Estetik uygulamalarla birlikte evde nasıl bir bakım yapabilirsin?


SkinCeuticals Master Tavsiyeleri yakından takip ediyoruz. IG TV'de @skinCeuticalstr hesabında yayınlanan bu canlı yayında cilt bakımı önerileri, estetik trendleri ve cilde iyi gelen içerikleri öğreniyoruz, sonra da bu önerileri evde uygulamaya başlıyoruz.

SkinCeuticals Master Tavsiyeleri programında SkinCeuticals Marka İş Geliştirme Müdürü İzlem Özturgut ve Plastik Cerrah Op.Dr. Leyla Arvas'ın estetik uygulamalardan ve cilt bakım tüyolarından bahsettikleri bölümden bir sürü not çıkardık. Cilt bakımına ve güzelliğine düşkün okuyucularımızın da bu güzellik notlarından mahrum kalmasını istemedik. Sen de en iyi SkinCeuticals ürünleriyle tanışmak ve cilt bakımının derinlerine inmek için bu programı mutlaka izlemelisin.

Estetik uygulamalardan sonra nasıl cilt bakımı yapılmalı?

Estetik uygulamalardan sonra nasıl cilt bakımı yapılmalı?

Profesyonel cilt bakım uygulamaları son zamanlarda oldukça yaygınlaştı. Op. Dr. Leyla Arvas'a göre cilt kalitesini sağlamak, cildi olduğundan daha genç göstermek için sadece estetik yaptırmak yeterli değil. Evde doğru cilt bakımı yapmak, cildine iyi bakmak, en iyi nemlendiricilerden destek almak, yaptırdığın estetik uygulamalarının ömrünü uzatacak etkenler.

Thermage gibi gençlik uygulaması yaptırdıktan sonra cildindeki gençlik etkisini desteklemek için face roller ile serumları cildine uygulayabilirsin. Saf içerikli, yüksek konsantrasyonlu serumlar, cildin derinlerine ulaşarak cildine içten gelen gençlik ve güzellik etkisi sağlayacak. 

Güneş koruyucu önerileri

İzlem Özturgut ve Op.Dr. Leyla Arvas'ın güzellik sohbetinde dikkatimizi en çok güneş koruyucusu önerisi kısmı çekti. Yaz aylarında güneş koruyucu kullanmanın ne kadar önemli olduğunu biliyorsun, değil mi?

Renksiz güneş nemlendiricisi önerisi isteyenler için harika bir önerimiz olacak. SkinCeuticals Ultra Facial Defense Spf 50+ kimyasal ve mineral filtreler içeren en iyi güneş kremlerinden biri. UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyan bu güneş kremi, cildinde güneş lekesi ve güneş kaynaklı kırışıklık oluşmasına da engel oluyor. 

Renkli güneş koruyucusu önerisi isteyenler için de İzlem Özturgut Skinceuticals Mineral Radiance UV Defense Spf 50 kremden bahsetti. Op. Dr. Leyla Arvas'ın da favorisi olan bu güneş kremi ciltte ağırlık yapmadan doğal bir örtücülük sağlıyor. Skinceuticals renkli güneş kreminin içeriğindeki renk kürecikleri, her cilt tonuna uyum sağlayarak ciltteki kusurları gizlememize yardımcı oluyor.

Editörün önerisi: Güneş kremi seçerken UVA işaretinin etrafında daire şeklinin olmasına dikkat etmelisin. İzlem Özturgut'tan öğrendiğimiz göre, UVA sembolunun etrafında daire işaretinin olması Avrupa ve Amerika standartlarına göre UVA ışınlarından korunduğumuz anlamına geliyor. 

Baby Face cilt bakımı nedir?

Baby Face cilt bakımı nedir?

Pür dikkat dinlediğimiz IG TV programında  Baby Face cilt bakımı bizde çok merak uyandırdı. Baby FaceThulium lazer teknolojisini kullanan leke ve kırışıklık azaltıcı bir cilt bakım uygulaması. Kişinin cilt problemlerine göre kişiselleştirilebilen Baby Face bakımı sayesinde cilt kırışıklarının görünürlüğü azalıyor, sivilce lekeleri tedavi edilebiliyor ve yüzde daha aydınlık bir bitiş sağlanıyor. 

En değerli antioksidanlardan biri olan Resveratrolhem Baby Face cilt bakımı sırasında hem de cilt bakımının etkisini devam ettirmede etkin rol oynayan içeriklerden biri. İzlem Özturgut, SkinCeuticals Resveratrol B E gece serumu kullanmak, gün boyu çevresel faktörlerden etkilenen cildimizin onarılmasına, cilt bariyerinin güçlenmesine ve yaşlılık etkilerinin azalmasına yardımcı olacağını ekliyor. 

Editörün önerisi: Sen de cildinde gençlik ışıltısı görmek için gece , SkinCeuticals Resveratrol B E serumu yüzüne sürerek cildinin aydınlanmasını sağlayabilirsin. Sabahları ise C vitamini ve ferulik asit içeren SkinCeuticals Serum 10 serumunu cildine uygula kahverengi lekelerin görünümünün azalmasına yardımcı ol.

Yüzdeki sarkmalar için hangi estetik işlemler öneriliyor?

Yüzdeki sarkmalar için hangi estetik işlemler öneriliyor?

Op. Dr. Leyla Arvas'ın canlı yayında olduğunu gören izleyiciler, bizim de hep merak ettiğimiz 'yüzdeki sarkmalar için ne yapmalı' sorusunu yöneltti. Op. Dr. Leyla Arvasyüzdeki sarkmanın hangi bölgede olduğuna göre yapılan estetik işlemlerin değişkenlik gösterdiğini söylüyor. Eğer yüzündeki sarkmaların yüzün altında yoğunlaşıyorsa Mini Lift operasyonu öneriliyor. Ayna karşısına geçtiğinde 'bulldog' ifadesini yoğun bir şekilde görüyorsan mini yüz germe ameliyatı senin için uygun demektir. Lokal anestezi altında yapılan bu yüz germe ameliyatında ameliyat izi kulak arkasına geldiği için dışarıdan bakıldığında belli olmuyor. Alt yüzünde sarkan deri gerilerek yüzün daha fit, genç ve kalkık görünmesi amaçlanıyor. Mini yüz germe ameliyatından sonra jawline çizgisi daha belirgin bir hale geliyor. 

Editörün önerisi: Yüzünde ince kırışıklar oluşmaya başladıysa erkenden önlem almak için SkinCeuticals H.A Intensifier Serum kullanmalısın. En iyi Hyaluronik Asit serumlarından olan bu serum, kazayağı çizgilerinin, dudak çevresi ve yanaktaki çizgilerin görünümünü azaltır. Cildine yoğun nem kazandıran H.A Intensifier Serum sayesinde cildinin sıkılaştığını ve gençleştiğini göreceksin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!