüfuz etmesini sağlamalısın.

Yüz ve dekolte bölgesini sıkılaştırmak için yoga da yapabilirsin. Boyun ve gerdan bölgesine yapılan yoga hareketleri, kan dolaşımını hızlandırarak kullandığın ürünlerin etkisini arttırır. Boyun kaslarının yönüne doğru ittirme hareketi yaparak boyun yogasını yapabilirsin. Yoga sonrası nemlendirme etkisi olan kremini dekolte bölgesinin tamamına sürebilirsin.

Boyun ve gerdan bakımı nasıl yapılır?

Boyun ve gerdan bakımı nasıl yapılır?

Boyun ve gerdan bölgesini daha temiz göstermek için günlük olarak bu bölgeyi temizlemelisin. Makyaj artıklarını, yağ ve kiri miseler su ile silerek temizle. Sonrasında aşağıdan yukarı doğru boyun ve gerdan bölgesine yaşlanma karşıtı nemlendircini uygula. Boyun ve gerdan bölgesine bakım yapmak için antioksidan serumlarını da rutinine ekleyebilirsin. Bu bölgenin daha canlı ve ışıltılı görünmesini istiyorsan C vitamini tam sana göre bir seçim olacak. Eğer boyun ve gerdan bölgesinin kuru, nemsiz ve mat görünmesinden şikayetçiysen hyaluronik asit serumlarını da deneyebilirsin.

Boyun ve gerdan bölgesindeki kırışıkları azaltmak için düzenli egzersiz yapmayı ve evde doğal maske hazırlamayı unutma.

Boyun ve gerdan bölgesi için maske tarifi

Boyun ve gerdan bölgesi için maske tarifi

Boyun ve gerdan bölgesinde ilk kırışıklar 20’li yaşlarında sonlarında ortaya çıkabilir. Oldukça hassas bir deriye sahip olan bu bölgede, vücudun ilk kırışıkları çıkar. Boyun kırışıklarını kontrol altına almak için evde doğal maskeler yapabilirsin. Boyun bölgesine nem sağlamak ve ışıltı kazandırmak için muz maskesi yapabilirsin. Bir olgun muzu, bir kaşık doğal gül suyu ile karıştır. Bu maskeyi yoğun bir tabaka şeklinde boyun, gerdan ve dekolte bölgesine uygula. 20 dakika sonra ılık suyla durulama yapabilirsin. Haftada bir kere doğal maske yaparak boyun ve gerdan bakımını tamamlayabilirsin.  

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?