Facelift Nedir? Nasıl Yapılır?


Facelift, cildin yukarı doğru toparlanmasını sağlayan işlemlere verilen isimdir. Facelift yani yüz germe işlemi, medikal uygulamalar veya cerrahi yöntemlerle yapılabilir. 30’lu yaşların başında olan kişiler için facelift amaçlı cilt bakımları ve medikal işlemler önerilirken, 60 yaşından itibaren ciltte kolajen azalması ile birlikte cerrahi yöntemler daha etkili yüz kaldırma etkisi yaratacaktır. 

Facelift nedir?

Facelift nedir?

Facelift ne demek; Yüz germe, yüz kaldırma anlamına gelen Facelift uygulaması anti aging yöntemidir. Gelişen estetik teknolojileri sayesinde, Facelift amacıyla farklı farklı uygulamalar ortaya çıkarılmıştır. Facelift ameliyatı, Vampire facelift, yüz askısı, 3D facelift, Access facelift, facelift bantları ve kremleri sarkmaya başlayan derinin toparlanmasını hedef alır. 

Facelift yaptırmak için illa ki cildinin sarkmasını ve kırışmasını beklememelisin. Sana en uygun Facelift tekniği sayesinde cildinin yukarı doğru kalkmasını sağlayabilir, kırışıklarından kurtulabilir, gözlerini daha çekik gösterebilirsin. 30’lu yaşlarda facelift işlemi yaptırmak, yaşlanmanın etkilerini geciktirecektir.

Vampire Facelift nedir?

Vampire Facelift nedir?

Vampire facelift, kişinin kendi kanıyla gençleşme yöntemidir. Vampire facelift için alınan kan, özel bir işlemden geçirilerek kişiye tekrar enjekte edilir. Kişiden alınan kan daha zenginleştirilerek tekrar enjekte edildiği için yüzde gençlik, sıkılaşma ve facelift etkisi görülür. Vampire Facelift’in amacı, kanın sadece yaralanma durumunda ortaya çıkan onarım sürecini tekrar harekete geçirmektir. Böylece cilt kendini onarmaya başlayacak, gençleşecek ve daha sıkı görünecektir.

Vampire facelift yaptıranların yüzüne önce yüze sürülen Hyaluronik asit serumu cildin daha parlak ve sıkı görünmesini sağlar. Zenginleştirilmiş kan ise, küçük enjektör ile kişinin yüzüne adım adım uygulanır. 40 dakika süren uygulama sonrasında yüzde kızarıklık olabilir. Bu kızarıklıklar birkaç saat içinde kaybolur. 

Access Facelift nedir?

Access Facelift nedir?

Access Facelift yani terapi yoluyla yapılan facelift, en doğal ve rahatlatıcı gençlik yöntemlerinden biridir. Uzman eğitmenler tarafından enerji çalışması kullanılarak yüze, boyun ve gıdı bölgesinde masaj yapılır. Enerjisel yüz gerdirme seansı sonrasında yüzünüzün daha rahat, daha pürüzsüz ve canlı olduğunu görürsünüz. 

Yaşlanmanın getirdiği o mat ve solgun görünüm yerine Access Facelift uygulamasından sonra daha sağlıklı ve genç bir ifade elde edersiniz. Access facelift yaptıranlar, 20 seanstan sonra bu uygulamanın kalıcı botox etkisi yarattığını görüyor. Eğer sen de enerji ve masaj yoluyla yüzünde facelift etkisi görmek istersen Access Facelift yöntemiyle tanışmalısın. 

3D facelift nedir?

3D facelift nedir?

Bize en çok sorulan bir diğer soru ise, 3d face lift nedir? Yaşın ilerlemesi ve yerçekimi ile cilt dokusu belli bir yaştan sonra doğal olarak sarkmaya başlıyor. Klasik facelift yöntemlerinde bu sarkmalar tek boyutlu olarak toparlanırken, 3D facelift uygulamasında 2 veya 3 boyutlu olarak yüz germe sağlanıyor. 

3d facelift uygulaması, lazer teknolojisiyle yapılır. Farklı lazer uygulamaları, cildin kendini yenilemesi ve cildin sıkılaşması için cilt dokusunu uyarır. Aynı zamanda bu facelift işleminde cildin üretmeyi azalttığı elementler, cilde direkt olarak eklenerek yüzde hızlı bir gençlik etkisi görülür. 

Facelift yüz germe bandı nedir?

Facelift yüz germe bandı nedir?

Face lift kaş ve yüz germe bantları pratik ve işlevsel bir üründür. Şeffaf veya ten renginde üretilen bu bantlarla yüzünü istediğin gibi şekillendirmek senin elinde! Fakat unutma, facelift yüz germe bandı yüzünü çekerek gerdiği için bandı düzenli olarak kullandığında cildin deforme olabilir ve zamanla yüzünün daha çok sarktığını görebilirsin. Bu yüzden facelift yüz germe bantlarını olabildiğinde az kullanmanı öneriyoruz. 

Facelift kimler için uygundur?

Facelift kimler için uygundur?

Facelift, cildinde kırışıkları başlayan herkes için uygundur. Facelift uygulamaları, kişinin cilt sarkması ve kırışıkların yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir. Aşırı sarkma olan kişiler için yüz kaldırma (facelift) ameliyatı önerilirken, 30 yaşındaki hastalar için geçici yüz dolgusu veya iple askı gibi facelift yöntemleri daha doğal bir etki bırakacaktır.

Facelift uygulamasını seçerken, cilt tipine ve sorunlarına uygun olarak en naturel sonucu verecek olan işlemlere yönelmelisin. Eğer kuru bir cildin varsa, cildinin diğer cilt tiplerine göre erken kırışması normaldir. Nemsiz, kuru ciltler kırışma ve çizgilenmeye müsait cilt tipidir. Yağlı ciltlerde ise kırışıklar daha az görülür ama yağlı cilt sarkmaya meyilli cilt tipidir. Eğer yağlı bir cildin varsa, yüzünü yukarı doğru toparlayacak facelift işlemlerini değerlendirmelisin.

Facelift sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Facelift sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Facelift ameliyatı sonrasında ilk bir gün hastanede kalman gerekebilir. İkinci gün taburcu olabilirsin. Ameliyattan sonraki 3-4 gün evde dinlenmeni öneriyoruz. İlk bir hafta yüzde morluk ve şişlik görülebilir, bu normaldir. 4. haftanın sonunda ameliyat izlerinin iyileştiğini ve yüzünün çok daha genç göründüğünü fark edeceksin.

Facelift cilt bakımı, iple yüz askısı, 3D facelift gibi ameliyatsız facelift işlemlerinde ise iyileşme süresi yok denecek kadar azdır. Uygulama sonrası cildini güneşten koruman yeterli olacaktır. Facelift sonrası yüzün çok daha hassas olacağı için makyaj yaparken, yüzüne yumuşak dokunmaya dikkat etmeli, yüzünü darbelerden korumalısın.

Facelift ne sıklıkta yapılmalıdır?

Facelift ne sıklıkta yapılmalıdır?

Ameliyatsız facelift işlemlerinin geçerlilik süresi 6 ay ile 2 yıl arasında değişir. Yüz kaldırma işlemlerini ihtiyaç duydukça yaptırabilirsin. Doktorunun onayını aldıktan sonra iki farklı facelift işlemini birleştirerek yüzünde daha etkili değişimler yaratmak senin elinde! İstersen dolgu uygulaması ve Vampire facelift işlemini birleştirerek yüz hatlarını daha genç ve vurgulu gösterebilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!