Argan Yağı ve Cilde Olan Faydaları Hakkında Bilmen Gereken 5 Şey

Argan Yağı ve Cilde Olan Faydaları Hakkında Bilmen Gereken 5 Şey

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Argan yağı ve cilde olan faydaları saymakla bitmez! Çok değerli ve mucizevi etkileri olan argan yağının cilde faydalarını öğrenmek için doğru yerdesin.

Cilt bakım ürünlerinin vazgeçilmez içeriklerinden biri de argan yağı. Peki argan yağı ne işe yarıyor biliyor musun? Saçlara olan faydasını çok iyi biliyoruz ama peki cilt bakımında argan yağı ne işe yarar şimdi tek tek anlatıyoruz!

Editörün Önerisi: Argan yağı içeren ürün önerimizi yazımızın sonunda bulabilirsin!

1. Argan yağı nedir?

Argan yağı nedir?

Argan yağı, Fas’a has “Arganio Spinosa” ağacının çekirdeklerinden üretilen çok değerli bir yağ. Bu ağaçta yetişen argan cevizi çekirdeklerinden çıkartılan Argan yağı, yemeklerde kullanıldığı gibi, saç ve cilt bakımında da çok faydalı.

2. Argan yağının faydaları

Argan yağının faydaları

Argan yağının saç bakımında ve yemeklerde tüketildiğinde vücuda olan faydalarını eminiz ki bir çoğumuz biliyoruz. Gerçekten mucizevi bir etkiye sahip bu organik yağ, cilt bakımında da inanılmaz faydalı.

Cilt bakım ürünlerinin içerisinde sık sık yer alan argan yağı, cildin yaşlanmasını engelliyor, cildi nemlendiriyor, daha sağlıklı, parlak ve yumuşak olmasını sağlıyor. Yara iyileştirme özelliği ile de sivilceler ve siyah noktalara iyi geliyor.

3. Argan yağının cilde faydaları

Argan yağının cilde faydaları

Daha da detaya inmek gerekirse, argan yağının cilde olan faydaları gerçekten bir harika! İçerisindeki vitaminler ve omega ile kırışıklıklara meydan okuyan bu yağ, aynı zamanda cildi mükemmel bir şekilde nemlendiriyor. Yaralara iyi geldiği için akne, sivilce, egzama gibi cilt rahatsızlıklarını tedavi etmede çok başarılı.

Cilt elastikiyetini artırıyor ve cildin kendi kendine ürettiği doğal yağ olan sebumu dengeliyor. Kısacası her ne kadar bir “yağ” olsa da yağlı ciltlerin parlamalarını dengelemek için çok severek kullanabilecekleri anlamına geliyor. Cilde verdiği nem sayesinde de argan yağı içeren ürünler, cildin çok daha parlak, sağlıklı görünmesini ve yumuşacık olmasını sağlıyorlar.

4. Argan yağını cilt bakımına nasıl dahil edebilirsin?

Argan yağını cilt bakımına nasıl dahil edebilirsin?

Küçücük bir şişesi bile çok değerli olan argan yağını direkt yüzüne uygulayabileceğin gibi, argan yağı içeren nemlendiriciler, serumlar, tonikler ve makyaj temizleyiciler kullanabilirsin. Argan yağını cilt bakım rutinine dahil ettiğinde, cildinde çok kısa bir sürede gözle görülür bir ışıltı fark edeceksin.

5. Makyaj temizlemede argan yağının faydaları

Makyaj temizlemede argan yağının faydaları

Argan yağı içeren makyaj temizleyiciler, en üşendiğimiz anlarda bile bizi yarı yolda bırakmıyorlar. Günün en yorgun olduğumuz anında, ne kadar yoğun bir makyaj yapmış olursak olalım, argan yağı içeren bir makyaj temizleyicisi ile hem makyajımızı kolayca temizlemiş oluyoruz hem de cildimize bakım yapmış oluyoruz. E daha başka ne isteriz?

Bonus: Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

Suya dayanıklı bir makyajı bile saniyeler içinde temizleyen bir micellar su mu arıyorsun? Cevap: Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu! Çift fazlı bu micellar su, içeriğindeki argan yağı sayesinde hem makyajın kolayca çözülmesini sağlıyor, hem de cildi nemlendirerek yumuşacık olmasını sağlıyor. Geriye yağlı bir his bırakmadığı için de kullanması gerçekten de çok rahat!

Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu 2

Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu ile uzun süre kalıcı ve suya dayanıklı makyajı bile kolayca temizleyebilirsin, hem de geriye hiç makyaj kalıntısı bırakmadan! Üstelik bu micellar su o kadar güzel kokuyor ki, makyaj temizlemeyi resmen bir keyfe dönüştürüyor, ne kadar yorgun olsak bile önemi kalmıyor.

Hassas ve yağlı olmak üzere tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olan Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu’nu cilt bakım rutinine dahil edip, düzenli olarak makyajını temizlerken kullandığında, sonrasındaki yumuşaklık hissinin bağımlısı olacağına eminiz! Yumuşacık, parlak ve sağlıklı cildinin tadını çıkarmaya hazır ol!

Argan Yağı İçeren Maskara Önerisi

Argan Yağı İçeren Maskara Önerisi

Argan yağı içeren bir maskara önerimiz var: YSL Beauty Mascara Volume Effet Faux Cils Radical maskara! YSL'nin Ourika Bahçeleri'nden sürdürülebilir bir şekilde elde edilen Argan Yağı, kirpiklerin esnek olmasını sağlıyor.

Ayrıca YSL Radical maskaranın kirpiklere verdiği yoğun siyah etki ve hacim sayesinde en seyrek kirpikler bile takma kirpik etkisine kavuşuyor. Eğer sen de yoğun hacimli, simsiyah ve göz alıcı kirpik görünümünü seviyorsan, bu maskarayı bir an önce denemelisin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?