Kozmetik Akupunktur Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Kozmetik Akupunktur Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Zamana meydan okumak için cildine herhangi bir yabancı madde enjekte edilmesini istemeyenlerden misin? O zaman kozmetik akupunktur hakkında bilgi edinmenin tam zamanı! Herhangi bir kimyasal olmadan cilt kusurlarını gidermek için en etkili yollardan biri olan kozmetik akupunkturu bu yazımızda tüm detaylarıyla ele aldık.

Zamanla oluşan kırışıklık, mimik çizgisi ve sarkmış göz kapakları… Ne yazık ki tüm bunlar cildi olduğundan daha olgun ve yorgun gösteriyor. Endişe etme, karşında oldukça basit bir çözümü var: Kozmetik akupunktur! Yüzündeki ince çizgiler yerini derin kırışıklıklara bırakıyorsa, kozmetik akupunkturun cilde etkilerini duymak fazlasıyla hoşuna gidebilir. 

Kozmetik akupunktur yüz ve boyun bölgesinde oluşan erken yaşlanma belirtilerini azaltmak ve cildin elastikiyetini geri kazandırmak için uygulanan bir işlem. Tabii bu kısa açıklama kozmetik akupunktur nedir, nasıl yapılır ve kozmetik akupunkturun faydaları nelerdir gibi soruları yanıtlamak yerine merakını daha da artırmış olmalı. Hadi öyleyse, kozmetik akupunktur hakkında bilmen gerekenlere doğru kısa bir yolculuğa çıkıyoruz! 

Kozmetik Akupunktur Nedir?

Kozmetik Akupunktur Nedir?

Kozmetik akupunktur, mikro iğneler yoluyla kan dolaşımını uyararak ciltteki onarıcı maddelerin harekete geçmesini sağlayan bir cilt bakım uygulaması. Kozmetik akupunkturun, uzun yıllardan beri geleneksel Çin tıbbında kullanılan akupunktur ile tamamen benzer özellik gösterdiğini söylemek mümkün. 

Yüz akupunkturu olarak da anılan bu akupunktur, cilt altı dolaşımı artırdığı için cildin içten dışa yenilenmesine destek oluyor. Estetik müdahaleler karşısında son derece doğal bir alternatif olan bu uygulama, kas hareketlerini sınırlamadan tedavi sunması bakımından da pek çok kişinin tercihleri arasında. Bunun yanı sıra kozmetik akupunkturun alanında uzman kişilerce yapılması risksiz ve verimli bir sonuç almak için oldukça önemli. Sen de yüz akupunkturu yaptıranlar arasında yerini almak istiyor ve yüz akupunkturu ne işe yarar bizzat deneyimlemek istiyorsan okumaya devam…  

Kozmetik Akupunktur Ne İşe Yarar?

Kozmetik Akupunktur Ne İşe Yarar?
  • Kozmetik akupunkturun yüzdeki kolajen üretimi artırdığı ve bu sayede ince çizgi görünümlerinin azalmasına destek olduğu düşünüyor. 

  • Boyun ve yüz bölgesinde oluşan kırışıklıklara doğrudan müdahale eden kozmetik akupunkturun, böylece cildin gerginleşmesini yardımcı olduğu ifade ediliyor. 

  • Kaş arasında, göz çevresinde ve alında oluşan kırışıklıklar ve ince çizgileri minimuma indiren yüz akupunkturunun çok daha dolgun ve genç bir cilt görünümünü desteklediği gözlemleniyor. 

  • Kozmetik akupunkturun cildi yenileme süreci boyunca çeşitli cilt kusurlarını da azalttığı söyleniyor. Yüz akupunkturu yaptıranlar sivilce ve akne gibi cilt sorunlarının zamanla ortadan kaybolduğunu belirtiyor. 

Kozmetik Akupunktur Nasıl Yapılır?

Kozmetik Akupunktur Nasıl Yapılır?

Kozmetik akupunktur, yüzdeki belirli noktalara özel bir teknikle konulan iğnelerle yapılıyor. Yüz ve boyun bölgesinde bulunan kozmetik akupunktur noktaları cildin uyarılmasını sağlıyor ve böylece cilt yenilenme süreci başlıyor. Yani anlayacağın, kozmetik akupunkturun yalnızca alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekiyor.  

Bununla birlikte kozmetik akupunkturun bir defaya mahsus olmadığını bilmelisin. Birkaç seanstan oluşan bu süreç tamamen ihtiyaca, cilt tipine ve cilt kusurlarına göre şekilleniyor. Dolayısıyla akupunktur kaç seansta sonuç verir sorusu için direkt olarak bir uzmanla görüşmelisin. Kişiselleştirilmiş bir çözüm süreci sunan yüz akupunkturu deneyen birçok kişi tarafından tavsiye ediliyor. Öyle ki aklında akupunktur gerçekten işe yarıyor mu sorusu bulunuyorsa, kozmetik akupunktur yorumlarına bakarak bu konudaki diğer gerçek deneyimlerden de fikir alabilirsin. 

Kozmetik Akupunktur Kimler için Uygundur?

Kozmetik Akupunktur Kimler için Uygundur?
  • Göz çevresi, alın bölgesi ve dudak kenarlarında kırışıklık görünümü olan bireyler

  • Soluk ve mat bir cilt görünüme sahip olanlar

  • Sivilce ve akne gibi cilt kusurlarından şikayet edenler

  • Lekeli cilt görünümü olan kişiler

Kimler kozmetik akupunktur yaptırabilir sorusunun yanıtı işte bu şekilde. Şimdi de yüz akupunkturu kimlere uygulanmaz diye sorduğunu duyar gibiyiz. Yapılan araştırmalara göre kozmetik akupunktur hamileler, kan pıhtılaşması sorunu olanlar ve yüzünde herhangi bir botoks işlemi olanlar için tavsiye edilmiyor. Yüz akupunkturunun etkilerini cildine taşımak için öncesinde dermatolog veya uzman bir hekime danışmayı ihmal etmemelisin. 

Kozmetik akupunktur nasıl yapılır ve etkileri nelerdir öğrendin. Peki, kozmetik akupunktur ile cildinin tazelenmesine şahit olmak ve birkaç yaş gençleşmek için hazır mısın?

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?