Kağıt Maskeleri Cildine Ne Zamanlar Uygulamalısın?

Kağıt Maskeleri Cildine Ne Zamanlar Uygulamalısın?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kağıt yüz maskeleri, pek çok durumda cildimizin kurtarıcısı haline geldiler. Peki, kağıt maskeleri cildine ne zamanlar uygulaman gerektiğini biliyor musun?

Nemli, canlı, pürüzsüz ve sağlıklı görünen bir cilt için kağıt maskeler bakım rutinimize girdiklerinden beri bizim için çok şey değişti. Sadece 15 dakikada cilde verdikleri yoğun nem ve bakım etkisi sayesinde, hızlı sonuçlar elde etmemizi sağlayan kağıt maskeler, pek çok durumda cildimiz için kurtarıcı görevi görüyorlar. Peki, kağıt maskeleri hangi zamanlarda uygulayabileceğini biliyor musun? İşte cildini kurtarmak için kağıt yüz maskelerini uygulaman gereken doğru zamanlar!

Değişen mevsimler öncesinde

Mevsim değişimleri tüm vücudumuzda olduğu kadar, cildimizde de değişimlere yol açıyor. Değişen hava şartlarıyla beraber cildimiz daha fazla neme ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle mevsim değişimleri öncesinde de cildimizi neme doyurmak için sık sık yüz maskesi yapabiliriz. 

Makyaj yapmadan önce

Makyaj yapmadan önce

Makyaja başlamadan önce cildi nemlendirmek son derece önemli. Nemsiz bir cildin üzerine fondöten sürmek, makyajının kötü görünmesine sebep olabileceği gibi, kuru bölgeleri belli edebilir. Bu yüzden makyajdan önce, nemlendirme etkili bir kağıt yüz maskesi uygulayabilirsin. Bizim makyaj öncesi yapmayı en sevdiğimiz kağıt maske, Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi. Formülündeki nar özleri ve hyaluronik asit sayesinde cilde yoğun nem vererek canlanmasını sağlıyor. Böylece makyajımız son derece doğal ve canlı görünüyor.

Özel günlerden bir gün önce

Özel günlerden bir gün önce

Eğer düğün, nişan, mezuniyet gibi özel bir gün kapıdaysa, cildine iyi bir bakım yapmak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için bir gün önceden kağıt yüz maskesi yapmaya başlayabilirsin. Cildini bu özel güne ne kadar erken hazırlamaya başlarsan o kadar iyi! Işıltılı ve nemli bir cilt görünümü için bizim favorimiz Garnier Nem Bombası Işıltı Verici Kağıt Yüz Maskesi. Sakura özleri ve hylauronik asit içeren formülü sayesinde cilde doğal parlaklık veren bu maskeyi, özel günün sabahında uygulayabilirsin.

Soğuk kış günlerinde

Soğuk kış mevsiminin cildimiz üzerindeki kurutucu etkisini yok etmek için yoğun besleyici ve nemlendirici kağıt maskeler çok işe yarıyor. Bizim kış aylarında kuruyan ve gerilen cildimiz için en etkili bulduğumuz maske, Garnier Süt Bombası Besleyici Kağıt Yüz Maskesi Badem Sütü. Organik badem sütü ve hyaluronik asit içeren bu kağıt yüz maskesi, cildi yoğun bir şekilde besliyor ve kuruluk kaynaklı gerginlik hissini gidermeye yardımcı oluyor. Cilde sağladığı onarıcı etki ise gerçekten bir harika!

Cildin tazelenmeye ihtiyaç duyduğunda

Güneşte bronzlaştığında

Cildimiz, güneş ışınları, nemsiz hava, kış, soğuk gibi dış etkenler sebebiyle tazelenmeye ihtiyaç duyabiliyor. Dış etkenler nedeniyle hem kuruyan hem de kızaran cildini ferahlatmak için aloe vera içeren kağıt yüz maskelerini uygulayabilirsin. Garnier Hyaluronik Aloe Tazeleyici Kağıt Yüz Maskesi, aloe vera ve hyaluronik asit içeren formülüyle cilde yoğun nem verirken tazelenmesini de sağlıyor. Aloe veranın cildi anında nemlendirme ve ferahlatma özelliği harika bir rahatlama hissi veriyor. Ayrıca hassas ciltler için bile uygun.

Yorgun olduğun günlerde

Stresli ve yoğun geçen günlerde, vücudun kadar cildinin de yorulduğunu bilmelisin. Yorgun görünen cildine iyi gelecek içeriklerden biri de lavanta. Garnier Nem Bombası Yorgunluk Karşıtı Kağıt Yüz Maskesi, lavanta yağı ve hyaluronik asit içeren formülü sayesinde cilde yoğun bir şekilde nem verirken, yorgunluk belirtilerinin azalmasına da yardımcı oluyor. Lavanta yağının rahatlatıcı etkisiyle cildi dinlendirmek için bu kağıt maske harika bir seçenek.

İlk yaşlanma belirtilerini fark ettiğinde

İlk yaşlanma belirtilerini fark ettiğinde

20’li yaşların sonuna doğru, cildinde ilk yaş alma belirtilerini fark etmen son derece normal. Aynaya baktığında ince çizgiler ve sıkılık kaybı gibi yaşlanma belirtileriyle karşılaştığında, yüzüne dolgunlaştırma ve pürüzsüzleştirme özelliği olan kağıt maskeleri uygulayabilirsin. Garnier Nem Bombası Dolgunlaştırıcı Kağıt Yüz Maskesi, formülündeki üzüm çekirdeği özü ve hyaluronik asit sayesinde cildin dolgunlaşmasına ve nemsizlik kaynaklı ince çizgi görünümünün azalmasına yardımcı oluyor.

Uyumadan önce

Uyumadan önce

Gece bakımı, ciltte gerçekten de fark yaratıyor, eğer bugüne kadar uyumadan önce cildine bakım yapmadıysan mutlaka başlamanı önerebiliriz. Cilt gece boyunca kendini daha hızlı onardığı için, gece yatmadan önce uygulayacağın bakımlarla yenilenmiş, canlı bir ile uyanabilirsin. Garnier Nem Bombası Gece Kağıt Yüz Maskesi, derin okyanus suyu, mavi kantaron ve hyaluronik asit içeren formülüyle cildi nemlendiriyor ve gece boyunca onarılmasına yardımcı oluyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?