Face Roller Ne İşe Yarar? Yüz Hatlarınızı Ortaya Çıkarın

Face Roller Ne İşe Yarar? Yüz Hatlarınızı Ortaya Çıkarın

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Daha sıkı, belirgin ve kusursuz yüz hatlarına sahip olmayı kim istemez? Evde yapabileceğin face massage roller ile cildini daha genç göstermek mümkün! Eminiz vitrinlerde veya sosyal medyada face roller yüz masaj aletini daha önce görmüşsündür. Peki, face roller masajı nasıl yapılıyor? Bu oval yüz masaj aleti nasıl işe yarıyor ve yüz hatlarını belirginleştiriyor? Jade face roller'ı ve merak edilen soruları yanıtlıyoruz. 

Face roller nedir?

Face roller nedir?

Face roller genellikle yeşim veya pembe kuvars taşlarından yapılan oval yüz masaj aletidir. Bu aletin ucundaki döner oval kısım, cilde ileri geri hareketlerle uygulanarak yüz kaslarının çalışmasını amaçlıyor. Düzenli olarak face roller kullananlar cildin daha sıkı, aydınlık ve genç göründüğünü söylüyorlar. 

Face roller tek başına kullanıldığı gibi cilt bakım ürünleri ile birlikte de kullanılabiliyor. Kan dolaşımını hızlandıran ametist face roller veya jade face roller gibi masaj aletleri cilt ürünlerinin emilimini de hızlandırıyor. Face roller yüz gençleşmesi sağladığı gibi cilt hücrelerini uyararak cildin yenilenmesine ve aydınlık görünmesine de katkı sağlıyor. 

Face roller ne işe yarar?

Face roller ne işe yarar?
 • Yüzdeki kan akışını hızlandırır.
 • Cildi aydınlatır ve gençleştirir.
 • Cilt sarkmalarını önleyebilir. 
 • Cildi uyararak kolajen üretimini destekler. 
 • Yüzde hücre yenilenmesi sağlar. 
 • Cilt bakım ürünlerinin etkisini arttırır. 
 • Gözenek sıkılaşması sağlar. 
 • Face roller masajı enerjini yükseltir. 
 • Yüzün nem dengesini ayarlar.
 • Kırışıklar azalır ve cilt daha pürüzsüz görünür.
 • Cilt esnekliği artar

Face roller yüzü inceltir mi? 

Face roller yüzü inceltir mi?

Herkesin merak ettiği konulardan biri 'face roller yüzü inceltir mi?' Düzenli olarak face roller yüz gençleşmesi için masaj yapanlar, yüz kaslarının çalışmasına ve kan dolaşımının hızlanmasına destek oluyorlar. Fakat face roller için yüz inceltir diyemeyiz. Face roller'ın en önemli faydalarından biri yüz hatlarını belirginleştirmektir. Yüz hattını şekillendirir ve yüze uygun doğal dolgunluk, belirginlik kazandırır. 

Jade face roller gibi yüz masaj aletlerini cilt sıkılaştıran nemlendirici veya serumlarla birlikte kullanabilirsin. L'Oreal Paris Revitalift Filler Yaşlanma Karşıtı Serumu ametist face roller veya pembe kuvars face roller ile uygulama yapmayı denemelisin. Serumun formülündeki hyaluronik asit sayesinde cildi dolgunlaştırır ve daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Face roller ile serum uygulamak, cildin kan dolaşımını hızlandıracağı için serumun etkisini en yüksek derecede almanı sağlayacaktır. Böylece yüz hatlarının daha hızlı belirginleştiğini ve cildinin yoğun bir şekilde nemlendiğini göreceksin. 

Face roller nasıl uygulanır?

Face roller nasıl uygulanır?

1. Adım: Çene bölgesinden başla

Face roller masajına yüzünün alt kısmından başlamalı ve üst kısmına doğru ilerlemelisin. Çene kemiğini tam ortadan hizala ve 5 kere sağ tarafa, 5 kere de sol tarafa face roller masajı yap. Çene kemiğini takip ederek face roller masaj aletini yüzünün dış kısımlarına doğru ilerletmelisin. 

2. Adım: Elmacık kemiğine doğru ilerle

Face massage roller'ı aynı şekilde elmacık kemiklerine de uygula. Burun kenarlarından başlayarak elmacık kemiklerine doğru ilerlet. 5 kere sağ, 5 kere sol tarafa masaj yapman yeterli olacaktır. 

3. Adım: Alın bölgesine uygula

Alın bölgesindeki pürüzleri azaltmak ve alnı gençleştirmek için face roller kullanımı öneriyoruz. Kaş ortasıdan alın bölgesine doğru ilerle ve yay çizerek kulaklara doğru in. Bu hareketi hem sağ, hem de sol tarafa doğru yapmalısın. 

4. Adım: Küçük face roller ile göz altına masaj yap

Göz altı bölgesi için küçük pembe kuvars face roller kullanmanı öneririz. Göz pınarından başlayarak göz altına doğru ilerle ve gözlerinin dış köşelerine doğru masaj yap. Göz altına uygulanan face roller masajı, göz çevresindeki halka görünümüne ve morluklara iyi gelecektir. 

5. Adım: Nemlendirici uygula

Face roller masajından sonra mutlaka nemlendirici uygulamalısın. L'Oreal Paris Hyaluron Uzmanı Nemlendirici Jel, cildin dolgunlaşmasını sağlayarak yoğun bir nemlendirici his kazandırır. Face roller masajından sonra açık gözeneklerine nemlendirici daha iyi nüfuz eder ve Loreal nemlendiricinin etkisini daha yoğun görebilirsin. Cildi pürüzsüzleştiren ve 48 saat boyunca yoğun nem veren bu nemlendirici mutlaka cilt bakım rutininde olmalı. 

Jade face roller Nedir?

Jade face roller, yeşim taşından elde edilen face roller masaj aletine verilen isimdir. Face roller yüz gençleşmesi için antioksidan etkisi olduğu bilinen jade yani yeşim taşı face roller kullanmanı öneririz. Yeşim taşı huzur verir ve cilde sakinlik kazandırır. Özellikle gece cilt bakım rutinlerinde jade face roller tercih ediliyor. 

Gua Sha mı Face Roller mı?

Gua Sha mı Face Roller mı?

Gua Sha ve Face Roller birbirine yakın yüz masaj aletlerindendir. İkisi de yeşim taşı, pembe kuvars taşı veya ametis gibi doğal taşlardan yapılıyor. Her ikisi de lenf ve kan dolaşımına destek olarak cildi gençleştirmeyi ve sıkılaştırmayı hedefliyor. 

Gua Sha taşı cilde daha yoğun bir baskı sağladığı için daha fazla etki gösterebilir. Face roller ise daha nazik ve hassas ciltler için önerilir. Dilersen yüz masajı yapmaya face roller ile başlayabilir, daha sonra gua sha taşıyla devam edebilirsin. 

Derma roller zararlı mı?

Derma roller iğneli uca sahip olan rulo şeklindeki yüz masaj aletidir. Derma rollerı evde kullanmak oldukça risklidir ve mutlaka uzmanlar tarafından kullanılması önerilir. 

Derma roller seçerken iğnelerin kalınlığı, derinliği ve hangi cilt tipine uygulanacağı uzmanlar tarafından incelenerek karar verilmelidir. Derma roller, ciltte iz bırakabilir ve özellikle akneli ciltlerde tahrişe yol açabilir. Derma roller yerine tırtıklı face roller kullanabilirsin. Tırtıklı face roller ne işe yarar? Tırtıklı face roller, T bölgesindeki sebum oranının dengelenmesine ve fazla yağın vücuttan atılmasına yardımcı olur. Cildi pürüzsüzleştirir ve renk eşitlemesini sağlar. 

Yüz için iğneli roller nasıl kullanılır?

Yüz için iğneli roller nasıl kullanılır?

Evde iğneli roller yapacaklar yarım saatten fazla uygulama yapmamalılar. Ev tipi derma roller iğneleri genellikle 0,5 0, 25 veya 0,75 mm civarında oluyorlar. İğneli rollerı tıpkı face roller gibi alın ortasına veya çene ortasına yerleştir. İğneli rollerı sağa veya sola doğru dik bir şekilde ilerlet. Evde dermaroller yapmadan önce cildinin temiz olduğuna emin olmalısın. Yoksa derma roller sonrası cildin iltihap kapabilir.

İğneli face roller işe yarıyor mu? İğneli face roller cildin kolajen üretiminin artmasına ve cildin kendi kendini yenilemesine destek oluyor. 

Yüz için hangi roller kullanılır?

Yüz için pembe kuvars face roller, jade face roller, ametist face roller, derma roller, titanyum dermaroller kullanılabilir. 

Face roller nasıl temizlenir? Cildine uyguladıktan sonra cilt temizleme jeliyle face rollerı temizlemelisin. Dilersen temizlik sonrası esansiyel yağları face roller üzerine sürebilirsin. 

Face roller zararlı mıdır? 

Face roller zararları merak ediliyor. Face roller masaj aletinin büyük bir yan etkisi yoktur. Uygulamadan hemen sonra ciltte kızarıklık ve hassasiyet yaratabilir.

Eğer günde 4 kereden fazla face roller masajı yapıyorsan cildinde kuruluk, tahriş ve dolayısıyla mat bir görüntü oluşabilir. En ideali günde 1 veya 2 kere face roller uygulamasıdır. Masaj sonrası cildini nemlendirmeyi unutmamalısın. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?