Arı Sütünün Cilde Faydaları Nelerdir?

Arı Sütünün Cilde Faydaları Nelerdir?

Arı sütünün faydalarını eminiz duymuşsundur. Doğanın en değerli içeriklerinden biri olan arı sütü cildimiz için oldukça yararlı! Sütsü ve kremsi bir kıvamı olan arı sütü, cildimizdeki kuruluk sorununu alıp götürüyor. Eğer sen de bizim gibi doğal cilt bakım ürünleri kullanmayı seviyorsan arı sütü kremi ile çoktaaan tanıştığını tahmin ediyoruz. Eğer arı sütü içeren kremleri kullanmayan varsa bu yazımızda ''arı sütü yüze sürülür mü?'' gibi aradıkları bütün sorulara yanıt bulabilirler. 

Arı sütü nedir?

Arı sütü nedir?

Arı sütü işçi bal arılarının salgısından meydana gelen tamamen doğal bir içerik. İşçi bal arılarının ürettiği arı sütü, arı larvalarının beslenmesinde kullanılıyor. Tabii arı sütünün içeriği, arıların yaşadığı bölgeye, iklime ve buradaki bitki örtüsüne göre değişkenlik gösterebiliyor. 

Arı sütünün İngilizce ismi ''Royal Jelly''. Arı sütü, kraliçe arının gelişiminde ve beslenmesinde kullanıldığı için bu doğal süte İngilizce'de Kraliyet Jölesi ismi verilmiş, ne kadar değerli bir içerik olduğunu görüyor musun? Arı sütü faydalarına geçmeden önce en çok karıştırılan bir konuya netlik kazandıralım. Arı sütü, polen, bal ve bal mumu birbirinden farklı içerikler. Hepsi arılar tarafından üretilse de hepsinin yapısı, içeriği ve kullanım alanı birbirinden farklıdır. Yani polen ve arı sütü aynı değil, anlaştık mı?

Arı sütünün içeriğinde ne var?: Arı sütünün içeriğine baktığımıza karşımıza B vitamini, kalsiyum, bakır, demir, fosfor, kükürt ve vücudun üretmediği amino asitler de dahil olmak üzere 17 farklı amino asit çıkıyor. E daha ne olsun ?

Arı sütünün cilde faydaları nelerdir?

Arı sütünün faydaları nelerdir?

Şimdi geldik arı sütünün cilde faydalarına...Bize en çok sorulan soruların başında ''arı sütü ne işe yarar?'' geliyor.

Arı sütünün yüze faydalarını da say say bitiremeyiz. Arı sütü cildin kuruluğunu alarak, yüzün daha nemli görünmesini sağlıyor. Dahası, arı sütü içeren kremler cildi besleyerek, kurumasını önlüyor. Böylece cilt kurumaz ve hızlı kırışıklar oluşmaz. Bu nedenle arı sütü anti-aging kremlerinde de bulunuyor. Arı sütü faydalarından sivilce ve akneli cilde sahip olanlar da yararlanabilir. Arı sütünün içindeki değerli içerikler cildin ihtiyacı olan besinleri sağlar ve cildindeki aknelerin azalmasına yardımcı olur. 

Arı sütü kremleri

Arı sütü kremleri

Sıra geldi, yararlı arı sütünü cildin için nasıl kullanman gerektiğine... Öncelikle en çok sorulan soruyu cevaplayalım: Arı sütü direkt cilde sürülür mü? Hayır, arı sütünü sakın direkt cildine uygulama! Arı sütünü cildine sürmek, cildinde alerji riski oluşturabilir ve cildinde hasar bırakabilir.

Arı sütü kullananlar (biz de dahil), arı sütü içeren bakım kremlerini tercih ediyor. Aktif içeriklerle birleşen arı sütü daha güvenli ve yararlı bir kıvama geliyor. Böylece arı sütünün yüze faydalarını daha etkili bir şekilde elde edebilir ve cilt sağlığını koruyabilirsin. 

Editörün önerisi: Arı sütü cilde kullananlar, bu kremin leke ve siyah noktalara da iyi geldiğini söylüyorlar. Sen de arı sütünün cilt lekelerine faydasını görmek için arı sütü içeren kremleri denemeye başla!

L'Oréal Paris Mucizevi Yağ Göz Kremi

L'Oréal Paris Mucizevi Yağ Göz Kremi

Arı sütü cilde sürülür mü? Hemen yanıtlayalım, arı sütü içeren kremler cilde sürülebilir! Arı sütü içeren krem önerisi bekleyenler için mutlu haber geldi. En sevdiğimiz göz kremlerinden biri olan L'Oréal Paris Mucizevi Yağ Göz Kremi'nin içeriğine baktığımızda shea yağı ve arı sütünü gördük. 

Göz çevremiz, yüzümüze göre daha ince bir deriye sahip olduğundan, düzenli olarak göz kremi kullanılmadığında daha erken kırışır. Bu nedenle göz kremi, cilt bakım rutinlerimizin vazgeçilmezidir.

Loreal göz kremini düzenli kullandığında göz çevrenin daha sıkı ve sağlıklı göründüğünü fark edeceksin. 4 haftadır bu ürünü deniyoruz ve göz altımız daha nemli, daha aydınlık ve fresh görünüyor. İçeriğindeki arı sütü sayesinde göz çevremizin beslendiğini ve kırışıklar daha az belirgin olduğunu hissedebiliyoruz. Sen de iyi bir göz kremi arıyorsan arı sütü kremini kaçırma!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?